Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
6 квітня, 2012   ▪   Роман Малко   ▪   Версія для друку

Вручення «Гордості країни»: оплески Кучми, «медичні досягнення» Азарова та поцілунки Ганни Герман

Премія «Гордість країни», мабуть, єдина з численних національних, до якої не варто ставитися скептично. Насамперед тому, що до її лауреатів не може бути жодних претензій, а щодо її заслуженості не виникає жодного сумніву
Вручення «Гордості країни»: оплески Кучми, «медичні досягнення» Азарова та поцілунки Ганни Герман

«Гордість країни» дуже людяна премія. Нею нагороджують справжніх героїв, чиї життєві історії справді вражають. Іноді волосся стає дибки від почутих чи побачених одкровень, а свідомість відмовляється сприймати факти того, на що здатна людина. Приклади справжніх людських вчинків, вартих захоплення і наслідування в наш квазіморальний час, це єдине, що може допомогти суспільству не втратити людську подобу. Саме вони мають нині замінити кримінальні хроніки, якщо ми не хочемо перетворитися на зграю скажених звірів. Але, на жаль, це неможливо. Людяність нині не модна. На порядку денному інші цінності.

Єдиною ложкою дьогтю в цій великій бочці меду, яка називається церемонією нагородження лауреатів премії «Гордість країни» це, хоч як дивно, є частково публіка, а частково ті, хто вручає винагороди на сцені. Саме тоді, коли на межі болю, захоплення і святості оголяються живі нерви і люди так чи інакше мусять скидати повсякденні маски, дуже помітним стає їхнє невміння бути інакшими, неспроможність співчувати, жаліти чи захоплюватися. І головне, невміння думати так, як того вимагає від нас людська подоба.

Все було дуже красиво. Червона доріжка, розкішні панни з глибокими декольте, зірки, політики, чиновники і «невпізнані літальні об’єкти» з уражаючими пиками та численною охороною. Колишній майже забутий президент Кучма з дружиною, якому аплодувала публіка на вході. Ви не повірите, але того самого Леоніда Даниловича, якому ще так недавно кричали «Геть!» нині щиро і навіть захоплено вітали пересічні люди. Що це: переоцінка цінностей чи сила порівняння, як в анекдоті про «купи козу»?

На самій церемонії спочатку спробував себе в незвичній для себе ролі очільник Національного банку Сергій Арбузов. Йому доручили вручити премію жінці, яка, не маючи ніг, стала матір’ю двох діточок і досягла шалених успіхів у спорті, стрільбі з лука. Пан Арбузов так розчулився, що пообіцяв відправити жінку з родиною на відпочинок власним коштом. Виглядав при цьому досить схвильованим чи то від незвичної для себе ролі, чи то вражений почутим і побаченим.

Вирішив проявити людяність і віце-прем’єр Сергій Тігіпко, пообіцявши одній зі шкіл, учні якої втрапили в страшну аварію, купити шкільний автобус. Чи зробить він це за власний кошт чи виділить з кабмінівської каси, Сергій Леонідович не повідомив, але принаймні благі наміри – це вже крок до святості.

Дещо дивно на тлі цих двох «праведників» виглядав прем’єр-міністр Микола Азаров. Вручаючи відзнаку лікарю-кардіологу, який перший в Україні здійснив пересадку серця і на чиєму рахунку вже тисячі врятованих людських доль, Микола Янович, явно забувши, де він є, сказав, що нагорода лікаря Бориса Тодурова – це і «наша нагорода». Що саме він мав на увазі – не зрозуміло. Але пролунало воно доволі зверхньо і з натяком. Я, мовляв, також у долі. Невже голова уряду постачає лікарю-кардіологу клієнтів на операції? Цілком можливо, зважаючи на інтенсивність і успішність проведення в країні реформ…

Засвітилися того вечора на сцені, вручаючи відзнаки, ще головна лікарка країни Раїса Богатирьова, яка розповіла чоловікові, котрий урятував на пожежі життя трьом діткам про «вертикалі та горизонталі людяності», радниця президента Ганна Герман, яка перецілувала всю родину Ісаєвих, що виховує сім прийомних ВІЛ-інфікованих дітей і двоє своїх здорових. Приклад Ганни Герман повторив міністр ЖКГ Анатолій Близнюк, який перш ніж цілуватись, спочатку пообіцяв родині купити побутову техніку. Жінка, що сиділа поруч з автором цих рядків, махнувши рукою, прокоментувала цю обіцянку так: «краще б ти їм машину подарував, нащо їм твоя побутова техніка»…

Міністр МВС, вручивши премію дівчинці, котра ,маючи чотири ножові поранення, врятувала власну бабусю з палаючої хати, запросив її, коли та виросте, приходити на роботу в міліцію, чим здійняв хвилю сміху в залі, а новоспечений міністр економіки Петро Порошенко подарував 8-річному генію Віталіку Нечаєву комп’ютер і пообіцяв видати написаний ним підручник.

Серед представників влади знайшлося на сцені місце і опозиційним політикам. Не найрадикальнішим, але якраз таким, поряд із якими «кращим людям країни» не соромно стояти - Арсенію Яценюку і Віталію Кличку.

Наостанок всіх гостей чекав святковий фуршет у фойє театру, а також можливість знову пройтися червоною доріжкою вже без спалахів фотокамер і оцінювального погляду ґав. Хтось покидав церемонію нагородження з відчуттям власної значущості і почуттям виконаного обов’язку, а хтось – зі сльозами на очах. Кожному своє…
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
 • Тривала епопея з призначенням очільника Державного бюро розслідувань добігає свого кінця. Конкурсна комісія, яка понад рік проводила відбір кандидатів на посади голови Держбюро і його заступників, нарешті визначилася із прізвищами.
  17 листопада, Станіслав Козлюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.