Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 червня, 2015   ▪   Версія для друку

Конституційний Суд «маринує» мовний закон Колесніченка-Ківалова

Україна і досі продовжує керуватися напрацюваннями українофобів Колесніченка і Ківалова які під мудрим патронатом гауляйтера Януковича, ще в 2012 році ощасливили її кремлівською розробкою, так званим мовним законом. Звичайно, без височайшої опіки, ця писанина давним-давно мала б опинитися в смітнику, але холопи «русского міра», які все ще займають височенні посади в українській державі, продовжують всіляко цьому протистояти.
Конституційний Суд «маринує» мовний закон Колесніченка-Ківалова

Майже рік тому, 10 липня 2014 року 57 народних депутатів України звернулися до Конституційного Суду України з проханням визнати неконституційним Закон України «Про засади державної мовної політики», сумно відомий в народі, як закон Колесніченка-Ківалова. Відповідно до вимог ст. 57 Закону України «Про Конституційний Суд України», провадження в цій справі повинно було завершитися ще до лютого 2015 року, але трапилося диво: судді Конституційного Суду вирішили порушити закон, аби хоча б такою ціною, не допустити скасування цього «творіння» і за розгляд по суті ніхто навіть не збирався братися, та й схоже не збирається. Злі язики кажуть, що причетні до такого свинства не хто інший, як ті самі судді, які в свій час ухвалили рішення, що дали можливість Януковичу узурпувати владу. Та сама команда, на чолі якої нинішній Голова КСУ Юрій Баулін. Ще подейкують, що ініціатива такого ганебного беззаконня належить не тільки самим суддям, а її ниточки тягнуться кудись в стіни Адміністрації Президента, де або не дуже хочуть піднімати нову хвилю мовних дискусій, або просто дуже не хочуть скасовувати закон «Ка-Ка».

Читайте також: Крок уперед, два – назад

Власне історія хвороби виглядає приблизно так. Конституційне подання 57 народних депутатів України було зареєстроване у Секретаріаті КСУ 10 липня 2014 року. Лише 8 жовтня Друга колегія КСУ одноголосно ухвалила рішення про відкриття конституційного провадження у цій справі і скерувала Голові КСУ матеріали, необхідні для внесення справи на розгляд пленарного засідання КСУ. 22 жовтня КСУ ухвалив рішення провести розгляд справи на пленарних засіданнях у формі усних слухань за участю представників суб’єкта конституційного подання, Верховної Ради України та Президента України, але на цьому все заглухло. Тільки нещодавно, через шість місяців після визначення форми слухання у справі, 15 травня цього рокуна сайті КСУ знову з’явилася інформація щодо обговорення питання про форму розгляду справи на засідання КСУ яке планували провести 19 травня 2015 року, хоча це питання було належним чином вирішено ще у жовтня 2014-го. Але за дивних обставин, якраз 19 травня, ця інформація зникає з сайту, і засідання не відбувається. По нинішній день інформація про початок розгляду справи за поданням 57 народних депутатів України по суті, на сайті КСУ відсутня.

Згідно з п. 7 § 6 «Регламенту Конституційного Суду України» саме Голова КСУ визначає порядок денний пленарного засідання КСУ, який затверджується на засіданні. Відомо, також, що впродовж тривалого часу КСУ не є перевантаженим, оскільки нині у його провадженні перебуває лише 21 справа. У зв’язку з цим, виникає доволі цікава ситуація, пояснити яку можливо хіба свідомим зволіканням і затягуванням. Чому, з яких причин і на якій підставі Голова КСУ Юрій Баулін так ганебно поводиться відтягуючи початок розгляду справи по суті, вдаючись навіть до порушення закону, можна тільки здогадуватися. Зважаючи на його минулі подвиги і службу режиму Януковича, відповідь звичайно, вимальовується без особливих труднощів, але можливо все пов’язано розслідування кримінального провадження про узурпацію влади екс-президентом Віктором Януковичем, яке провадять слідчі Служби безпеки України СБУ і в рамках якого, за інформацією озвученою на брифінгу 3 червня Керівником слідчого підрозділу СБУ Василем Вовком, вже допитано десятьох суддів КСУ. Звісно, коли тягнуть на допит не дуже хочеться займатися роботою.

Читайте також: Правда про мовний закон Колісниченка-Ківалова

Яка б не була причина такої ганебної позиція Конституційного Суду на тлі того, що відбувається в країні, вона виглядає не тільки провокаційною, а й шкідливою, і чітко демонструє, що судді, які дали зелене світло Януковичу для узурпації влади, нині не бажають стати на шлях виправлення, а продовжують його огидну політику руйнування української державності. Ця ситуація вже викликала хвилю обурення серед представників української інтелектуальної еліти, які не байдужі до долі Батьківщини і не безпідставно вважають, те що зараз здійснюється, має елементи державної зради. На ім’я голови Суду направлене звернення з вимогою прояснити ситуацію підписане багатьма громадськими і політичними діячами колишніми нардепами і дипломатами, але видається відповіді можна чекати ще довго. В даній ситуації, голова і Ко можуть виявитися лише стрілочниками, які тільки виконують розпорядження якихось високих покровителів

Нині є гостра необхідність прийняття закону про функціонування української мови, як державної, але це неможливо зробити поки чинний старий закон «Ка-Ка». Теоретично, його дію може відмінити парламент, але чомусь вирішили піти саме таким шляхом подавши на розгляд Конституційного суду. На жаль, КСУ цей іспит не склав.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Зараз я думаю, що хоч якось звикла до змін у своєму житті лише через два роки після того літа. До літа 2016-го моя свідомість відмовлялася переводити в минулий час моє життя, яке було до подій літа 2014-го. Я навіть говорила про своє тогочасне життя в теперішньому часі.
  29 квітня, Вікторія Малишева
 • Юрій Андрухович про національну ідею і Промисел Божий
  29 квітня, Юрій Андрухович
 • Децентралізація стартувала в Одеській області ледь не півтора року тому. На півночі регіону ініціатива подекуди мала успіх, а на півдні ситуація кардинально протилежна
  29 квітня, Станіслав Козлюк
 • Як поводитися з найнебезпечнішим режимом світу
  28 квітня, The Economist
 • Культові музейні бренди розбираються зі своїм іміджем та фінансовими проблемами, зацікавленість арт-спільноти в роботах художників з Африки досягає «точки кипіння», а на австрійському аукціоні спочатку виставляють роботу, вкрадену колись нацистами, - а потім прибирають.
  28 квітня, Олена Кухар
 • Тиждень.ua обговорив особливості боротьби із зловживаннями в сфері оборони та безпеки та нові тенденції в політиці з головою литовського філіалу Transparency International Сергеюсом Муравйовасам.
  28 квітня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено