Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
23 січня, 2009   ▪   Катерина Липа   ▪   Версія для друку

Будинок магістрату в Кам’янці-Подільському, кінець XIV–XIX ст.

Тиждень продовжує знайомити читачів з видатними будівлями України різних часів, архітектурними стилями та історичними назвами елементів споруд
Матеріал друкованого видання
№ 3 (64)
від 23 січня, 2009
Будинок магістрату в Кам’янці-Подільському, кінець XIV–XIX ст.
Малюнок: Олена Незговорова

 

 
 
 
Найдавнішу офісну будівлю України збудували близько 1347 року – коли Кам’янець отримав магдебурзьке право. На той час вежа стояла окремо від власне «офісу», а всю будівлю було вирішено в готичному стилі. Нині про це нагадують хіба обриси нижніх ярусів вежі та облямівка вікон. Споруда – символ міського самоврядування зазнала стількох перебудов, що давні готичні підвали опинилися за ме­жами сучасної будівлі – під бруківкою ринкової площі, а вежа приєдналася до основного будинку. Від ренесансу магістрат дістав наріжні русти, балюстради та фігурні кронштейни, що підтримують вишукані балкончики, а від бароко – парадні сходи, що спираються на аркаду, та завершення вежі. Дивом дивуєшся, з яким смаком зодчі давніх часів вміли поєднувати свої до- і перебудови зі спадщиною попередників.
 
У тісненьких за сьогоднішніми уявленнями «кабінетах», що розходяться анфіладами на два боки від входу, до 1658 року сиділи міські урядовці двох громад – руської та польської. Після Хмельниччини таке співіснування стало неможливим, тож українці збудували собі окрему ратушу. Оскільки вірмени мали окремий магістрат уже давно, долю міста стали вирішувати у трьох різних місцях. Утім, Кам’янцю це не зашкодило.
 
Датування споруди подано за Національним реєстром державного культурного надбанняМатеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як автоматизується полювання на відмивачів грошей
  19 листопада, The Economist
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.