Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
10 грудня, 2013   ▪   Ольга Ворожбит   ▪   Версія для друку

Європарламентарі про ситуацію в Україні: потрібні переговори, але не такі, які проводить Янукович

10 грудня на засіданні Європарламенту у Страсбурзі депутати обговорювали результати Вільнюського саміту із особливою увагою до подій в Україні. На їхню думку, ЄС має сприяти зараз молодим українцям та зробити можливим, аби переговори між владою, опозицією, громадським суспільством та протестувальниками в Україні відбулися і дали якийсь результат.
Європарламентарі про ситуацію в Україні: потрібні переговори, але не такі, які проводить Янукович

«Те, що ми бачимо у Києві та в інших містах є майже таким самим поворотним моментом, як і те, що ми бачили 10 років тому. Це беззаперечне бажання людей до європейського майбутнього. Я б хотів, що ми бачили схожий запал серед жителів ЄС, які часто сприймають безпеку, яку надає їм ЄС, як належне», - вважає британський депутат групи Альянс Лібералів та Демократів за Європу Ґрехем Вотсон

Європарламентар наголосив, що європейські ліберали вітають візит Кетрін Ештон до України. Він сподівається, що вона дасть чітко зрозуміти владі, наскільки сильно вони засуджують жорстокість міліції до демонстрантів.

Вони сподіваються, що вона обговорить з ними призначення посередника, аби зробити можливими переговори між урядом, опозицією та громадським суспільством.

ЇЇ меседж Віктору Януковичу, на думку Ґрехема Вотсона, має бути чітким: «треба бути великою людиною, щоб бути добрим слухачем. Велика людина слухає свій народ, а не закриває йому рота . Велика людина є посередником між різними силами у суспільстві, щоб попередити жорстокість».

Європарламентар також нагадав тезу Кваснєвського про те, що ЄС був надто наївним у веденні політики зі Сходом, а особливо з Україною, оскільки не забувати про «скалку в оці» - Росію.

«За багато років, що я працюю в Україні, я не бачила того, що побачила на Євромайдані. Це було святкування десятків тисяч, мільйонів людей у неділю, які наполягали на сильній любові до своєї країни… В той же час вони вірили, що ЄС репрезентує свободу, рівність і справедливість», - наголосила Ребекка Гармс.

Проте, на думку Ребекки Гармс, Вільнюський саміт має дуже болюче місце в європейській історії і доказом цьому є події, що відбулися за кілька днів після нього у Києві та Україні.

На її думку, ЄС має сприяти українській молоді, яка є новою опозицією в Україні і яка мислить по-європейському. «Бо саме вони розуміють, що таке Європа», - наголосила вона.

«Використання сили має припинитися і вони повинні перейти до переговорів. Той круглий стіл, який пропонує Янукович, - це не те, що потрібно, але круглий стіл нам необхідний», - вважає Гармс. На її думку, саме ЄС зараз має протистояти і попередити збільшення жорстокості і впевнитися, що за цим столом відбуваються справжні переговори.

«Вибір Києва залежить від України, а не від Москви чи Брюсселю. Якщо Москва починає застосовувати тиск на митниці, торгівельний тиск, заходи безпеки, як для Вірменії,  - це порушення міжнародного права. Ми маємо заявити чітко, що не сприймаємо цього», - наголосив Елмар Брок

«Двері залишаються відчиненими», - ще раз наголосив він і додав, що ЄС просуває переговори з МВФ в українському питанні.

На його думку ЄС має залучити до переговорів опозицію, громадське суспільство, мирних протестувальників. «Ми не можемо дозволити, щоб мирних демонстрантів жорстко били», - наголосив він.

«Все, що я можу сказати українській владі – це дослухайтеся до свого голосу свого народу, знайдіть рішення. Ті сотні тисяч, які стоять на вулиці, значать набагато більше, ніж будь-які приватні домовленості Януковича з Путіним», - наголосив Елмар Брок.

На думку Павла Коваля, ці дебати у Європарламенті, візит Кетрін Ештон, та сигнали, які буде надіслано до України, все ще можуть щось змінити та принести якісь конкретні результати.

Павел Коваль і далі наголошував на своєму основному пункті – візовій лібералізації.

«Я боюся, що ми тут обговорюємо різні речі, і це центральне питання, питання віз, навіть у нашій резолюції заховано десь між реченнями», - заявив він.

"Це перше, що можемо зробити: звернутися до студентів, до тієї молодої  України і сказати їм, що двері для них вже відчинені», - підкреслив Павел Коваль.

Європарламентар також звернув увагу на те, що потрібно всього кілька змін у законодавстві аби скасувати візовий режим для українців, і ці зміни могли б бути здійснені протягом року.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Перша фаза переговорів про вихід Великої Британії з ЄС виявилася важкою. Але друга ще й не почалася
  17 грудня, The Economist
 • Добротна будівля початку ХХ століття на розі Миру й Грецької з дерев’яною вивіскою «Izba-читальня». «Youth has no age», — читаємо напис на вхідних дверях і такий самий високо на стіні над баром усередині.
  17 грудня, Ганна Чабарай
 • У багатих країнах дерева відвойовують територію. Розширення лісів не завжди популярне, але воно триватиме
  16 грудня, The Economist
 • Модернізована лісопереробна промисловість Білорусі лишається зоною ризикованого інвестування
  16 грудня, Сяргєй Пульша
 • Що заважає розвиватися лоукост-перевезенням в Україні
  16 грудня, Максим Віхров
 • Москва активно використовує право вето в Радбезі ООН. Що це говорить про її позиції на міжнародній арені
  16 грудня, Олександр Костриба
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.