Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 березня, 2017   ▪   Версія для друку

Електронні сигарети. Чи є шкода?

Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
Електронні сигарети. Чи є шкода?

З моменту появи на ринку, електронні сигарети з кожним роком стають все більш і більш популярним. При цьому, на даний момент нема однозначної думки про їх вплив на людський організм. Всесвітньою організацією охорони здоров'я в 2014 році була випущена доповідь, які закликає скоротити обсяг реклами з продажу та куріння електронних сигарет але також допускає, що 100% шкоду або її відсутність, не доведено через брак наукових доказів. Сьогодні вченими проводяться все більше і більше досліджень для отримання великої кількості інформації про можливі ризики від куріння сигарет.

Авторами нових досліджень була проведена робота для порівняння кількості небажаних речовин в сечі і слині випробуваних, які курили не менш 5 сигарет щодня протягом півроку, і випробуваних які протягом півроку замінили звичайні сигарети на їх електронний аналог. Друга група випробовуваних складала з вейперів, а також пацієнтів, які проходять нікотинозамісну терапії, плюс курці, які поєднують вейпінг і куріння звичайних сигарет. Дана група також щодня вживала нікотинові продукти.

Щодня протягом усього експерименту вченими робилися заміри показників токсинів (нікотин, котін, біомаркерів табакоспеціфічних N-нітрозамінів, акролеїну, бутадієну, окису етилену, акрилонітрилу та акриламіду), які безпосередньо впливають на ймовірність виникнення онкологічних недуг.

Паралельно робилися заміри концентрації метаболітів табакоспеціфічних N-нітрозамінів і летючих органічних речовин в організмі вейперів і курців, які проходять лікування, їх показники були значно нижчі, ніж в інших групах випробовуваних. Найнижчі показники були відзначені у курців, які користуються електронними сигаретами. Наприклад, колишні курці які перейшли на «негорючі» нікотинові замінники відчули значне поліпшення загального самопочуття, а їх показники біомаркерів ТСNН знизилися на 97,5%, в порівнянні зі звичайними курцями.

Виходячи з цих показників, дослідниками були зроблені висновки, що Купити електронну сигарету, на відміну від звичайних сигарет несе значно менше шкоди. Але в той же час вченими зазначається що через невелику кількість випробовуваних, на даний момент досконально не досліджено який конкретний вид лікування або рідин для електронних пристроїв пов'язаний з показниками токсичних і канцерогенних речовин в організмі людини. У найближчому майбутньому планується повторення експериментального дослідження з великою кількістю випробовуваних і біомаркерів.

На жаль, через досить суперечливих результатів сучасних досліджень електронних сигарет не можна прийти до якогось конкретного висновку про їх шкоду. Так, одні дослідження дають позитивні результати від електронних сигарет під час замісної терапії, в той же час інші роблять висновок, що даний метод абсолютно нерезультативний. Також існує хибна думка, що електронні сигарети з ароматизаторами містять в собі токсичні альдегіди, які шкідливі для здоров'я.

Матеріал опублікований на правах реклами


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Медична реформа для Донеччини справа не нова. Ще в 2012 році тут стартував пілотний проект, згідно з яким були розділені гілки медичної допомоги, сформовані центри первинної медицини, що стало пусковим механізмом для змін у сприйнятті лікування як процесу надання послуг.
  27 липня, Єлизавета Гончарова
 • Літо цього року видалося гарячим. Не через погоду, а через інтенсивні події довкола України на міжнародному рівні. Серед ключових цього тижня можна назвати такі: візит у країну спеціального представника Держдепартаменту США з питань України Курта Волкера та телефонні переговори між лідерами «нормандської четвірки». Обидві події пов’язані одним питанням, однак мають різні підходи до вирішення українсько-російської кризи
  27 липня, Юрій Лапаєв
 • У жовтні 2015 року в університетах Південної Африки розпочалися масові протести через підвищення плати за навчання. Утім, це була не єдина причина студентських акцій. Тиждень попросив розповісти про це детальніше дослідницю Центру суспільних змін Університету Йоганнесбурга (ПАР), кандидатку соціологічних наук Анастасію Рябчук.
  27 липня, Ольга Ворожбит
 • Про що свідчать нещодавні інциденти між військовими США та КНР
  26 липня, Юрій Лапаєв
 • Дебати російського опозиційного політика Алєксєя Навального та колишнього лідера бойовиків ДНР Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) були досить очікуваною подією не тільки в Росії, але і в Україні. Адже з одного боку в них брала участь людина, яка хвалилася, що особисто почала війну на Сході України, що забрала 11 тисяч життів. А з іншого - ліберальний політик, на якого орієнтується найбільш прогресивна частина російського суспільства і який називає себе майбутнім президентом Росії
  26 липня, Денис Казанський
 • У Печерському районному суді м. Києва досі розглядається справа за обвинуваченням у державній зраді полковника Івана Без`язикова, який торік вийшов з полону. Оскільки полковник не належить до «майданівців», або «добровольців», його справа немає такого широкого резонансу, як в інших випадках, коли йдеться про долі громадських активістів. Водночас, відбувається безпрецедентна у судовій практиці подія: судять полковника Збройних Сил України, який, перебуваючи у полоні, буцімто співпрацював з сепаратистами.
  25 липня, Ярослав Тинченко
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено