Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
9 травня, 2012   ▪   Святослав Птіцин   ▪   Версія для друку

«Швидка» вища освіта: як і де можна купити диплом

Придбати фальшивий диплом можна легко і без надмірних витрат, купити «справжній», зареєстрований належним чином документ про закінчення вишу – важче, та й вибір закладів, здатних надати таку послугу дуже обмежений
«Швидка» вища освіта: як і де можна купити диплом

Більшість «контор» з продажу дипломів агітують купувати документи про закінчення вишу з однієї причини – це, мовляв, економія часу та коштів. Оскільки документ вітчизняні умільці вироблятимуть кілька днів за кількасот доларів, тоді як навчання коштуватиме тисячі та й забиратиме роки.

У «вільному»продажу перебувають документи про закінчення шкіл, ПТУ, спеціалізованих учбових закладів, технікумів та університетів всіх рівнів акредитації. Окремі сайти навіть наводять перелік закладів, дипломи яких доступні на ринку в даний момент. Поряд – вартість на документи, яка коливається від кількох сотень доларів до тисячі вічнозелених американських президентів.

Особливо дбайливі продавці навіть вивішують курс валют, аби потенційний покупець міг розрахувати приблизну вартість вищої освіти для себе у нацвалюті. Якщо ж бажаний виш не віднайдеться у списках – щиросердні підприємці готові заради клієнта на все, аби той трохи зачекав. Однак, купуючи диплом не варто очікувати раптового відчинення усіх дверей. Оскільки разом із легкими документами приходять важкі проблеми.

Десяток опитаних Тижнем «підприємців» чесно зізналися, що «провести», себто зареєструвати, документ про закінчення навчального закладу неможливо в принципі. Оскільки все має робитися зі згоди ректора. Тож «ветерани ринку» запевняють – не варто вірити обіцянкам про офіційний диплом.   

«Логічно подумайте – чи можливо через університет зареєструвати диплом? Такий приклад – нещодавно був скандал з одним депутатом, диплом якого виявився підробним. Тож якщо депутат, зі своїми зв’язками, не зміг зробити собі офіційний документ,що говорити про нас, простих людей», - розповів Володимир, представник одного з інтернет-сайтів, де продають дипломи.

Водночас, нам вдалося знайти підприємця,який запевнив, що зареєструвати диплом офіційно можливо. Однак, лише в одному випадку – укладання усного договору з ректором певного вишу.

«Наразі у нас укладено угоду з одним із приватних київських вишів. Такий диплом коштуватиме вам від 3 500 євро. Він офіційно реєструється в базі університету, там проставляються печатки, ставить підпис ректор. Однак для цього потрібно готувати цілий пакет документів: ксерокопії паспорту, ідентифікаційного коду, атестат попереднього навчального закладу, військовий квиток чи приписне. Медичні довідки робитиме сам університет. Також потрібно кілька фото 3х4. Після цього університет озвучує конкретні строки та вартість», - розповів телефоном Ігор, співрозмовник Тижня.

За його словами, перевірити документ на «справжність» дуже просто – через базу даних університету. Якщо ж клієнта все задовольняє, він отримує «на руки» офіційний диплом одного з київських приватних вишів.  

Всі без винятку компанії-продавці запевняють, що майбутній роботодавець не матиме до диплому жодних претензій, оскільки документи не відрізняються від офіційних за зовнішнім виглядом.

«Бланки дипломів Держзнаку ми замовляємо на одному з вітчизняних підприємств. Від оригіналу вони не відрізняються – маркування, голограми, захисні стрічки – все на місці», - запевняв нас Віталій, продавець легкої освіти. Водночас, окремі компанії запевняють, що купують бланки майбутніх документів у самого Держзнаку. Якщо ж це на клієнта не діє, для підстраховки, за окрему плату, «контори» пропонують зробити офіційну, завірену в нотаріуса, копію підробного документа. За словами продавців, жодних скарг від покупців ще не надходило. Якщо ж роботодавця таки почнуть гризти сумніви, фірма-виробник готова допомогти у вирішенні проблеми, зокрема – переробити диплом. Якщо ж роботодавець вирішить перевірити диплом у виші й документ там не буде зареєстрований – це вже проблеми клієнта. На цьому наголошують всі без виключення компанії.

Під час спілкування кожен співрозмовник повідомляв нам, що бізнес є «не зовсім легальним», відтак – купуючи диплом клієнт має бути готовим до можливих наслідків. Водночас, через не зовсім законну діяльність, більшість продавців відмовляються від передачі дипломів кур’єрами, при особистій зустрічі. Натомість вони пропонували надіслати замовлення поштою.Відповідно мала відбуватися й оплата. Гроші переводяться на банківські рахунки двома платежами.Спершу – завдаток. Тут ціни на усяк смак – від 10% вартості замовлення до 50%. Далі, після отримання першого платежу, на пошту замовнику приходить макет-зображення майбутнього диплому. Клієнт вносить необхідні правки та надсилає їх фірмі. Після узгодження деталей фірма висилає замовлення, яке впродовж 2-3 днів надходить поштою на зазначену при знайомстві адресу.

Обираючи диплом, ми зіштовхнулися з проблемою: у продавців не було бланків зразка 2010-2012 років. Обирати доводилося з того, що є. Ціни демократичними не назвати, однак, вони нижчі, ніж при контрактному навчанні. Так, диплом про вищу освіту зразка 2009 року коштував $800 доларів, диплом того ж року, але червоний – 1000. Докупати до диплому додатки не потрібно – це вже входить у вартість документа. Обрати собі професію, чи навіть дві (у цьому випадку можуть надаватися знижки) ще простіше. Компанії штампують «корочки» спеціалістів юристів та фізиків, бакалаврів філологів та геодезистів, магістрів лікарняної справи та журналістів. Аби гаманець потягнув. 


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Це може тривати безкінечно. Врадіївка-1, -2, -3, -4, -100, -1000. Назву топоніма можна змінювати, так і робиться. Криве Озеро, Лощинівка, щось буде далі, але ж суть справи не міняється. Самосуд помалу стає чи не єдино можливим способом здобуття справедливості для маленьких українців. Ну або хоча б способом привернення уваги до проблеми й отримання хоч якоїсь сатисфакції після того, як та проблема вже перелилася за вінця кривавим місивом.
  31 серпня, Роман Малко
 • Це було друге з побачених мною невидимих міст. Перше було -- Королевець-Кеніґсберг (і все ще "Калининград"). Я відкрила для себе Королевець десь тоді ж, коли й Дніпрдзержинськ(нині Кам’янське), -- влітку 2009 року. Але зараз ітиметься про моє Мамаємісто.
  31 серпня, Маріанна Кіяновська
 • Тиждень.ua поговорив із двома узбецькими правозахисницями Надєждою Атаєвою та Умідою Ніязовою про можливість зміни еліт в Узбекистані, наступників Іслама Карімова та роль Кремля у цьому виборі
  31 серпня, Ольга Ворожбит
 • Хронічні екологічні проблеми Маріуполя вийшли на гора якраз напередодні візиту президента до міста
  31 серпня, Дарина Феденко
 • В ухвалених парламентом Республіки Польща постановах (Постанова Сенату від 7 липня 2016 р. та Постанова Сейму від 22 липня 2016 р.) польські парламентарі продовжили односторонній перегляд спільної політичної оцінки польсько-українського конфлікту під час Другої Світової війни, яку було раніше погоджено в низці важливих українсько-польських документів, зокрема таких як:
  30 серпня,
 • Завдяки чому модернізують Збройні сили. На що здатні вітчизняні виробники
  30 серпня, Анатолій Шара
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено