Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
20 грудня, 2011   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

Якою бачать Україну іноземці

Тиждень вирішив з’ясувати, яким є імідж нашої країни у свідомості європейців віком від 18 до 35 років.
Матеріал друкованого видання
№ 50 (215)
від 8 грудня, 2011
Якою бачать Україну іноземці

Тиждень вирішив з’ясувати, яким є імідж нашої країни у свідомості європейців віком від 18 до 35 років. Ми провели власне журналістське міні-опитування серед західної молоді, результати якого наводимо нижче. До цього додаємо показові фрагменти зі статей про Україну з міжнародних путівників та деякі захопливі подорожні нотатки із закордонної преси. Це ще одне дзеркало, часом викривлене, в яке, однак, треба подивитися.

КРАЇНА, ЩО НЕ ВМІЄ СЕБЕ ПОДАТИ

З опитування Тижня:

Лі Ґімараеш, Португалія: «Україну я сприймаю як найбільшу країну на європейському континенті з невідомими історією та літературою… на жаль».

Александра, Німеччина: «Україна однозначно не вміє розрекламувати свої принади, красу природи тут, у Німеччині. У нас часто можна натрапити на рекламу Албанії чи Хорватії, але я ніколи не бачила чогось такого, присвяченого Україні. А у вас-бо теж є красиві пляжі, є стародавній Київ».

КРАЇНА РАДЯНСЬКОГО СПАДКУ Й НЕЗРІЛОЇ ДЕМОКРАТІЇ З АВТОРИТАРНИМИ ТЕНДЕНЦІЯМИ

З опитування Тижня

Анна Венцик, Польща: «Пострадянська спадщина криється в ментальності людей, сформованих десятиліттями комуністичної системи, коли вони мали пристосовуватися, щоб вижити. Ця ситуація схожа на нашу, коли наслідки ПНР досі впливають негативно на побудову справді демократичної та правової держави».

Тадея, Словенія: «Якщо зміни в Україні відбуваються повільніше, ніж у деяких інших колишніх радянських республіках, то треба розуміти, що й економіка, і народ мають дозріти до демократії, пройти певний шлях розвитку».

Тодор, Румунія: «Наявність демократії в цій країні викликає сумніви».

Путівник Lonely Planet

Україна, чия назва означає «прикордонна територія», повільно й іноді нерішуче змінюється. Ви й досі часто стикатиметеся там із грубими бюрократами, не охочими вам допомогти. Вони походять із Радянського Союзу, але нині це пом’якшується повсюдним прагненням приєднатися до ЄС... Клаптикова нація, як називають її дослідники, Україна зазнає різних історичних впливів і шукає у ХХІ столітті символи, які її об’єднали б... Золоті куполи російських та українських православних храмів виблискують на просторах однієї із найбідніших країн Європи. Поміж скелястих виступів чарівного Криму ви знайдете й турецьку архітектуру, і стародавні печери.

Читайте також: Ukraine-бренд: виконання під фанеру

КРАЇНА ІЗ СОВЄТСЬКИМ СЕРВІСОМ, БАНДИТАМИ Й ГАРНИМИ ДІВЧАТАМИ, ЯКІ ДЕШЕВО ПРОДАЮТЬСЯ

З опитування Тижня

Кароліна Лаґевка, Польща: «Я думала, що бельгійський сервіс поганий, але в Україні я побачила навіть гірше ставлення до клієнтів. У Криму ми думали, що причина в нашій національності (ми поляки), але те саме було й в інших містах, окрім Львова та Одеси (там не було, на що скаржитися). Кепська якість обслуговування впадала в око на тлі високих цін, що зазвичай утричі перевищували вказані в путівниках для туристів. У кримських ресторанах ми бачили, як російських туристів і багатіїв ґречно обслуговували в першу чергу, причому за іншим меню, а ми, як іноземні туристи, були для них другим чи навіть третім класом людей. Моя подорож до України не надихнула мене настільки, щоб туди повернутися, а про Євро-2012 я навіть думати не хочу».

Аліція Шадзевич, Польща: «Україна асоціюється в мене з брутальними бандитами, справді гарними жінками, які часто дешево продаються, але це, власне, скрізь подібне. Україна для мене – це також море алкоголю і файна фестивальна атмосфера».

Розділ«Подорожі», газетаDallas Morning News, США

Англійською в Україні мало хто говорить. Якщо вам потрібне таксі чи ви забажаєте сходити на екскурсію, то просіть допомогти з цим готель. Ніколи не сідайте в таксі в Україні, покластися можна лише на таксівку, організовану другом-українцем чи готелем.

Путівник Let’s Go

Не дивуйтеся, що ресепшеніст назве вам ціну за номер, яка істотно відрізнятиметься від указаної на веб-сторінці готелю. Також не сподівайтеся, що хтось за межами Києва розмовлятиме англійською.

Одне слово, якщо ви спроможні не помітити практично цілковитої відсутності будь-якої туристичної інфраструктури, то Україна може стати для вас красивим і сповненим пригод місцем відпочинку.

ДВОМОВНА КРАЇНА З РОЗМИТОЮ ІДЕНТИЧНІСТЮ

З опитування Тижня

Тодор, Румунія: «Таке враження, що Україна приречена ще довгий час залишатися полем битви між ЄС та Росією».

Орелі Кур’єр, Франція: «Я знаю, що українське населення розділене між Європою та Росією, але ж це можна розглядати і як вашу сильну сторону!»

Віолета Подагеліте, Литва: «Коли я була в Україні, то побачила, що там справді є певний поділ на україномовних та російськомовних українців».

Стефан Гек, Німеччина: «Україна в моєму сприйманні – це країна пісень, вишиванок, а ще вона в мене асоціюється із запахом свіжого кропу. Потім, однак, насуваються думки про проблеми, які я бачив, коли там був: корупція, мовне питання, яке викликає великі емоції, шукання й створення ідентичності України між Заходом і Сходом».

Путівник World Travel Guide

Українська – єдина офіційна державна мова. Нею все ще часто спілкуються в Західній та Центральній Україні, хоча російською говорить практично кожен. Російська – головна мова у Києві, Східній Україні та Криму.

Путівник Let’s Go

Сьогодні українці розділені щодо своєї ідентичності. Їхнє прагнення віднайти її та зберегти свої традиції ускладнюють процес знайомства з їхньою культурою.

КРАЇНА ГОСТИННИХ, СЕРДЕЧНИХ ЛЮДЕЙ

З опитування Тижня

Пьотр Ліґай, Польща: «Україна в моїй уяві – це насамперед мої друзі, а також прекрасна музика, відпочинок біля моря, смачна риба, сердечність людей, гарні жінки».

Путівник World Travel Guide

Українці загалом сердечні й гостинні. Для них цілком звично запросити іноземців до себе додому. Перед входом треба роззуватися... Іноземцям не варто демонструвати гроші чи свою заможність на людях. Чоловіки не повинні намагатися потиснути руку жінці, якщо тільки вона першою її не простягнула.

Читайте також: Велком ін Юкрейн?

КРАЇНА ОЛІГАРХІВ, БЮРОКРАТІЇ ТА ВСЕОХОПНОЇ КОРУПЦІЇ

З опитування Тижня

Сильвестер, Польща: «Україна найперше в мене асоціюється з корупцією, поганими дорогами, мафією. Це країна, куди я точно не поїду власною автівкою. Вночі там краще не ходити. Ще на думку спадають горілка, закуска й гарні жінки».

Анна Венцик, Польща: «У пострадянському просторі мене вражає перекривання вулиць та обмеження руху, коли їде ВЛАДА. В Польщі вулиць не блокують, коли наближається автівка нашого президента чи прем’єра».

Розділ«Подорожі»,газетаDallas Morning News, США

Серце Києва б’ється на майдані Незалежності. Саме тут українці зібралися 2004-го під час Помаранчевої революції. Це й далі – місце зустрічей... Спостереження за людьми в Києві приносить неабияке задоволення. Це місто – дім українських багатіїв-олігархів. Розкішні білявки... у вбранні з тканин леопардової масті ходять бутиками на Хрещатику. Джипи ігнорують правила дорожнього руху й правила паркування...

Wikitravel, зі статті про Україну

Майте на увазі, що всі іноземці є об’єктом пильного нагляду й перевірок міліції, коли вони подорожують громадським транспортом, особливо міжміськими автобусами. Отож тримайте завжди напоготові свій паспорт та інші документи. Також обов’язково майте при собі телефон посольства чи консульства власної країни, якщо ви потрапили в Україну за сприяння корумпованого чиновника. Якщо ж вас зупинять поза містом, де ви зареєстровані, без документів, то будьте готові заплатити величезний штраф.

БІДНА КРАЇНА

З опитування Тижня

Пьотр Ліґай, Польща: «Україна в моїй уяві – це також і відсталість, совєтськість, проблеми із транспортом, жахіття на кордоні, бідність у буденному житті громадян, що виганяє їх із країни».

Хесус Росільйо Авіла, Іспанія: «Нещодавно був в Україні, й мене вразив разючий розрив між бідними та багатими. Розбиті дороги, якими їздять дорогі машини… Ці контрасти особливо помітні за межами Києва».

ЄВРОПЕЙСЬКА КРАЇНА ДЛЯ ЦЕНТРАЛЬНОЇ ЄВРОПИ, АЛЕ НЕ ЄВРОПА – ДЛЯ ЗАХІДНОЇ

З опитування Тижня

Пьотр Ліґай, Польща: «Україна – однозначно європейська країна. Вона мені значно ближча, ніж, скажімо, Португалія. А часом, на духовному рівні, навіть ближча, ніж сучасна Польща. Але демократична вона лише частково».

Ана Азаведо, Португалія: «Я не сприймаю Україну як європейську, тому що її історія та культура дуже відрізняються від моїх рідних».

Томас Ван дер Вайк, Нідерланди: «Я можу сприймати Україну як європейську країну лише якщо там буде справжнє верховенство права, повага до прав людини й свобода опозиції».

СИМВОЛИ УКРАЇНИ (З ОПИТУВАННЯ ТИЖНЯ)

Помаранчева революція (символ №1)

Пісні

Юлія Тимошенко (коса)

Газові війни

Гарні жінки, що продаються за гроші (секс-туризм)

Соняшникові поля

Олігархи

Бандити

Корупція

Багато горілки

Православ’я

Перекривання вулиць, коли їдуть можновладці

Бої в парламенті

Брати Клички

Андрій Шевченко

Чорнобиль

Молодіжні фестивалі
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.