Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
1 лютого, 2011   ▪   Іван Підкова   ▪   Версія для друку

В Одесі ПР збудувало КПРС

Одеському міському голові Олексію Костусєву було указано на необхідність строгого слідування партійній лінії у керівництві містом
В Одесі ПР збудувало КПРС

Свого часу в СРСР був анекдот про найуспішніший радянський фільм жахів. Назва: „Втрата партквитка”. Схоже, ці «чудові» часи повертаються.  Останнім часом в багатьох регіонах України про Партію регіонів перестали говорити як про „одну з”, а саме як про „партію”, поки що з маленької літери.

Оскільки ніякого іншого досвіду партійного будівництва у вітчизняних політиків нема, то їм залишається лише одне – будувати її за зразком КПРС, тим більш, що багато нинішніх владоможців, включаючи самого Президента, були свого часу членом Партії Леніна.

Почали з простого – з обрання губернаторів головами обласних осередків Партії регіонів, щоб так би мовити, закріпити єдність партійного та державного керівництва територіями.

От наприклад, випадок з партійного життя одеських „регіоналів”. Виконуючий обовязки віце-мера Одеси Олександр Орлов дозволив собі висловити різку критику на адресу обласного управління охорони памяток культурної спадщини. Але ж чи можна припустити таке, щоб обласна влада, очолювана „регіоналом” Едуардом Матвійчиком, конфліктувала з міською владою, яку очолює знову ж таки „регіонал” Олексій Костусєв? Як результат – спільна заява губернатора і мера, що мовляв, жодних розбіжностей у нас нема. А винуватця суперечки пана Орлова рада обласної парторганізації виключила з партії.  „Регіональній” фракції у міськраді порадили не голосувати за затвердження Орлова на посаді віце-мера. Однак, або депутати-„регіонали” виявили недисциплінованість та вирішили по фрондувати по відношенню до обласного начальства, або Орлова просто „пробачили”, але сесія міскради 31 січня таки затвердила його на посаді.

А от самому меру Одеси Олексію Костусєву не вдалося уникнути нарікання з боку свого старшого товариша по „Партії” пана Матвійчика. Як повідомило Інтернет-видання Думская.net з посиланням на „одного з депутатів, що побажав залишитися невідомим”, це сталося 30 січня під час засідання фракції Партії регіонів в Одеській міськраді. Щоб не бути голослівним, переповімо інформацію з незначними скороченнями та виділяючи найсмачніші моменти.

„Основним питання, що обговорювалося на засіданні фракції - було питання суворого дотримання принципів партійної дисципліни та відповідальності в діяльності депутатського корпусу і керівництва міської ради, обраного від Партії регіонів. Зокрема, Одеському міському голові Олексію Костусєву було указано на необхідність строгого слідування партійній лінії у керівництві містом, неприпустимості порушення лінії партійної єдності в роботі.... Як відзначив голова Одеської обласної організації Партії регіонів Едуард Матвійчик, новій владі місто дісталося у зруйнованому стані, причому у міському господарстві є ціла низка занедбаних, невирішених питань, рішення яких від партії-переможниці чекають одесити. Саме тому кожне рішення, ухвалене міською владою має бути виваженим та об’єктивними, тим більш, що від Олексія Костусєва, як від молодого мера опоненти постійно очікують помилок, які неминуче підривають довіру людей до партії в цілому. 

За словами Едуарда Матвійчука, Олексій Костусєв став мером не завдяки партіям «Родина» та «Сильна Україна», а завдяки злагодженій роботі команди Партії регіонів знизу догори. Саме тому партійці мають право вимагати від керівництва Одеси ухвалення тих рішень, які виходячи з інтересів городян, йдуть у загальній лінії дій Партії регіонів. «Ви, Олексій Олексійович, член Партії і будете виконувати рішення партії” – підкреслив Едуард Матвійчук”.

Відчуваєте дух часу? Історія зробить черговий виток спіралі. Від чого прийшли до того й повернулися. Як не викручувалися, як не старалися, однаково виходить КПРС.

Звісно, все набагато простіше. І заклики Матвійчука до необхідності дотримання партійної лінії викликані елементарною суперечкою з міським головою. А оскільки місцеве самоврядування не підпорядковується обласній державній адміністрації, то залишається тільки одне – вимагати виконання рішень Партії.

Якщо йти за логікою, то наступними кроками, які змусять пана Костусєва не ухилятися від лінії Партії і не коливатися стосовно неї, мають стати а) попередження, б)догана із занесенням у особову картку, в) виключення з лав Партії, і як наслідок г) відкликання з посади міського голови.

Жарт жартами, але судячи зі всього, Партія регіонів рухається у визначеному напрямку. Щоб прискорити цей процес, пропонується кілька кроків.

По-перше, ввести категорію „член партії з .... року”, щоб таким чином розрізняти „старих” та „нових” „регіоналів”, ветеранів, що вистояли у боротьбі з „помаранчевим” режимом та тих, хто приєднався після лютого 2010 року. Ввести окремі відзнаки для ветеранів Партії.

По-друге, покласти в основу рішень обласних, міських та районних рад рішення обласних, міських та районних партійних конференцій. На державному рівні – рішення з’їзду Партії регіонів. Покласти за правило обговорення партійних програм в трудових колективах, учбових закладах тощо. Почин уже є – починали ж навчальний рік 1 вересня 2010 року з ознайомлення учнів старших класів з ключовими положеннями Програми Януковича „Україна для людей”.

По-третє, активізувати роботу серед молоді по залученню до лав „Молодих регіонів”. Врешті-решт, що це за партія, яка не може сказати своїй спілці молоді „треба”, щоб почути у відповідь – „єсть”. Врешті є гарний досвід північної сусідки.

По-четверте... Втім, і трьох цілком достатньо.
Матеріали за темою:

Теги
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Які процеси відбуваються на Сонці та як вони здатні позначатися на нашій планеті
  22 жовтня, Олег Фея
 • «Ханська Україна» проти «Новоросії»: що закарбовано в історичній пам’яті?
  22 жовтня, Михайло Якубович
 • Колишній аеророзвідник, ветеран АТО Євген Ярило та його брат-шахтар Євген Гущин відкрили в Києві ветеранську тату-майстерню Der Igel (з нім. «їжак»). Обоє кардинально змінили рід занять, дуже цим задоволені й закликають інших займатися тим, чим справді хочеться.
  21 жовтня, Ганна Чабарай
 • Президент Польщі проти свого колишнього керівника
  21 жовтня, The Economist
 • В Україні зростає кількість муніципальних структур, які претендують на виконання функцій поліції
  20 жовтня, Андрій Голуб
 • Майор авіації в відставці, який з 2014 року перебуває у СІЗО Бахмута, нещодавно отримав вирок в десять років позбавлення волі за звинуваченням у здирництві. Підсудний наголошує на тому, що давав свідченням під тискам і тортурами, але уповноважені органи не квапляться розслідувати заяви про катування
  20 жовтня, Єлизавета Гончарова
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено