Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 жовтня, 2011   ▪   Богдан Буткевич   ▪   Версія для друку

Міносвіти хоче «політехнічних» грошей

Дмитро Табачник посварився з іще одним великим українським вишем – Національним технічним університетом України «Київський політехнічний інститут». Подейкують, через гроші
Міносвіти хоче «політехнічних» грошей

Кілька тисяч студентів кпішників прийшли 26 жотвня під Міністерство освіти та науки, щоб передати Дмитру Табачнику резолюцію з вимогами від викладацько-студентського активу про проведення відкритого та чесного конкурсу на посаду ректора. Річ у тім, що з 1 листопада каденція нинішнього голови КПІ Миколи Згуровського закінчується, проте МОН досі не назвало ні дати виборів, ні імені того, хто виконуватиме обов’язки ректора під час виборчого процесу.

Цьому передувала акція на Площі знань у Політесі, де вищезазначені умови зачитувалися всією владною верхівкою цього ВНЗ – головою профспілки, студентської ради, студмістечка, навіть капітаном збірної команди КВК КПІ. Вони вимагають призначити конкурс на посаду ректора на 1 листопада, а обов’язки в. о. ректора покласти на нинішнього голову Михайла Згуровського. Студенти та їхні очільники заявили, що в разі призначення не Згуровського, а когось іншого, вони просто не пустять цю особу на територію КПІ. Як доказ серйозності своїх намірів страйкарі передали міністру освіти унітаз і мішки туалетного паперу. У разі невиконання своїх вимог студенти оголосили про намір страйкувати безстроково. МОН устами заступника міністра Петра Куликова пообіцяло, що найближчим часом таки визначиться з кандидатурою «в. о. ректора» та що весь конкурсний процес відбуватиметься «в межах чинного законодавства».

Варто пригадати, як ще майже рік тому і Студрада КПІ, і особисто Михайло Згуровський виступали проти «антиТабачних акцій», які проводили деякі студентські організації. Натомість затято підтримували кандидатуру та політику нинішнього міністра освіти. Ця демонстрація лояльності не залишилася непоміченою – за останній рік цей ВНЗ отримав чимало інвестицій, що дало можливість закінчити ремонт Політехнічної вулиці, звести будинок українсько-японського центру тощо. На тлі цього такий різкий демарш керівної верхівки КПІ виглядає трохи дивно.

Розслідування, проведене Тижнем, виявило цікаве підґрунтя нинішньої сутички. За словами нашого джерела в ректораті НТУУ «КПІ», головний сенс конфлікту в тому, що МОН в особі його голови Дмитра Табачника бажає здобути контроль над «лівими» фінансовими потоками в цьому ВНЗ. Який, до речі, фінансується за окремим рядком у державному бюджеті. Подейкують, що завдяки корупційним схемам щорічний «чорний» прибуток керівництва НТУУ «КПІ» становить від $50 млн до $80 млн, не кажучи вже про легальний чималий бюджет університету.

Окреме питання – особиста суперечка Михайла Згуровського та Дмитра Табачника, яка, за чутками, спалахнула через небажання першого сплачувати постійний процент «лівих» прибутків та банальний відкат за чергову ректорську каденцію. Через що до КПІ одразу приїхало КРУ та розпочало перевірку з чіткою метою знайти засоби впливу на незговірливого ректора. На захист цієї версії свідчать слова самого Табачника, який заявив, коментуючи цю ситуацію: «Якщо в когось не усе в порядку або з перевіркою КРУ, або з чимось іншим, він починає метушитися ще до завершення контракту».

Є навіть і більш конспірологічне пояснення бучі навколо київського Політеху – мовляв, Дмитро Табачник готує собі запасний аеродром на випадок звільнення з посади міністра освіти, тому щонайбільше затягуватиме конкурс на заміщення посади ректора КПІ, залишаючи її під себе. В усякому разі, ситуація наразі ще далека від закінчення.

Продовження читайте в найближчих числах Тижня.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.