Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
31 грудня, 2016   ▪   Ганна Трегуб   ▪   Версія для друку

Колоніальні гастролі

Хоча російського шоу-бізнесу на українській сцені суттєво поменшало, він аж ніяк не відмовляється від добре втоптаної стежини до наших найкращих сцен.
Матеріал друкованого видання
№ 51 (475)
від 22 грудня, 2016
Колоніальні гастролі

Очевидно, спрацьовують звичка ще радянського часу, згідно з якою країни «ближнего зарубежья» (фактично незалежні, які утворилися після розпаду СРСР) — це російський домініон, куди естрадним виконавцям із колишньої метрополії всі дороги відкриті, а також бажання утримати за собою сферу впливу. Алла Пуґачова, Філіпп Кіркоров, Ґазманов та цілий легіон інших одіозних російських «звьозд» не їдуть нині в Україну, але тут стало гастролюють виконавці другого ешелону, що не помічені в публічно висловленій любові до Владіміра Путіна. Брати Меладзе, Крістіна Орбакайте, Алєксандр Малінін, Ельбрус Джанмірзоєв, Професор Лєбєдінскій, Андрєй Макарєвіч, Боріс Ґрєбєнщіков, Bahh Tee, гурти Kot Balu, T-Killah, «Грибы», «Мельница», «Агата Кристи», «Звери», сатирики й гумористи Губерман, Биков, Шендеровіч і досі мчать задовольняти потребу української аудиторії в культурному продукті так, начебто місцевих аналогів того, що вони пропонують, не існує в природі.

Цікавим є ареал, на який поширюються гастролі російських естрадних зірок в Україні: переважно йдеться про столицю, а також Харків, Дніпро, Одесу. Дехто не оминає увагою Миколаїв, Херсон і Запоріжжя

Цікавим є ареал, на який поширюються гастролі російських естрадних зірок в Україні: переважно йдеться про столицю, а також Харків, Дніпро, Одесу. Дехто не оминає увагою Миколаїв, Херсон і Запоріжжя. Отже, концерт Жванецького чи Макарєвіча у Львові, Тернополі або Франківську — така сама фантазія, як львівський метрополітен. Ці зірки не надто воліють перетинати Дніпро. Хоча це не заважає поширювати російську експансію в поп-культурі руками самих українців на терени від Києва до Чопа. На сайті концертного агентства PROCONCERT із РФ (воно позиціонує себе здебільшого як таке, що організовує і проводить різні торжества у своїй країні) у переліку російських артистів знаходимо Аліну Гросу, Ані Лорак, Ірину Білик, Івана Дорна, Вєрку Сердючку, Марію Яремчук, Світлану Лободу, Софію Ротару, Таїсію Повалій, Тіну Кароль, Альону Вінницьку, гурти «Бумбокс», «Воплі Відоплясова», «Океан Ельзи», «Токіо» та ін. Як цілком можна припустити, щоб потрапити до когорти російських артистів, треба стати частиною їхнього шоу-бізнесу.

Читайте також: Балаган лімітед

Відкритими залишаються запитання до українських естрадних виконавців: чи не сталося раптом прикрої помилки і як їхні імена потрапили до того переліку? Заробляння грошей на корпоративах і святкуваннях у країні, з якою третій рік триває війна й метою якої є докорінне руйнування суверенітету Української держави, — це теж дещо, про що можна сказати: «Sorry, Michael. It’s just a bussiness»? Очевидно, українським компетентним органам треба поставитися до цього бізнесу точно так само, як до будь-якого іншого бізнесу країни-агресорки.

 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Чи не перед кожним ветераном війни на Донбасі після повернення з фронту постає новий виклик — входження в мирне життя. Для багатьох це складніше, ніж узяти до рук зброю й поїхати на передову. Хтось може місяці й роки провести в апатії, доки не наважиться на пошуки себе нового, а комусь вистачає мотивації не прожити марно жодного дня.
  10 грудня, Ганна Чабарай
 • Як купити квитки на театральну виставу й не потрапити на «Камеді клаб»
  10 грудня, Анастасія Головненко
 • Якщо німецькі соціал-демократи погодяться ввійти до спільного з християнськими демократами уряду, шанси реформувати ЄС відповідно до пропозицій французького президента збільшуються
  10 грудня, Алла Лазарева
 • Соціально відповідальні капіталовкладення стають мейнстримом: міленіали доросли до грошей
  10 грудня, The Economist
 • Виставка "Бойчукізм. Проект "великого стилю", яка 7 грудня відкрилася у Мистецькому арсеналі, особлива з багатьох причин. Це перша за 27 років масштабна експозиція творчості учнів і послідовників Михайла Бойчука (остання виставка, присвячена бойчукістам, відбулася аж у 1990 році).
  9 грудня, Наталя Петринська
 • Чому найімовірнішим для ОРДіЛО є сценарій Абхазії та Придністров’я
  9 грудня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.