Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
22 лютого, 2015   ▪   Лесь Терен   ▪   Версія для друку

«Отдих на зло»

Наближення весни завжди було специфічним періодом для Криму. Потенційні курортники починають накопичувати на літній відпочинок, а туроператори укладають перші конт­ракти.
Матеріал друкованого видання
№ 7 (379)
від 19 лютого, 2015
«Отдих на зло»

Зазвичай у цей сезон російська преса в інтересах російського ж турбізнесу (себто сочинських конкурентів Криму) рясніла байками про «неспокій» і «небезпеку» в українському Криму. Оскільки тепер Ялта годує той самий путінський бюджет, що й Сочі, нинішнього року страшилки затихли. Але й без них кримському «уряду» непросто заманити гостей до тієї некомфортної важкодоступної резервації, на яку вони перетворили курортний край. Через брак іншої мотивації тамтешній «спікер» Константинов у середу запев­­нив, що курортники приїдуть відпочивати до Кри­­му «на зло» західним сан­к­­ціям. Відпочивати «на зло» – рідкісне вміння, доступне хіба що Константинову.

Утім, зазивали розрахову­­ють не лише на росіян. Усвідомлюючи крах сезону-2014, кримська «міністерша туриз­­му» Юрченко вдячно згадує ті півмільйона українських туристів, що торік не гидували поніжитися на кримських пляжах, доки їхніх спів­вітчизників із півострова арештовували, катували й виганяли з домівок. Не маючи сумніву, що українці звикнуть до відпочин­ку в «закордонному» Криму, «міністерша» зазначає: «І я нє просто вєрю, я знаю, што прідьот то врємя, коґда Крим будєт так же вострєбован украінскімі турістамі, как ето било всєґда». Хай там що мала на увазі промовиця, її спіч видається пророчим. Бо ми теж певні, що колись півострів буде знову широко затребуваний українськими туристами, після того як його поверне собі Українська держава.

Читайте також: «По многочіслєнним просьбам трудящіхся»

Тезу тісного зв’язку з українським материком підтверджує й російський депутат Шинґаркін, що цього тижня обурювався в кримському «совміні» обмеженням поставок води Північнокримським каналом. Ображено назвавши це «нарушенієм прав человєка» та «уґрозой справєдлівості», елдепеерівець зауважив, що Дніпро витікає з Росії (й, отже, мусить задарма напувати кримських окупантів через збудований Україною канал). Дивно, що цей «правозащітнік в штатском» не згадав про головну «несправедливість»: Росія не здатна перекрити Дніпро на кордоні, як газову трубу.
Заманювати в Крим слід не тільки туристів, а й інвесторів. Перспективи цього видаються примарними не лише з огляду на санкційний статус півострова, а й через розгул державного грабіжництва, знаного як «націоналізація». Відібравши в приватних власників Крименерго, Кримхліб, Кримгаз, філіали Укртелекому, ПриватБанку й купу інших ласих підприємств, «прем’єр» Аксьонов ще на початку тижня грозився привласнювати все, що захоче, і далі. Але, вочевидь, російські казначеї натякнули кримським «браткам», що царська кишеня не бездонна і настав час замислитися про залучення позабюджетних коштів. Тож через три дні Аксьонову довелося розвернутися в протилежному напрямку й заявити, що тепер він не тільки не планує нічого більше «віджимати», а й із 1 березня взагалі скасує процедуру «націоналізації», щоб не лякати інвесторів.
Поряд з отим зреченням від звичного ремесла «бригадира 90-х» «глава» Криму відзначився ще й публічними філософськими розважаннями з приводу Дня закоханих. Не заглиблюючись у бригадирську філософію, коротко підсумуємо: Баба-Яга, як завжди, проти. Понад те, вона вважає іноземний культ валентинок однією з причин тих бід, що огорнули Україну. Ось до чого можуть довести плюшеві ведмедики й червоні серденятка!

Але новий антивалентинівський тренд просякнув іще не все. Керченський істо­рико-археологічний музей, наприклад, запропонував відвідувачам май­стер-клас із малювання валентинок розплавленим чорним і білим шоколадом. Не вбачатимемо в цьому ні демонстративного заперечення продовольчої кризи, ні при­­хо­ва­ної критики низькосортності російської кон­­­­дитер­­ки, яка годиться хіба що на фарбу чи за­маз­­ку. Бо насправді це сумний приклад того, як бюджет­­ним закладам культури доводиться викручуватися, щоб залучати відвідувачів в умовах, коли державі (тим паче чужій) немає до них діла.

Читайте також: Люди як небажаний додаток до території

Нові свята вимагають нових традицій святкового столу. Увесь тиждень лихоманило дві славетні виноробські фірми Криму: ялтинську «Масандру» й судацьку «Сонячну Долину». У «Масандрі» (що ще в березні була привласнена путінським аналогом ДУС) на «зборах трудового колективу» в присутності бойовиків «самооборони» знято незмінного з 1987 року директора. А про «Сонячну Долину» оголосили, ніби вона взагалі припинила виробництво. Дирекція підприємства спростувала це, але некролог пролунав від самого «міністра економічного розвитку», а такі особи не роблять випадкових заяв. Не біда: місце кримських вин посяде російська горілка. Фірма з чарівною назвою «Кристалл-Лефортово» починає розлив оковитої «Тельняшка» в Бахчисараї, обіцяючи, що тут вона буде дешевшою, ніж у Росії. У світлі цього видається слушною свіжа ініціатива кримських медиків про відродження скасованих ще в 1992-му витверезників. Витверезіння в усіх сенсах – це те, чого значна частина кримського суспільства потребує, на жаль, уже давно.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Це може тривати безкінечно. Врадіївка-1, -2, -3, -4, -100, -1000. Назву топоніма можна змінювати, так і робиться. Криве Озеро, Лощинівка, щось буде далі, але ж суть справи не міняється. Самосуд помалу стає чи не єдино можливим способом здобуття справедливості для маленьких українців. Ну або хоча б способом привернення уваги до проблеми й отримання хоч якоїсь сатисфакції після того, як та проблема вже перелилася за вінця кривавим місивом.
  31 серпня, Роман Малко
 • Це було друге з побачених мною невидимих міст. Перше було -- Королевець-Кеніґсберг (і все ще "Калининград"). Я відкрила для себе Королевець десь тоді ж, коли й Дніпрдзержинськ(нині Кам’янське), -- влітку 2009 року. Але зараз ітиметься про моє Мамаємісто.
  31 серпня, Маріанна Кіяновська
 • Тиждень.ua поговорив із двома узбецькими правозахисницями Надєждою Атаєвою та Умідою Ніязовою про можливість зміни еліт в Узбекистані, наступників Іслама Карімова та роль Кремля у цьому виборі
  31 серпня, Ольга Ворожбит
 • Хронічні екологічні проблеми Маріуполя вийшли на гора якраз напередодні візиту президента до міста
  31 серпня, Дарина Феденко
 • В ухвалених парламентом Республіки Польща постановах (Постанова Сенату від 7 липня 2016 р. та Постанова Сейму від 22 липня 2016 р.) польські парламентарі продовжили односторонній перегляд спільної політичної оцінки польсько-українського конфлікту під час Другої Світової війни, яку було раніше погоджено в низці важливих українсько-польських документів, зокрема таких як:
  30 серпня,
 • Завдяки чому модернізують Збройні сили. На що здатні вітчизняні виробники
  30 серпня, Анатолій Шара
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено