Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 грудня, 2017   ▪   Версія для друку

У Києві відбувся Київський Інтернаціонал – Київська бієнале 2017

Київський Інтернаціонал – Київська бієнале 2017, організований Центром візуальної культури (Київ, Україна), проходив з 20 жовтня до 26 листопада у п’яти локаціях у Києві. До його програми увійшло більше 40 подій. Київський Інтернаціонал – Київську бієнале 2017 відвідали понад 20 тисяч осіб.

Київський ІнтернаціоналКиївська бієнале 2017 відбувся у форматі міжнародного форуму мистецтва й знання. Серія виставок, перформансів, кінопоказів, лекцій та дискусій за участі відомих істориків, філософів, економістів, художників та культурних діячів була націлена на розгляд актуальних політичних і соціальних обставин України, Європи та світу і пошук колективної відповіді на ключові питання сучасності.

 

Основною локацією Київського Інтернаціоналу – Київської Бієнале 2017 став Інститут наукової, технічної та економічної інформації “Тарілка” (вул. Антоновича, 180, м. “Либідська”) пам’ятка модерністської архітектури, що незабаром може перетворитися на частину торговельно-розважального комплексу “Ocean Mall”. В рамках програми Київського Інтернаціоналу в “Тарілці” відбулася зустріч з її архітектором Флоріаном Юр'євим, а також публічне обговорення проекту її потенційної реконструкції. У результаті зустрічі виникла ініціатива #SAVEKYIVMODERNISM, в рамках якої урбаністи/ки, архітектори/ки та активісти/ки Києва мобілізуються на захист модерністської архітектури міста, зокрема вимагаючи від Київміськради включення таких споруд, як “Тарілка”, до державного реєстру архітектурних пам’яток.

 

В рамках Київського Інтернаціоналу – Київської бієнале 2017 відбулися кінопокази, лекції, перформанси, концерти та вечірка, презентації книг та виставки. Виставка “Свято скасовано!” кураторського об’єднання Худрада (Україна) з нагоди століття Жовтневої революції була присвячена історичній пам’яті та осмисленню феномену цензури в сучасних та історичних контекстах. Вона складалася з двох частин, що експонувалися в основній локації бієнале, “Тарілці”, та в Літературно-меморіальному музеї-квартирі Павла Тичини. Експозиція в музеї Тичини була закрита передчасно за рішенням адміністрації музею, яка попередньо через побоювання нападів з боку ультраправих радикалів не допустила до експозиції одну із обраних кураторами робіт – графіку українського художника Давида Чичкана “Делегація влади”. На знак протесту проти такої цензури куратори/ки виставки, не закриваючи експозицію, унеможливили перегляд усіх робіт. Детальніше про ситуацію читайте у заяві кураторів і кураторок виставки та колективу музею.

 

Виставка “Ринок” кураторки Ганни Циби (Україна) стала першою виставкою сучасного мистецтва, що відбулася у приміщенні Житнього ринку у Києві. Метою виставки було привернути увагу до споруди ринку – оригінального зразка архітектури пізнього модернізму, однак не занесеного до державного реєстру пам’яток. Робота архітекторів та дослідників неомодернізму Олександра Бурлаки та Олексія Бикова “Ринкові відносини”, що відображає історію проектування та зведення у 1960–1980-х роках критих ринків України, після закриття виставки була передана Житньому ринку для постійного експонування.

 

Виставка “Мертві душі” Марини Напрушкіної (Німеччина) та Олівера Ресслера (Австрія) проходила у Центрі візуальної культури та була присвячена детальному розгляду й осмисленню актуальної проблематики біженців у світі. У роботах Марини Напрушкіної були показані ключові принципи політики ЄС щодо притулку й міграції, яка призводить до серйозної економічної та соціальної нерівності. А Олівер Ресслер представив своє дослідження боротьби за громадянство та його неочевидно ексклюзивну природу на прикладі випадків окупації фабрик, метою яких було взяти виробництво під контроль робітників.

 

Виставка «Dance, Dance, Dance» у новоствореній  BURSA GALLERY триває до 10 грудня! Її куратор Сергій Климко (Україна), який був особисто причетним до створення передумов для сплеску рейв-культури в Києві, заснувавши 2012 року простір “Нижньоюрківська 31”, проблематизує поняття Нового Сходу та розглядає пострадянську танцювальну сцену як симптом соціальних та політичних процесів.

 

Серед учасників й учасниць Київського Інтернаціоналу були Михаїл Риклін (Німеччина), Хіроші МакДональд Морі (Японія), Філ Коллінз (Німеччина), Марина Напрушкіна (Німеччина), Олівер Ресслер (Австрія), Філіп Різк (Єгипет), Оксана Булгакова (Німеччина), Ноа Фішер (США), Артур Жмієвський (Польща), Оля Сосновська (Білорусь), Валентина Петрова, Микола Рідний (Україна) та інші.

 

Під час Київського Інтернаціоналу відбувся запуск експериментальної платформи Радіо Інтернаціонал” та серії подій, присвячених проблемам чуттєвого сприйняття та статусу сучасних медіа. Взаємодіючи з гостями та відвідувачами бієнале, експериментальна радіомайстерня досліджувала можливості поєднання публічного та приватного висловлювання. На основі зібраного матеріалу Радіо Інтернаціонал продовжує випускати голосові колажі, інтерв'ю та спеціальні випуски. Слухайте Радіо Інтернаціонал” за посиланням та стежте за оновленнями на сторінці у Facebook.

 

Київський Інтернаціонал завершився перформансом “Петиція проти смерті” всесвітньо відомої французької художниці ОРЛАН.

 

Події паралельної програми Київського Інтернаціоналу проходили в художніх центрах та освітніх інституціях Праги, Відня, Парижа, Амстердама та Мадрида.

 

До публікації готується збірка Путівник Київського Інтернаціоналу, що складатиметься з текстів істориків, політичних філософів та художників, серед яких і учасники бієнале.

 

Більшість подій Київського Інтернаціоналу – Київської Бієнале 2017 документувалися. Відео можна переглянути на офіційному youtube-каналі Центру візуальної культури, фото – на Flickr.

 

На закритті Київської Бієнале 2017 було оголошено про продовження проекту Київський Інтернаціонал навесні 2018 року.


 

За новинами стежте на сайті Центру візуальної культури та у соціальних мережах:

 

vcrc.org.ua

facebook.com/vcrc.org.ua

instagram.com/vcrc.org.ua

 

За детальнішою інформацією звертайтеся до PR-служби:

 

wtikenwneider@gmail.com, 093 0358910 Ганна Циба

yustynakravchuk@gmail.com, 097 4369899 Юстина Кравчук

 

ОрганізаторЦентр візуальної культури (Київ, Україна).

 

Інституційні партнери: Avtonomi Akadimia (Афіни, Греція), Columbia Global Centers | Paris (France), DAAD Artists-in-Berlin Program (Берлін, Німеччина), De Balie (Амстердам, Нідерланди), Depo (Стамбул, Туреччина), Depot (Відень, Австрія), documenta 14 (Афіни/Кассель, Греція/Німеччина), European Alternatives (Париж, Франція), Forum Transregionale Studien (Берлін, Німеччина), Institute for Human Sciences (Відень, Австрія), Political Critique (Варшава, Польща), Shedhalle (Цюрих, Швейцарія), Studio 14 (Афіни, Греція), Transeuropa Festival 2017 (Мадрид, Іспанія), tranzit.cz (Прага, Чехія), видавництво «Медуза» (Київ, Україна), BURSA GALLERY (Київ, Україна), Hromadske.UA (Київ, Україна), Національний центр Олександра Довженка (Київ, Україна).

 

Партнери: British Council / Delegation of the European Union to Ukraine, Charles Stewart Mott Foundation, ERSTE Foundation, European Cultural Foundation, International Renaissance Foundation, Robert Bosch Foundation.


 

Інформаційні партнери: Hromadske.UA, Український тиждень, Odessa Review, Birdinflight, Політична критика, Prostory, Update, Cultprostir.ua, Телекритика, Хмарочос, Мистецький напрямок Українського кризового медіа-центру, PinchukArtCentre

інфопартнери/Screen%20Shot%202017-10-12%20at%2011.10.53.png Screen%20Shot%202017-10-12%20at%2011.19.35.png

 

інфопартнери/birdinflight_logo%20(1).jpg     Screen%20Shot%202017-10-12%20at%2011.25.22.png

 

Screen%20Shot%202017-10-12%20at%2015.14.00.png   телекритика.png            

 

../Downloads/Хмарочос.png Screen%20Shot%202017-10-17%20at%2015.11.01.png   PAC-logo.jpg
Матеріали за темою:

Теги
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Компанія «АВТ Баварія Україна», офіційний імпортер автомобілів BMW в Україні, виступила партнером гастрономічного проекту CHEF`S WEEK MAIN, який включив серію преміальних вечерь для особливих гостей, ставши однією з найсмачніших подій осені.
  13 грудня,
 • У будь-якій справі, будь то будівництво чи торгівля валютою, успіху домагаються, перш за все, професіонали. Стосовно ринку Форекс, такими можуть називати себе люди, для яких спекуляція валютою стала основним джерелом доходу. Крім цього, професіоналом є людина, який чудово розбирається в своїй професії, знає законодавчі та правові нюанси і неухильно їх дотримується.
  13 грудня,
 • Напередодні новорічних свят компанія «Хюндай Мотор Україна», офіційний дистриб'ютор автомобілів марки Hyundai, підготувала вигідну цінову пропозицію на деякі комплектації моделей Tucson, Santa Fe і IONIQ Hybrid. Завітавши в салони офіційних дилерів з 12 по 17 грудня 2017 року, покупці зможуть придбати зазначені автомобілі з вигодою до 88 800 гривень.
  12 грудня,
 • З 11.12.2017 року по 31.12.2017 року кожному клієнту, який купив поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСАГО) на сайті www.uniqa.ua – УНІКА дарує* договір страхування від нещасного випадку при ДТП.
  11 грудня,
 • Розвиток страхової культури в нашій країні почався зі страхування автомобілів. Цей вид страхового захисту лідирує досі. Водночас дедалі більше українців цікавиться медичним страхуванням, сподіваючись таким чином отримати якісні послуги.
  8 грудня,
 • Відповідно до моніторингових звітів Енергетичного Співтовариства, Україна повільно імплементує Третій енергопакет та не вписується у дедлайни, оминаючи їх. Чи запрацює ринок природного газу в Україні вповні і що конкретно зроблено для реалізації цього масштабного плану проаналізують у проекті «ЕнергоНЕзалежність» ведучий, аналітик з питань енергетики Микола Войтів разом з гостем - керівником програм DiXi Group Романом Ніцовичем.
  8 грудня,
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.