Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
11 вересня, 2012   ▪   Валерія Бурлакова   ▪   Версія для друку

«Євротуристи» мріють ще раз побачити Львів, не хочуть у Харків та вважають нелюб'язними київських таксистів

Спілкування з гостями України під час Євро-2012, звісно ж, дозволило приблизно уявити собі що думають іноземці про нашу країну. Однак було вибірковими - кому хто зустрівся…
«Євротуристи» мріють ще раз побачити Львів, не хочуть у Харків та вважають нелюб'язними київських таксистів

Сьогодні у Києві була презентована загальна картина - під час чемпіонату німецький федеральний фонд GIZ за підтримки волонтерів приймаючих міст проводив масштабне опитування іноземців. У ньому взяли участь близько 2300 гостей нашої держави.

Середньостатистичний відвідувач Євро приїхав до Україні вперше (до ЧЄ у нашій країні не бували 83,75% туристів), провів у нас 3,5 ночі та витратив від 200 до 400 євро.

Загалом, каже Валерій Жолдак, заступник голови Нацагенства з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини Євро-2012, іноземці “залишили” в Україні близько 1 млрд. євро. З державного ж бюджету України на проведення чемпіонату було виділено, за словами Жолдака, “до 40 млрд гривень, десь 36 млрд” - майже у чотири рази більше. Чи можна вважати це капіталовкладенням хоча б у туристичну привабливість України - покаже час. Наразі ж повернутись до нас обіцяв кожен третій іноземний фанат футболу.

Вперше в Україні

Найбільшу групу відвідувачів (32%), за даними GIZ, склали люди віком 30-39 років. 24% відвідувачів зізнались, що їм 18-29. 17% було 40-49 років, а 13% ще не виповнилось 18. Майже не зацікавив Чемпіонат Європи людей похилого віку - серед гостей України було близько 7% 50-59 річних іноземців, 5% 60-69 річних та 2% тих, кому за 70.

Згідно із результатами опитування щодо національності відвідувачів, в аеропортах та на вокзалах дослідники найчастіше «ловили» англійців (21%), німців (17%), голандців (16%), українців (15%), а також гостей з Данії (8%), Швеції (8%), Франції (4%), Росії та Португалії (по 3%). Схожий “національний колорит” був і у фан-зонах, хіба що тут німців (32%) з’являлося більше, ніж англійців (27%).

83,75% гостей завітали до України вперше. 6,80% до цього вже були в Україні один раз, 5,50% - двічі, 3,95% - тричі та більше. Більшість з тих, кому доводилось бувати в Україні тричі та більше мають російське походження, підкреслюють дослідники.

94,25% респондентів назвали причиною свого візиту в Україну саме Чемпіонат Європи

Більшість з них - від 86% у Львові до 93% у столиці - зізнались, що Україна краще, ніж вони очікували.

У Києві - нелюб’язні таксисти, а у Донецьку - поганий громадський транспорт 

Як свідчить опитування, найлегше гостям було зорієнтуватись та знайти свої цілі у місті Донецьк: 85% відвідувачів оцінили “загальне орієнтування” у місті як “дуже добре” та “добре”, 12% - “середнє”, і лише 3% загубились у індустріальному гіганті. Найважче гостям було у Харкові - тут “розгубились” 10%.

Багато в чому від міста залежав вибір іноземцями способів пересування. Хоча найпопулярнішими всюди були піші прогулянки, найбільше гості України блукали Львовом (59%), а найменше до цього їх спонукав Харків (43%).

У Донецьку більше, ніж в інших містах, користувались таксі - йому віддали перевагу 42% іноземців, тоді як у Львові - лише 9% (27% у Києві, 35% у Харкові).

Громадський транспорт виявився прийнятним для 32% гостей Міста Лева, 27% - Києва, 22% - Харкова. І зовсім не був до смаку тим, хто опинився у Донецьку - тут лише 11%.

І не дивно - адже 24% відвідувачів оцінили громадський транспорт Донецька як “поганий” та “дуже поганий”, це найвищий показник незадоволення у порівнянні з іншими містами. Більш за все іноземці вподобали столичну транспортну систему - 67% були задоволені. Багатьох підкорили й львівські маршрутки - 55%.

Українські таксі видались іноземцям доволі доступними - і знайти їх неважко, і ціна прийнятна. Однак гості України не дуже високо оцінили люб’язність таксистів. Найменше сподобались столичні водії - 19% зауважили, що вони поводяться “погано” та “дуже погано”.

“Це дійсно проблема у Києві”, - зауважила Тетяна Слишик, директор департаменту Євро-2012 КМДА.

У Донецьку, невічливими виявились лише 7% таксистів. Найлюб’язніші водії - у Львові.

Більшість євротуристів залишились задоволеними обслуговуванням в аеропортах (76-81% залежно від міста) та на залізниці (55-65%).

Незважаючи на високі ціни у готелях, від 65 до 78 відсотків туристів вважають добрим та дуже добрим співвідношення “ціна-послуги” в Україні.

Негостинний Харків та “злочинний” Київ

Всім сподобались волонтери. З ними порозумілась абсолютна більшість у всіх приймаючих містах, майже всім вони надали дійсно корисну інформацію.

Трохи інша ситуація, неоднорідна у містах - з гостинністю мешканців. Краще за інших приймали гостей кияни: 81% іноземців у захваті від доброзичливих мешканців столиці, 16% вважають їх гостинність “посередньою” і лише 3% поїхали додому з поганими враженнями. 73% жителів Донецька  та 72% львівян також приємно вразили туристів. Інша картина у Харкові - тут оцінку “дуже добре” місцевим поставили 55%, 19% оцінили гостинність як “посередню”, а 12% вважають, що їх приймали погано.

Настрій ЧЄ, на думку гостей, найбільше відчувався у Львові.

Проблем зі злочинністю іноземці майже не мали - 1% у Львові, по 2% - у Харкові та Донецьку, 4% - у Києві.

Фан-зони та стадіони сподобались абсолютній більшості відвідувачів Євро.

Перспективи

Також респондентам запропонували оцінити туристичну привабливість приймаючих міст. Найбільший потенціал, на думку туристів, мають Львів (81% вважають його привабливість високою та дуже високою) та Київ (76%). Несподівано високим є показник індустріального Донецька - 61%. Позаду залишився Харків - лише 45% дали йому найвищі оцінки. У “першої столиці” й найбільше негативних оцінок (“мала” та “дуже мала” туристична привабливість) - 23%.

Мовний бар’єр найменше відчувався у Львові та Києві 86% відповіли, що майже не помітили його. У Харкові та Донецьку - 81%.

32% опитаних висловили намір знов завітати до України. Є дослідження й залежно від міст. Так, повернутись у Харків плануюють лише 17% тих, хто вже побував там. Донецьк хотіли б побачити ще раз 41% гостей, а Київ - 54%. Абсолютна більшість тих, хто відвідав Львів - 68% - впевнені, що приїдуть туди знов.

На думку заступника львівського міського голови Василя Косіва, справа не в інфраструктурі, а у “загальній атмосфері”, у тому, що “нічого не коштує”.

“Бажання залишатись у місті довше, повертатись туди знов залежить не від матеріальних речей“, - впевнений він.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • 16 січня 2015-го десантники 25-ої бригади отримали наказ здійснити марш зі свого місця розташування до південно-західної околиці Авдіївки (мікрорайон Хімік). Разом з десантниками в цей сектор висунулися й бригадні артилерійські підрозділи.
  28 червня, Анатолій Шара
 • Хто і як сьогодні змінює Конституцію України? Який зв’язок між цими нововведеннями та ключовими реформами в державі? Про це Тижню розповів експерт із конституційного та адміністративного права, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко
  28 червня, Анна Корбут
 • Протягом тижня західні ЗМІ писали про візит Володимира Гройсмана до Берліну, значення Brexit для України, стабілізацію української економіки та переклад книги Олега Шинкаренка на англійську
  28 червня, Віталій Рибак
 • Багато блогерів та журналістів вже не раз робили аналіз справ «молодих, але невизнаних» республік. Хтось перевіряв бюджети, дехто слідкував за темпами виробництва на окупованих територіях. Інших цікавив політичний бомонд Донецьку чи Луганську.
  28 червня, Павло Василів
 • Чи варто змінювати Конституцію, порушуючи її, і чому нинішні інновації не доведуть до добра? Колишній генпрокурор, суддя КСУ у відставці Віктор Шишкін на прохання Тижня проаналізував новітній конституційний процес в Україні
  28 червня, Роман Малко
 • Чимало проблем, пов’язаних з українським Основним Законом, стали результатом спроб вибудувати його на ґрунті радянської конституційної спадщини, яка не відповідає новим реаліям
  27 червня, Олександр Крамар
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено