Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
30 грудня, 2013   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

Олег Тягнибок: «2014 року загостриться протистояння між суспільством і режимом»

Лідер ВО "Свобода" про головні здобутки 2013-го і вкилики 2014-го
Матеріал друкованого видання
№ 52 (320)
від 26 грудня, 2013
Олег Тягнибок: «2014 року загостриться протистояння між суспільством і режимом»

У. Т.: Як формувалася Рада «Майдану»?

– Ще з першого дня Революції гідності влада намагалася застосувати маніпуляційні технології, щоби посіяти розбрат, поділити учасників Майдану на політиків і громадськість, студентів та не студентів, однак їй це не вдалося.

Постійна координація дій між громадським сектором і політичними партіями давала нам змогу колегіально ухвалювати рішення й мислити в одному спільному напрямку розвитку Майдану заради перемоги.

Під час уже традиційного спільного засідання представників громадських організацій та політичних партій, які беруть участь у мирних акціях протесту на Майдані, було вирішено ство­­рити загальнонаціональну громадську організацію Всеукраїнське об’єднання «Майдан». Про заснування цієї структури 22 грудня лідери опозиції та представники громадськості оголосили на Народному віче в Києві. На нараді напередодні було ухвалено рішення про первісний склад Ради «Майдану», який є відкритим і постійно доукомплектовуватиметься.

Участь у Раді «Майдану» – це не привілей, а серйозна і кропітка робота. Впевнений, що роботи вистачить усім, адже ми поставили амбітне завдання – охопити кілька мільйонів українців, які взяли участь в акціях протесту або не підтримують політики нинішнього режиму. Організація має охопити усі верстви суспільства у всіх регіонах, дійти до кожного міста і села, до кожного українця.

У. Т.: Якими ви бачите цілі, коли вони будуть конкретизовані?

– Цілі Всеукраїнського об’єднання «Майдан» відповідають тим зав­­данням, які поставили українці під час Революції гідності. Передусім це створення загальнонаціонального об’єд­нан­ня громадян, яке зможе протистояти режимові Януковича, ліквідувати негативні наслідки його правління після того, як ця влада піде, підготувати та сприяти реалізації програми всеохопних докорінних реформ із метою побудови держави на засадах національної, соціальної та історичної справедливості.

Читайте також: Навіщо Майдану «Майдан»

Наразі проходимо організаційний етап. Напрацьовується організаційна структура ВО «Май­­­дан», готуються документи до реєстрації. До «Майдану» має вступити більшість українців, і це реально. Тоді сформуємо нову Україну та нову українську владу. Ми готові до тривалої боротьби, до того, що ВО «Майдан» стоятиме і боротиметься, бо це постійний осередок спротиву. Але вся Україна має стати єдиним Майданом. Щоб змінити країну і далі координувати діяльність опонентів режиму, її поглиблення та розширення, й було створено громадську організацію «Майдан».

У. Т.: Який механізм впливу Майдану і, ширше, народу на склад і функціонування Ради?

– Раду «Майдану» одностай­­но підтримав Майдан особистим голосуванням. Тому будь-які рішення ухвалюватимуться з максимальним урахуванням думок усіх суспільних груп, що підтримують і вимагають змін у державі. Приймаються вони більшістю голосів від загального складу членів Ради. Раді «Майдану» доручено розгорнути широку мобілізаційну роботу з організації спротиву нинішньому режиму в усіх областях України та координації протестного руху на всій території України.  

У. Т.: Як конкретна людина може допомогти «Майдану»?  

– Вступити до організації і підтримати наші спільні наміри в боротьбі з режимом Януковича. Місце в боротьбі знайдеться кожному. Тут виходимо із Франкового: «Кожен помни, що на тобі міліонів стан стоїть, тож за долю міліонів мусиш дати ти одвіт».

У. Т.: На вашу думку, які головні виклики 2014 року?

– 2014 року загостриться протистояння між суспільством і режимом у двох площинах: боротьба нації за відстоювання громадянських, соціальних та національних прав і збереження національного суверенітету й незмінності євроінтеграційного кур­­су України.

Читайте також: Рада НО «Майдан» про перспективи об’єднання

Ми маємо дотиснути владу й домогтися повного виконання вимог Майдану: покарання винних у побитті мирних протестувальників, відставка уряду та цілковите перезавантаження влади.

У. Т.: Ви впевнені в тому, що мирний протест здатен змінити владу?

– Так, я переконаний, що завдяки мирному протесту громади на Майдані українці зможуть обрати нормальну владу й жити в європейській, цивілізованій, правовій державі.
Матеріали за темою:

Реклама
Новини за темою
Останні публікації згорнути
 • Колишній аеророзвідник, ветеран АТО Євген Ярило та його брат-шахтар Євген Гущин відкрили в Києві ветеранську тату-майстерню Der Igel (з нім. «їжак»). Обоє кардинально змінили рід занять, дуже цим задоволені й закликають інших займатися тим, чим справді хочеться.
  21 жовтня, Ганна Чабарай
 • Президент Польщі проти свого колишнього керівника
  21 жовтня, The Economist
 • В Україні зростає кількість муніципальних структур, які претендують на виконання функцій поліції
  20 жовтня, Андрій Голуб
 • Майор авіації в відставці, який з 2014 року перебуває у СІЗО Бахмута, нещодавно отримав вирок в десять років позбавлення волі за звинуваченням у здирництві. Підсудний наголошує на тому, що давав свідченням під тискам і тортурами, але уповноважені органи не квапляться розслідувати заяви про катування
  20 жовтня, Єлизавета Гончарова
 • 2017-го минає 25 років як відкрився український офіс глобального лідера юридичних консалтингових послуг, міжнародної компанії Baker McKenzie. На святкування цієї річниці до Києва завітав виконавчий директор компанії Пол Ролінсон, із яким Тиждень розмовляв про глобальні економічні тенденції та пов’язані з ними юридичні виклики.
  20 жовтня, Любомир Шавалюк
 • Учасниця 83-го Міжнародного Конгресу PEN, виконавчий директор Південноафриканського PEN-клубу, дисидентка часів апартеїду Мерґі Орфорд розповіла Тижню про досвід насильства та вразливість демократії, російські впливи в ПАР, біженців і природу криміналу.
  20 жовтня, Ганна Трегуб
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено