Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
9 грудня, 2013   ▪   Володимир Молодій   ▪   Версія для друку

Захоплення без розуміння. Як оцінюють Майдан пересічні європейці

Офіційна Європа постійно реагує на українські події. Та як бачать Майдан прості європейці? Що вони думають і чи їм взагалі це цікаво? Тиждень.ua запитав про це українських студентів, які навчаються в країнах ЄС європейської унії.
Захоплення без розуміння. Як оцінюють Майдан пересічні європейці

Таня Платонова (Польща, Варшава)

Поляки дуже нас підтримують і цікавляться подробицями. На мітингах під посольством України нас дуже чемно охороняє місцева поліція. Вони стоять на проїжджій частині та пильнують, щоб ніхто не постраждав, і посміхаються щоразу, коли їм дякують. Поляки також приходять на мітинг висловити свою підтримку. Автомобілі, що проїжджають повз нас, сигналять на знак підтримки. Деякі навіть махають прапорами України.

Сьогодні в університеті викладач приділила півгодини уроку для того, щоб розпитати нас, що насправді чиниться в Україні та обговорити це. А ще зробила мені комплімент щодо моїх жовто-блакитних стрічок, заплетених у волосся. Сказала, що сама хотіла так зробити.

Поляки повністю поділяють настрої Євромайдану. Вважають недоречним насильство над мирними мітингувальниками. Упевнені також, що економіка України зможе бути спрямована в русло розвитку, якщо ми підпишемо асоціацію. Вони ставлять у приклад своє становище у 90-х роках, коли їхня економіка була ще в гіршому становищі.

Богдан Шкорбот (Польща, Люблін)

Поляки страшенно нас підтримують. Депутати Сейму приходять на Майдан біля амбасади й підтримують тих, хто протестує. Посол також виходив на Майдан і висловлював свою підтримку студентам. По телевізору транслюють новини і говорять про нову Помаранчеву революцію. Бачив білорусів, вони також тут, на люблінському Майдані. Тут постійно говорять про провокації владою. Чув, як поляки розмовляли про заворушення в Україні, і один говорив, що в усьому винна мафія.

Наталя Карфут (Італія, Рим)

Як на мене, то італійські медіа подають інформації про Україну досить мало, оскільки концентруються на подіях, що відбуваються зараз в Італії. Тут також напружена ситуація. Утім, думаю, це загальна характеристика італійських ЗМІ: вони зазвичай мало інформують італійців про те, що відбувається у світі.

Про Україну говорять адекватно. Кажуть, що Янукович проросійський. Вони тут навіть про Помаранчеву революцію згадали, і описуючи, як це все відбувалося, автори виглядали досить обізнаними.

Нижчі верстви населення не люблять Євросоюз, бо тут зараз економічна криза, і всі свої біди вони пов’язують саме з ЄС. Тому дехто не розуміє, чому Україна так прагне до ЄС. Хоча просто не знають української ситуації.

Читайте також: Марш мільйону: нові барикади, «фанерні» оплески регіоналів і повалення ідола

Середній клас підтримує домагання українців. Вони не бачать жодних перешкод, чому Україна ще не в ЄС.

Сьогодні йдемо протестувати в Римі на підтримку Євромайдану.

Тетяна Молодій (Італія, Мілан)

Один чоловік сказав мені таке: «Я чув, що там у вас робиться. Ви заборгували Росії багато мільйонів, тому Європа вас з боргом не хоче, щоб потім не віддавати. Ваш президент - злодій. Та й Тимошенко також злодійка. Там просто між злодіями йде війна».

Іншим разом розмовляла з . Запитував мене, я за вхід України в європейську спілку чи проти? Відповідаю, що за інтеграцію. Він не розуміє: «Чого?! Ми збираємося виходити з Євросоюзу а ви туди? Для чого?». Кажу, що з Європою набагато краще, аніж з Росією, а він знову дивується: «А хіба не можна бути окремо від усіх?».

Один знайомий, почувши, що в нас усі свідомо йдуть на демонстрації, сказав, що італійцям цього зараз дуже бракує. Бо в Італії так само ситуація погана, і доки не запротестують усі разом й не перестануть бути байдужими, то нічого не зміниться.

Загалом італійці нас підтримують, але дивуються з такого настирливого бажання асоціації.

Андрій Михайлюк (Німеччина, Айхштет)

Події в Україні німецькі ЗМІ висвітлюють об’єктивно, спираючись на факти і використовуючи думки та враження українців. Різко засуджують агресивні дії нашої влади. Проте більшість німців не розуміють ідейної засади українців щодо підписання Угоди про асоціацію. Події на Майдані сприймають через перспективу майбутнього, яке спирається на теперішні факти. Тобто вони нікого з опозиціонерів не вважають здатним вивести Україну з нинішньої ситуації. Тому багато громадян Німеччини згідні з думкою Януковича про те, що Україна зараз не готова до вступу в ЄС. Багато німців є скептиками щодо українців і не хочуть бачити нас в Євросоюзі.

Хоча події на Майдані тут розглядають у контексті багатьох чинників. Німці з особливим зацікавленням стежать за нашими подіями. Інформацію з України розміщують на перших сторінках преси. І взагалі новини зазвичай починають з українських баталій.

Юля Лапіна (Чехія, Прага)

Чеська преса почала писати про події в Україні аж після 30 листопада. До цього були лише коротенькі згадки на телебаченні. Події відображають загалом об’єктивно. Можна сказати, що вони підтримують нашу революцію. Самі ж пережили від СРСР щось подібне.

Прості чехи дуже через це почали поважати українців, запитують, як можуть допомогти, ходять з нами тут, у Празі, на протести. Хоча дехто каже, що ми в будь-якому разі будемо танцювати під чиюсь дудку.

Читайте також: Звернення Штабу національного спротиву до народу України щодо загрози запровадження надзвичайного стану (повний текст)

Катерина Ілечко (Португалія, Лісабон)

Усі найбільші газети писали про події в Україні. Спочатку про Євромайдани, що виступали за асоціацію, і про дивне рішення українського уряду зупинити процес євроінтеграції. Наразі вже говорять, що ситуація загострилася, писали про побиття людей «Беркутом» 30 листопада, про те, що зараз багато народу на вулиці протестують уже не за ЄС, а проти режиму Януковича. Писали про протести під Посольством України, в яких ми брали участь. Щодо португальців, однозначно не можу сказати, але припускаю, що більшість не знає про події в Україні (оскільки не всі читають новини, особливо молодь). З подругою-португалкою говорили про це, вона дізналася про наші мітинги від мене, і сказала, що ми молодці, бо треба домагатися свого.

Назар Максимяк (Португалія, Лісабон)

Португальські ЗМІ завжди багато писали про Україну, адже нас тут дуже багато. Проте за останні два тижні кількість новин про наші події зросла в кілька раз. Саме після заяви про відмову від асоціації і зібрання першого майдану 21 листопада. У мене є знайомі португальці, що зараз перебувають на Євромайдані в Києві.

 

Юрій Стасюк (Іспанія, Барселона)

Я читаю одну з іспанських газет «Lavangvardia», там майже щодня є сторінка, присвячена подіям в Україні. Статті нейтральні, тексти можна вважати об’єктивними. Щодо сприйняття подій іспанцями, то є різні погляди. Можна сказати, що вони не завжди розуміють, чому ми не хочемо бути з Росією, певно, через те, що не мали гіркого досвіду «дружби» з нею. Дехто каже, що в Європі зараз безлад і корупція, тому нема чого підписувати угоди. Майже всі люди, з якими мені доводилося спілкуватися, підтримують волевиявлення українського народу відстоювати свою ідентичність і прагнення поліпшити життя для себе та своїх дітей. Позитивно також відгукуються про те, що немає насильства серед мітингувальників, захоплюються, що це передусім мирний протест. Однозначно засуджують розгін Майдану владою. Іспанці, а особливо каталонці, позитивно ставляться до  подій в Україні, але знову ж таки переживають, щоб це все не закінчилося криваво.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як поводитися з найнебезпечнішим режимом світу
  28 квітня, The Economist
 • Культові музейні бренди розбираються зі своїм іміджем та фінансовими проблемами, зацікавленість арт-спільноти в роботах художників з Африки досягає «точки кипіння», а на австрійському аукціоні спочатку виставляють роботу, вкрадену колись нацистами, - а потім прибирають.
  28 квітня, Олена Кухар
 • Тиждень.ua обговорив особливості боротьби із зловживаннями в сфері оборони та безпеки та нові тенденції в політиці з головою литовського філіалу Transparency International Сергеюсом Муравйовасам.
  28 квітня, Юрій Лапаєв
 • Децентралізація влади залишається однією з найменш зрозумілих для українського обивателя реформ. Модне слово увійшло в побут відносно недавно, і його часто повторюють різні політики та експерти в численних ток-шоу. Та що децентралізація означає на практиці? Навряд чи це пояснить у кількох словах звичайний громадянин.
  28 квітня, Денис Казанський
 • Минулого тижня у Вашингтоні відбувалися Весняні зустрічі МВФ та Світового банку — один із головних щорічних світових економічних форумів, де обговорюють поточні тенденції та перспективи економік світу, регіонів і окремих країн. На запрошення МВФ Тиждень відвідав Весняні зустрічі й, скориставшись нагодою, розпитав першого заступника директора-розпорядника МВФ про деталі та перспективи співпраці фонду з Україною.
  28 квітня, Любомир Шавалюк
 • Дострокові вибори у Великій Британії — несподіванка для всіх. Зокрема, і для кабінету Терези Мей
  27 квітня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено