Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика

Повторні вибори: плани й острахи опозиції

Президент Янукович підписав закон про перевибори на 5 округах, де торік Центрвиборчком «не зміг встановити результати» через масове пошкодження бюлетенів, відданих за кандидатів від опозиції.
Повторні вибори: плани й острахи опозиції

Перед тим партія «Батьківщина» провела нараду, де керівництво партії підтвердило намір висунути на чотирьох округах тих же кандидатів, котрі брали участь у виборах 2012 р. (Округ № 223, в Києві, закріплений за ВО «Свобода», котре ще не прийняло рішення про висунення кандидата).

При цьому один із опозиціонерів, Віктор Романюк, продовжує переховуватись в Італії, куди виїхав після порушення проти нього кримінальної справи.

Один з відповідальних за кампанію керівників «Батьківщини» та всі четверо майбутніх кандидатів розповіли Тиждень.ua, як опозиція діятиме в разі повторення «казусу Романюка», і чого кожен з висуванців очікує від опонентів на своєму окрузі.

Сергій Пашинський, заступник голови ВО «Батьківщина»:

Опозиція висуває й підтримує на відповідних округах тих кандидатів, котрі насправді перемогли там ще минулої осені. Це було вирішено ще після тих виборів. І Юлія Тимошенко дала пряме доручення Арсенію Яценюку, мені, іншим керівникам партії підтримати саме цих осіб.

Також існує підписана Яценюком, Кличком і Тягнибоком угода про взаємну підтримку цих кандидатів. Ми рухаємося в рамках цієї угоди.

Водночас ситуація з Віктором Романюком – це дійсно проблема. Ми ведемо консультації з юристами і з паном Романюком, і разом із ним будемо приймати рішення.

Що стосується всіх інших кандидатів, то, звісно, вони чудово розуміють усі ризики, як розуміють це і в керівництві партії. Але наші представники, як ми побачили під час наради, категорично налаштовані перемагати. Головне – щоб їх зареєстрували. Якщо вже раптом когось не зареєструють, будемо приймати відповідні рішення.

Але я сподіваюся, що влада не наважиться на відмову в реєстрації наших кандидатів під якимись надуманими приводами, оскільки це викличе величезний міжнародний резонанс.

Віктор Романюк (округ 94, Київська обл.):

Реєструватися я буду у будь-якому випадку. Зараз це регулюється іншим законом, президент його підписав і він опублікований.

На виборах 2012 року була така процедура: суб’єктом висування виступала партія, вона подавала до ЦВК списки, зокрема і мажоритарників. Реєстрували довірених осіб, реєстрували кандидатів, реєстрували уповноважених осіб. За цю процедуру відповідало партійне керівництво. Наразі, може, ситуація змінилася, я не знаю деталей, але знаю, що загальний порядок такий, що не потрібна особиста явка кандидата до ЦВК – це 100%.

Наразі я вибудовую компанію на тому, що перебуватиму за межами України і проводитиму її дистанційно. В Україні мене представлятиме керівник штабу. Швидше за все, це буде хтось із керівників, який займався попередніми виборами.

Читайте також: Віктор Романюк: Українське консульство шпигувало за мною в Італії

Що стосується консультацій партійного керівництва (щодо можливості невисунення Романюка – Ред.) – відверто скажу, я прочитав цю інформацію у ЗМІ. Офіційно цього мені не підтвердили, це на рівні чуток. Можливо, виникли колізії із законодавством, і вони по-різному трактуються…

Публічно я отримав підтримку. На мій погляд, це буде безглуздям, якщо партія мене не підтримає. Іншого кандидата не підтримають люди.

Аркадій Корнацький (округ 132, Миколаївська обл.):

Особисто я не маю запасного кандидата замість себе. Але в партії багато достойних людей, і, гадаю, в разі чого заміна мені знайдеться. Утім, ніхто такий варіант не обговорював. Навпаки, партійні лідери рішуче задекларували зробити все можливе, щоб від ВО «Батьківщина» був зареєстрований я.

Зрештою, стосовно мене особисто жодного кримінального провадження нема й не було. В той же час, справи масово фальсифікуються проти співробітників «Агрофірми Корнацьких», навіть проти тих, хто не є службовими особами, аж до водіїв включно.

Щодо мене, то мені хіба що можна підкинути зброю, наркотики абощо. Теоретично все може бути. Утім, виїжджати з країни я не планую.

Читайте також: Аркадій Корнацький: «Якщо я зареєструюсь кандидатом в депутати, на мене буде замах»

Я твердо вірю, що партія надасть усю підтримку і під час кампанії, й під час захисту результатів. Хочу зауважити, що від влади серйозних конкурентів у мене на окрузі бути не може. Але я думаю, що влада всіляко намагатиметься мінімізувати мій результат, у першу чергу – розмиванням електорату. Гадаю, на округ заведуть прихованих ставлеників влади, котрі назвуться самовисуванцями, будуть зображувати із себе опозиціонерів, підкуповувати, обіцяти золоті гори.

Тож ми очікуємо дуже важкої кампанії. Але ми до неї готові.

Микола Булатецький (округ 194, Черкаська обл.):

Я не виключаю, що влада може спробувати і відмовити мені в реєстрації, і фальсифікувати кримінальне переслідування. На такий випадок у нас є запасний варіант. Але я не хотів би називати імен. Це – місцева людина, з округу.

За себе можу сказати: виїздити за кордон не планую за жодних обставин.

Головною проблемою на окрузі, очікую, буде масовий підкуп виборців провладним кандидатом. До речі, мій опонент Валентина Жуковська над цим уже працює. У червні, наприклад, вони подумали, що вибори будуть у серпні, і розгорнули цілу систему підкупу. Я маю на увазі прямий підкуп. Потім стало ясно, що вибори будуть пізніше, і за пару тижнів вони все згорнули.

А непрямий підкуп триває весь час. Наприклад, Жуковська дуже піариться на тому, що бере під опіку школи. Важко не помітити, що всі ці школи знаходяться тільки на території 194 виборчого округу.

Читайте також: Кандидат від «Батьківщини» Микола Булатецький: «В другому ешелоні опозиції є провокатори, які свідомо працюватимуть на розкол»

Тут же для них справа не в Булатецькому навіть. Просто вона – ставлениця Льовочкіна й Фірташа, які пообіцяли президентові, що візьмуть цей округ. Є така інформація від регіоналів. Коли після виборів побачили, що нема жодних шансів, вони добилися рішення про «неможливість встановити результати». Хоча пізніше мені особисто голова ЦВК Шаповал говорив, що не було для такого рішення жодних підстав.

Але зараз для мене найголовніше, що Арсеній Петрович заявив про підтримку опозиційного кандидата трьома політичними силами. І заявив, що три лідери – він, Тягнибок і Кличко – однозначно приїдуть під час кампанії до Черкас, аби мене підтримати.

Я також мав розмову і з представниками УДАРу, і отримав їхню підтримку. Це дуже важливо, тому що минулого року я вже йшов як спільний кандидат «Батьківщини» та «Свободи», але кандидат від УДАРу суттєво відтягнув опозиційні голоси.

Також вирішено створити спеціально консультаційну групу в центрі, котра займеться захистом голосів. Гадаю, це буде корисно.

Леонід Даценко (округ 197, Черкаська обл.):

Якщо говорити про можливі репресії проти мене, то, звісно, в Україні за нинішньої влади можливо все. А особливо – в політиці, а надто – в умовах виборчих перегонів. У мене, щоправда, є одна відмінність від моїх колег, котра є перевагою й недоліком водночас. Я маю на увазі, що жодним чином не пов’язаний з бізнесом. Я по життю – журналіст, політик, письменник, а бізнесу, через який на мене можна тиснути, нема.

Хоча бувають різні ситуації. Три роки тому був анекдотичний випадок, коли я видав любовно-еротичну збірку, і губернатор Сергій Тулуб, якому вона потрапила на стіл, серйозно давав завдання порушити проти мене кримінальну справу за розповсюдження порнографії.

Я все-таки сподіваюсь, що реєстрація відбудеться нормально. До речі, в перші дні офіційного старту кампанії має відбутися з’їзд партії «Батьківщина», котрий офіційно висуне нас кандидатами.

За будь-яких обставин, виїжджати за кордон не збираюсь.

УДАР та «Свобода» підтвердили ранішу заяву лідерів про спільну підтримку кандидатів. Будемо разом працювати. Я гадаю, має бути спільний координаційний штаб для всіх п’яти округів.

Специфіка моєї кампанії полягала в тому, що моїм головним конкурентом був олігарх пан Губський. Його технологія полягала в тому, щоб роздавати по селах подарунки, зокрема школам, дитячим садкам тощо. Аналогічним чином на сусідньому окрузі самовисуванець Зубик за два місяці до виборів тупо скупив голоси, проконтролював і став народним депутатом.

Тому я вважаю, що подібний сценарій на 99 % може бути задіяно знову. В таких випадках приходять нібито від якогось там фонду, котрий має право надавати матеріальну допомогу, збирають по селах заяви, й потім людей, які взяли кошти, заганяють на дільниці.

А другий сценарій, про котрий ходять чутки – це висунення на окрузі черкаського губернатора Тулуба. Це буде сценарій адміністративної війни по всьому фронту – по сільрадах, директорах шкіл, підприємств, завлікарнями тощо.

Разом із тим, ми з Миколою Івановичем (Булатецьким – Ред.) напівжартома припускали, що пан Тулуб може зібрати голоси, бо наші мешканці раді були б його здихатись в області, відправивши в Київ.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.