Прес-релізи

Вперше в Україні було організоване публічне обговорення ролі громадських організацій в ході проведення реформ

7 жовтня 2015 року у КНУ ім. Т.Г.Шевченка в Києві відбувся II Український форум громадських організацій, в рамках якого представники міжнародних донорів, бізнесу та волонтерів обговорили необхідність консолідації громадських організацій України на базі єдиної платформи для обміну унікальним досвідом феномену українського волонтерства зі світовою спільнотою.

«Ми акцентували максимальну увагу на об’єднанні різних некомерційних організацій для отримання відповідей на найактуальніші питання щодо можливостей фінансування, юридичних та податкових питань, а також інших тем важливих для сталого розвитку громадського сектору в Україні. Найближчим часом вже заплановано підписання Меморандуму консенсусу між українськими недержавними організаціями, представниками бізнесу та міжнародними організаціями з найбільш актуальних питань щодо діяльності неприбуткових організацій в Україні», - зазначила Катерина Сівакова, виконавчий директор Actions First Foundation.

Під час дискусії щодо перспектив розвитку освіти та науки в Україні та ролі неурядових організацій в якості рушійної сили змін у цьому секторі Олександр Стрижак, д.т.н. та експерт Українського венчурного хабу представив унікальну розробку 7 наукових інститутів України, яка у деяких функціях не має аналогів в світі та надає можливості для обробки величезного об’єму інформації в онлайні. Цю онтологічну платформу Організатори Форуму планують використати під час створення порталу для консолідації громадських об’єднань в Україні.

Також на Форумі було представлено унікальний досвід таких громадських організацій, як Донбасс SOS, Крим SOS, що по суті замінили державу у критичній ситуації 1,5 роки тому і продовжують допомагати населенню та міжнародним організаціям у зоні конфлікту на Сході та в Криму.

Доповідачами Форуму стали Еліав Бєлоцерковський, Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні, Євген Бистрицький, виконавчий директор Фонду Відродження, Вячеслав Клімов, співвласник та член ради директорів компанії «Нова Пошта», Андрій Длігач, співзасновник Українського венчурного хабу, Олег Проценко, проектний менеджер реформи сільського господарства Національної ради реформ України, Артем Миргородський, Голова секретаріату Реанімаційного Пакету Реформ, Анна Гулевська, виконавчий директор Українського форуму благодійників, Анна Бігдан, голова ГО «Український ранок», Ілона Сологуб, редактор VoxUkraine та ін.

«Міністерство економічного розвитку та торгівлі України зараз працює над створенням єдиного веб-ресурсу щодо пошуку донорської допомоги в Україні. Наразі над ресурсом працює команда волонтерів. Плануємо запустити веб-сайт на початку листопада. Проте для успішного старту та подальшої роботи над веб-сайтом сподіваємося на допомогу від донорів. Веб-ресурс щодо пошуку донорської допомоги дозволить кожному громадянину відслідковувати повну інформацію про усі діючі проекти в Україні. Пошукова система допоможе користувачеві швидко знаходити потрібну інформацію відповідно до регіонів України, цілей проектів, секторів, донорів, тощо. Це створить безпрецедентну можливість для громадськості отримувати повну прозору інформацію про усі донорські проекти, і ознайомлюватися з фінансовою звітністю. Більш того, я переконана, що це буде насправді великим проривом у співпраці між українським урядом та міжнародною спільнотою», - зазначила Олена Трегуб, директор департаменту координації міжнародної допомоги Міністерства економічного розвитку та торгівлі України.

За результатами Форуму буде створено національний каталог громадських організацій України, який буде представлений на наступному Форумі 3 грудня у м. Дніпропетровськ.

Організатор Форуму – A7 CONFERENCES. Партнери – Actions First Foundation, Український венчурний хаб, КНУ ім. Т.Г.Шевченка, ГО «Український ранок». Генеральний ТВ партнер – 5 канал, Інтерфакс-Україна – Генеральний інформаційний партнер. Серед медіа-партнерів Форуму – Український тиждень, Апостроф, Компаньон, Platfor.ma та UJBL. Подія проходила за підтримки Українського форуму благодійників, Американської Торгівельної Палати в Україні та ресторану «Мама Манана».

Щодо додаткової інформації, будь ласка, зв'яжіться з Лідією Марковою, тел. +38 066 165 77 87, markova@mprgroup.com.ua


Теги