Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
1 січня, 2016   ▪   Роман Малко   ▪   Версія для друку

Грандіозна імітація

Фантастичний сценарій докорінних змін
Грандіозна імітація

2016 року на Україну чекають неймовірні зміни. Навіть не революційні, а радше казкові, бо революціям буде покладено край раз і назавжди. І зовсім не тому, що українцям перестане подобатися виходити на Майдан та знову і знову скидати владу. В революціях просто відпаде потреба.

Відразу після Різдвяних свят, наївшись досита куті, ковбас та шинок, наколядувавшись і напірнавшись в ополонках, ми перевернемо свій світ із ніг на голову, чим не тільки здивуємо решту планети, а й нарешті доведемо, що саме наша концепція і спосіб життя є найуспішнішими.

Ми припинимо війну з Росією і відберемо в дивовижно мирний спосіб собі назад Донбас Крим і навіть Кубань, Воронежчину, Курщину і, чого вже соромитися, Зелений Клин. Москва вибачиться за свою нечемну поведінку і як компенсацію запропонує цілком безкоштовно брати в неї стільки газу, скільки нам заманеться, впродовж цілого століття. Цей унікальний газовий контракт стане можливим завдяки неймовірній мудрості й гнучкості нашого улюбленого президента Петра Олексійовича, якому за лічені поріздвяні дні не тільки вдасться обкрутити Кремль довкола земної осі, а й отримати від нього в подарунок усі кондитерські фабрики північного сусіда, які миттю змінять свої старі назви на любу кожному українському серцю – ROSHEN.

Читайте також: Гра по вертикалі

Акурат до міжнародного жіночого свята 8 березня найпрофесійніший та найжертовніший український уряд на чолі з незмінним Арсенієм Петровичем нарешті завершить усі свої заплановані реформи. І для певності ще двічі перереформує все перереформоване, аж країна здригнеться від власної досконалості. МВФ, Світовий банк, США і всі без винятку країни ЄС мало не знепритомніють від результатів українських перетворень. Вони кусатимуть від зазрості собі лікті й навперебій не лише проситимуть поділитися досвідом, а й за великі гроші благатимуть заорендувати на певний час Арсенія Петровича з його урядом реформаторів. Мало того, європейські бюрократи, щойно зрозумівши, що ж насправді трапилося, без жодних вагань скасують візовий режим з Україною, ухвалять рішення перенести всі свої бюрократичні установи із Брюсселя та Страсбурга до Києва і слізно благатимуть українську владу взяти їх під своє крило, прозоро натякаючи на підписану колись давно Угоду про асоціацію між, яка нібито, передбачала цілковиту інтеграцію ЄС в обіймах реформованої України.

Наша реформована поліція, найкраща у світі, за лічені дні стане предметом заздрощів найбільш розвинених країн, і ми змушені будемо ділитися досвідом, навчаючи тонкощам та секретам не лише грузинських братів, які в нас повірили і простягнули руку допомоги в найбезнадійнішій, здавалось би, ситуації, а й американських, німецьких і, безумовно, російських, що просто на колінах благатимуть якось їм підсобити, бо вже несила жити в такому бардаку.

влада з кожним новим потрясінням вчиться все краще й краще викручуватись

Про корупцію нарешті доведеться забути. Бо, як співається в нашому гімні, всі до одного корупціонери в якийсь момент згинуть, мов роса на сонці, і трапиться це завдяки нашій неперевершеній люстрації, яка вже сьогодні добігає кінця й фінальним акордом якої стане повернення на місця всіх люстрованих і перелюстрованих спеціалістів та висококваліфікованих професіоналів, які не з книжок знають усі корупційні тонкощі і з превеликим задоволенням застосують свої знання на благо оновленої країни. Слово «корупція» просто зникне з ужитку, його на рівні Верховного Суду заборонять використовувати під загрозою смерті, а на тих, хто все-таки наважиться в якийсь інший спосіб окреслювати й ідентифікувати це ганебне явище, чекають негайне позбавлення громадянства та депортація на один з острівних офшорів.

Ми станемо локомотивом модернізації світу. Законодавцем стилю в моді, мистецтві, легкій та важкій промисловості, телевиробництві, кіно, театрі, нанотехнологіях і, звісно, в політиці. У наш парламент на стажування приїздитимуть представники всіх вищих законодавчих органів світу. Вони буквально битимуться в довжелезній черзі за право якнайшвидше перейняти чудодійний і животворящий досвід українських законотворців. Наші суди стануть найпрозорішими на планеті. І не лише завдяки наскрізь прозорим стінам, а й завдяки зовсім прозорим мантіям самих суддів. До речі, поліцейські та прокурори також носитимуть прозорі однострої, аби ніякі спокуси не могли вплинути на їхні кристальну чесність і законослухняність.

Читайте також: Незакінчена українська революція

Усі вони їздитимуть на громадському транспорті й велосипедах, а дехто навіть на роликах. Причому пересядуть на них добровільно, аби якомога краще наблизитися до власного народу й мати можливість усіма своїми рецепторами щосекунди зчитувати всі його проблеми та болі. До речі, болів стане набагато менше. Українська медицина зробить такий феєричний крок у прірву вдосконалення, що хворих миттю поменшає на дві третини, а смертність узагалі зникне. Лікарні доведеться переобладнати на торгово-розважальні центри, а аптеки – на ювелірні магазини. Річ у тому, що заробітки українців переплюнуть навіть доходи арабських шейхів і від перенасичення розкішшю та розвагами навіть найбідніші почнуть займатися меценатством, а міста держави перетворяться в справжні музеї.

Усе це зовсім не казка, бо такий сценарій розвитку бачиться більш ніж реалістичним. Принаймні якщо вслухатися в обіцянки тих, хто нині уособлює українську владу. Вони, звісно, не вірять у свої можливості, бо взагалі ні у що не вірять, окрім всемогутньої сили грошей, а наш прогноз, можливо, занадто гіперболізує їхні успіхи, але все це диво і справді могло б перетворитися на реальність, може, дещо відкориговану, якби всю свою енергію та зусилля ця численна армія професіоналів, патріотів та народолюбців і справді спрямовувала не на імітацію бурхливої діяльності, а на реальну роботу. На жаль, відстань від слів до справ, від казок до їх матеріалізації, аж надто велика, щоб перетворитися бодай на щось путнє. І це, звісно, дещо засмучує. Але найбільша біда полягає навіть не в цьому, а радше в невмінні поводитись і працювати інакше, а ще в небажанні принаймні спробувати цього навчитися.

Читайте також: Сигнал від Джо

Влада дуже добре навчилась імітувати, маніпулювати та використовувати всіх і вся у своїх інтересах. Вона неперевершений маг та фокусник, картяр та пройдисвіт. Але завдяки цьому в неї майже зовсім зник інстинкт самозбереження і, як наслідок, усі больові рецептори її вмираючого організму давно перебувають у повній безнадійній відключці. Вона з кожним новим потрясінням вчиться все краще і краще викручуватись, воскресати та самовідновлюватись, але стан тимчасовості не полишає її ані на мить, нависаючи над нею гільйотиною, що рано чи пізно вдарить і поставить на всьому крапку.

Прогноз на найближчий час, на жаль, насправді куди прозаїчніший, ніж розписано вище. І буде дуже добре, якщо все це просто візьме та й не справдиться. Бо куди гіршим та болючішим стане витворення справжньої фантасмагорії, цілковитої протилежності до такої вимріяної казки, в яку бодай задля розваги можна було б на хвильку повірити.

Цей матеріал опубліковано у спецвипуску Світ у 2016


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • 14 серпня після тримісячного безвладдя в прифронтовому Торецьку нарешті з’явився керівник військово-цивільної адміністрації, яку було створено за наказом президента в травні 2017 року. Переселенець із Донецька, 30-річний Ярослав Руденко в перші дні при владі розповів, де шукатиме воду для міста, що потерпає від спраги, та чому залишає в команді кадри попереднього мера.
  18 серпня, Єлизавета Гончарова
 • Чому НАТО тривожать найбільші з часів холодної війни навчання Росії в Європі
  18 серпня, The Economist
 • В опублікованих Тижнем у першій половині 2017 року нарисах про Російську революцію та її наслідки для України головною постаттю був Владімір Лєнін. Доцільно присвятити йому окрему статтю
  18 серпня, Станіслав Кульчицький
 • Цього тижня Оболонський районний суд таки зрушив з мертвої точки у справі про державну зраду колишнього президента Віктора Януковича. Втім, розгін взяти не вдалося – після виступу першого свідка адвокат підсудного вирішив взяти відвід.
  17 серпня, Станіслав Козлюк
 • У передвиборчій кампанії країни серйозніші виклики залишаються без уваги
  17 серпня, The Economist
 • Нового омбудсмена не змогли призначити у встановлений термін. Чому так відбулося та чи варто чекати швидкого вирішення цього питання восени
  17 серпня, Андрій Голуб
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено