Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
22 листопада, 2016   ▪   Віктор Брехуненко   ▪   проф., д.і.н., Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАНУ   ▪   Версія для друку

In time проти «української пропаганди» За російську?

Відкритий лист міністру інформаційної політики України панові Юрію Стецю
In time проти «української пропаганди» За російську?

Шановний пане міністре!

Науково-популярна книга ««Братня» навала. Війни Росії проти України  ХІІ–ХХІ ст.» (автори – українські історики Брехуненко В., Ковальчук В., Ковальчук М., Корнієнко В.) уже відома українському читачеві, волонтери вже не раз привозили примірники в АТО, вона презентувалася на зустрічах учителів. Автори книги – доктори і кандидати наук. І йдеться в ній про численні російсько-українські конфлікти, війни Росії проти України, яких назбиралося, на жаль, вже досить багато в нашій історії. Сьогодні саме час нам оглянути ці конфлікти в минулому, щоб краще зрозуміти причини сучасної російсько-української війни.

Однак, як з’ясувалося, небажання визнавати Росію агресором притаманне не лише таким відвертим адептам «русского мира», як Віктор Медведчук або Олександр Єфремов, а й менш відомим компаніям, які добровільно взяли на себе місію боротьби проти українського в Україні. Часом доходить до абсурду – і було би смішно, якби не було так сумно.

21 листопада 2016 р. працівники відділення № 1 вантажної пошти «In Time» (компанія заснована в Запоріжжі 14 років тому) навідріз відмовилися приймати до відправлення 32 примірники книги ««Братня» навала. Війни Росії проти України  ХІІ–ХХІ ст.», призначені для шкільних бібліотек Краматорська. Як пояснили співробітники пошти, підставою відмови є внутрішня інструкція компанії, яка вимагає оглядати всі вантажі, призначені для Донецької та Луганської областей. Звісно, ніхто не заперечує проти такого уважного ставлення до вантажів, які йдуть в зону АТО, але працівники пошти In time вирішили, що небезпеку (цікаво, про чию безпеку вони так турбуються?) становить і книга київських істориків, призначена для школярів Краматорська – і хоробро стали на захист інтересів... чиїх? Книга була визнана визнали «агітаційним матеріалом» і компанія «In time» мужньо відмовилася її пересилати. Не вірите? Скан відповідного пояснення працівника компанії додається.

Звісно, ринкова економіка дозволяє легко вирішити це питання – і книги були відправлені в Краматорськ іншим приватним перевізником, який також їх уважно оглянув, але не побачив там жодної причини для заборони пересилки. Можливо, конкуренти In time тому і є більш успішними, що керуються здоровим глуздом, а не «ватними» упередженнями? А можливо, конкретний працівник «In time» вирішив у такий специфічний спосіб проявити своє ставлення до України і «русского мира».

Безумовно, внутрішні інструкції у приватний компанії перевізника не є компетенцією міністерства інформаційної політики. Однак Вашою компетенцією, пане міністре, є захист інформаційного простору України.

У зв’язку з цим, пане міністре, дуже важливо було би отримати Вашу відповідь на запитання:

1. Чи відомо Міністерству інформаційної політики про заборону пересилки агітаційних матеріалів у межах території України? Якщо так, то про які саме агітанційні матеріали йдеться?

2. Чи вважаєте Ви як керівник профільного міністерства можливим і доречним втручатися в політику приватних компаній, якщо вони суперечать або шкодять безпековим інтересам України?

3. Чи вважаєте Ви обов’язком міністерства допомагати і сприяти волонтерам у розповсюдження освітньої книжкової продукції проукраїнського змісту в школах України, а особливо – в школах Донецької і Луганської областе?

Буду надзвичайно вдячний Вам за увагу о цієї проблеми та відповідь на моє звернення, про що інформуватиму громадськість у соціальних мережах та медіа.

З повагою, Віктор Брехуненко

 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Початок тижня в Києві видався доволі активним. І річ тут навіть не в роботі над медичною реформою, яку Верховна Рада й далі розглядає зі змінним успіхом.
  19 жовтня, Станіслав Козлюк
 • Тиждень.ua зібрав кілька історій європейських компаній, які готові вкладати гроші в Україну, однак потерпають від зазіхань чиновництва і криміналітету
  18 жовтня, Анна Корбут
 • Протест 17 жовтня під Верховною Радою був анонсований давно. Близько місяця тому екс-голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі заявив, що спільно з соратниками прийде вимагати від депутатів три речі: антикорупційний суд, зняття недоторканності і новий виборчий закон.
  18 жовтня, Станіслав Козлюк
 • Зазвичай тертя між президентом і держсекретарем США — нормальне явище. Але не цього разу
  17 жовтня, The Economist
 • За яких обставин у Порошенка може з’явитися шанс переобратися на другий термін
  17 жовтня, Олесь Олексієнко
 • У червні у наш відділ прийшов охайно вдягнений чоловік влаштовуватися на роботу. Немолодий, приємний у спілкуванні. Освіта, досвід – все підходило. Він пройшов декілька співбесід із керівництвом, підписав заяву у почав чекати офіційного схвалення його посади, а точніше дозволу працювати у нас від «МГБ».
  17 жовтня, Вікторія Малишева
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено