Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
9 квітня, 2017   ▪   Станіслав Васін   ▪   Версія для друку

Зарплати окупованого Донецька

На сьогодні ситуація з робочими місцями на окупованій території дещо змінилася. Навіть коли порівнювати з останніми шістьма місяцями, то центр зайнятості «ДНР» пропонує претендентам зарплати, більші на 15–20%, за аналогічними позиціями. Однак та сама обставина свідчить і про брак як кваліфікованих кадрів, котрі все ще вважають свою працю тут низькооплачуваною, так і фахівців робітничих спеціальностей.
Матеріал друкованого видання
№ 14 (490)
від 6 квітня
Зарплати окупованого Донецька

Поглянувши на основні, найбільш поширені позиції, пропоновані в Донецьку «офіційно», можна побачити таке. Медицина — одна з найпроблемніших галузей у «республіці»: відплив тут стабільний. Мова передусім про районні поліклініки, де медсестри й терапевти дедалі частіше звільняються через збільшення «паперової» роботи й невеликий оклад. Центр зайнятості пропонує лікарю середній заробіток близько 4500 руб. (2200 грн). Це стосується посад онколога, нарколога, спеціаліста з функціональної діагностики. Найбільша зарплата тут у лікаря невідкладної допомоги — 9200 руб. (4300 грн). Прикметно, що за вакансією «двірник» у Донецьку відкрито аж 36 позицій із зарплатою 3500 руб. (близько 1600 грн), що лише на 1 тис. руб. менше за середню зарплату лікаря в «ДНР».

Учителі та викладачі можуть знайти себе на донецькому ринку праці за 4500 руб. (2100 грн). Щоправда, попит на них значно зменшився в самому Донецьку і зріс у містечках на кшталт Харцизька, де географію часто мусять викладати математики. Однак є попит і на більш високооплачувану роботу. Наприклад, водій трамвая в Донецьку отримає 10 тис. руб. (трохи менше ніж 5 тис. грн), а тролейбуса — 8900 руб. (близько 4200 грн). У великих торговельних мережах на кшталт місцевого «Амстору» та інших супермаркетів оклади вже на порядок вищі. Так, у колишньому «Варусі», що зветься тепер «Парус», кваліфікованому бухгалтерові пропонують 13 тис. руб. (понад 6 тис. грн). У касира торгової зали зарплата буде 7 тис. руб. (близько 3400 грн). А ось у касира «центрального республіканського банку» (таких вакансій тільки в Донецьку відкрито 10) ставка буде 10 тис. руб. (близько 5 тис. грн).

Читайте також: Без шансів

Зовсім сумна картина зберігається в шахтній галузі, котра є візитною карткою регіону. На сайті того ж таки центру зайнятості «ДНР» практично неможливо знайти жодної гірничої вакансії. Це і зрозуміло: рудники, що опинилися після блокади під «зовнішнім управлінням», у кращому разі заморожують видобуток, не припиняючи відкачувати воду й відправляючи людей у відпустки. У гіршому (що відбувається частіше) гірників скорочують, а шахту просто затоплюють. У поодиноких місцях, де за кілька тижнів устигли перезапустити виробництво, обнуляється український трудовий стаж, а зарплата стає істотно меншою, як і сам персонал. Тому надій у шахтарів на трудовому ринку в ­ОРДіЛО немає.

Днями поспілкувався з гірником макіївської шахти «Щегловська-Глибока», який детально описав ситуацію: «Тут неподалік є (чи вже була) шахта «Бутовська». Певний час вона просто стояла, там навіть вояки господарювали. Коли шахтарі повернулися, бракувало багато чого. Тиждень тому слюсар-сусід спускався туди: води під стовбуром уже по пояс, утоплено все обладнання, не дали нічого вивезти. Шахту «Чайкине» теж гасять, але звідти видають усе обладнання й кріплення. Звідти вода теж потече до нашої: нас сполучає виробка завдовжки понад 5 км. Більшість із нас чекає, коли блокада закінчиться: одиниці розуміють, що торгувати з ворогом — абсурд, але коли нічим годувати дітей, політика відходить далеко на другий план. Зарплату нам не видали ще за січень, хоча отримуємо її в гривнях через Укргазбанк. Нещодавно дружини гірників приїжджали до директора шахти й вимагали грошей. Їм сказали, що коштів немає, і на цьому все закінчилося».

Читайте також: «Порєшаєм»

З’явилися в Донецьку й оголошення, які часто можна було бачити до війни. Це абстрактні «потрібні активні та комунікабельні працівники» або ж «офісна робота» без трудового досвіду. Зателефонуєте на вказаний там номер — вас запросять прийти на співбесіду для роботи в торгівлі. Деталі обіцяють уточнити вже на місці. По суті, мова про торговельних представників та мережевий маркетинг, який у «ДНР» тільки-но починає відроджуватися. Є і більш нестандартні оголошення, коли підприємець реєструє ремонтну компанію, набирає персонал через той-таки центр зайнятості (зазвичай вантажників та слюсарів) і пропонує свої послуги населенню у вигляді оголошення «чоловік на годину». Ідеться про сантехнічні роботи, ремонт квартир або перевезення вантажів.

Останнім часом можна знайти себе і в культурній царині. У донецьких театрах та філармонії є попит як на гардеробників з окладом 6 тис. руб. (близько 3 тис. грн), так і на костюмерів та навіть промоутерів, зарплати яких варіюються від 8 до 10 тис. руб.

Не забуваймо і про те, що однією з найпоширеніших «професій» залишається робота найманця, коли рядовому бойовику, який підписав контракт, платитимуть 15 тис. руб. (трохи більше ніж 7 тис. грн).
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
 • Тривала епопея з призначенням очільника Державного бюро розслідувань добігає свого кінця. Конкурсна комісія, яка понад рік проводила відбір кандидатів на посади голови Держбюро і його заступників, нарешті визначилася із прізвищами.
  17 листопада, Станіслав Козлюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.