Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 лютого, 2016   ▪   Ельвіра Юнусова   ▪   Версія для друку

Окупований Крим і надалі «трясуть»

Зникнення людей, безпричинні обшуки в помешканнях, примусові розмови із представниками ФСБ — все це реалії сьогоднішнього Криму.
Окупований Крим і надалі «трясуть»

У жорнах свавілля опиняються нелояльні до окупаційної «влади» жителі півострова, зокрема кримські татари, яких Москва, йдучи второваною дорогою, намагається зробити терористами, й екстремістами — за прикладом Північного Кавказу. Тобто своїми безпрецедентними діями вона хоче спровокувати народ на будь-які дії, аби була причина на «законних» підставах придушити невдоволених.

Щоб потрапити сьогодні до Криму, навіть людині з тамтешньою пропискою, але з українським паспортом тепер доведеться проходити через принизливу процедуру — заповнювати міграційні картки. Окрім того, кримчанина відводять убік і детально розпитують, де був, що робив в Україні.

У Кримській правозахисній групі ці дії РФ розглядають як примус до громадянства. Таким чином створюються умови, у яких люди вимушені отримувати російські паспорти, щоб безперешкодно залишатись у себе вдома, на півострові, інакше термін їхнього перебування там «влада» обмежить 90 днями.

А в самому Криму тільки за останній день у Медведівці Джанкойського району представники ФСБ та поліція влаштували справжній рейд житлами людей. Провели збір особистих даних усіх місцевих чоловіків, узяли відбитки пальців, пояснюючи це тим, що село в прикордонній зоні.

Читайте також: Ґульнара Бекірова: «І ті, хто лишився в Криму, і ті, хто поїхав, перебувають у становищі, якому не позаздриш»

Водночас в іншому районі Криму, в Щебетівці, що неподалік Коктебеля, вранці в дім дочки уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу народного депутата України Мустафи Джемілєва — Ельзари Абдулжелілової прийшли працівники Федеральної міграційної служби. Метою їхнього візиту нібито був паспортний контроль. Вони запропонували всім мешканцям будинку пред’явити паспорти. Однак особливий акцент зробили на онукові Джемілєва Еролі, який навчається на Кіпрі, а до Криму прибув на канікули. Раніше, коли він перетинав «кордон» на шляху з Херсона до Криму, його на дві години затримала прикордонна служба ФСБ.

Переглянувши й переписавши документи, представники ФМС поїхали, але потім троє з них повернулися, зокрема «спеціаліст-експерт по Республіці Крим» Наталія Пономарьова та капітан поліції Коктебеля Алі Фазілов. Вони почали настійно вимагати, щоб Ерол поїхав із ними для з’ясування якихось питань. Юнак категорично відмовився, заявивши, що всі пояснення й поїздки будуть лише після прибуття адвоката. Тільки-но про все це стало відомо в селі, як до будинку почали під’їжджати місцеві жителі та активісти, що й завадило незаконним діям «правоохоронців» і змусило їх забратися. Причому один із представників «влади» пригрозив, мовляв, вони можуть повернутись і «по-іншому».

Зараз активісти мають намір організувати чергування в будинку й надати сім’ї юридичну допомогу для оскарження протиправних діянь «влади».

Читайте також: Крим: Блокуємо далі...

Сам Мустафа Джемілєв вважає, що цей інцидент пов’язаний із його «заочним», віртуальним арештом у Криму. Інакше кажучи, чиниться психологічний тиск у найкращих традиціях Кремля.

Уже в Сімферополі того ж таки дня, 2 лютого, відбувся розгляд апеляційної скарги щодо обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою Муєдіну Альвапову, якого заарештували 23 січня в Алупці й нібито підозрюють у підпалах автомобілів. Причетність молодого чоловіка до підпалів не встановлена, проте окупаційний «Верховний суд Криму» постановив залишити чинним рішення Ялтинського міського суду, тобто обрання запобіжного заходу у вигляді утримання Альвапова під вартою. Усе це робиться навмисне, бо ж сім’я обвинуваченого громадянськи активна, постійно брала участь у різних суспільно-політичних акціях. Є припущення, що саме через політичні погляди молодого чоловіка та його брата, який нині перебуває в материковій Україні, переслідують «правоохоронці».

Читайте також: Чи є перспективи? Крим і чинна влада в Україні…

А ще для посилення контролю над нелояльними до окупантів жителями до кінця року в Криму з’явиться «Єдіноє рєєстровоє войсковоє казачьє общєство». Нині відбувається процес його формування. До складу цієї структури ввійдуть кримський та севастопольський «казачьі» округи, в яких налічується загалом понад 5 тис. осіб. Вирішивши, що вони охоронці порядку, «казакі» торік у грудні вже влаштували рейд обійстями кримських татар у селі Долинка, нібито в пошуках «вандалів» та «екстремістів». Причина візиту: напередодні місцеву автобусну зупинку невідомі розфарбували в кольори українського прапора. Чоловік, який називав себе «казачьім атаманом», стверджував, що перевірка проводилася для захисту самих-таки кримськотатарських жителів села. Причому «казакі» зупинялися біля тих будинків, де були вивішені кримськотатарські прапори.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як автоматизується полювання на відмивачів грошей
  19 листопада, The Economist
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.