Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
11 лютого, 2013   ▪   Спілкувався: Мілан Лєліч   ▪   Версія для друку

Андрій Магера: «Я не знав, що Кармазін працює адвокатом в МВС»

Заступник голови ЦВК відповів на закиди щодо бездіяльності Центрвиборчкому з боку ініціатора позову про позбавлення мандатів Павла Балоги та Олександра Домбровського, екс-нардепа Юрія Кармазіна
Андрій Магера: «Я не знав, що Кармазін працює адвокатом в МВС»

У своєму інтерв’ю Тиждень.ua ініціатор позову до Вищого адмінсуду (ВАСУ) Юрій Кармазін заявив, що його дії були наслідком бездіяльності Центрвиборчкому, який начебто проігнорував звернення міліції по фальсифікаціях в округах №11 та №71. Заступник голови ЦВК Андрій Магера заперечує звинувачення на адресу Центрвиборчкому та стверджує, що ЦВК має місяць на ознайомлення зі зверненням міліції.   

Тиждень.ua: Андрію Йосиповичу, ініціатор позову до ВАСУ Юрій Кармазін в інтерв’ю Тиждень.ua обґрунтував свої дії бездіяльністю ЦВК після надходження до вас звернення МВС щодо фальсифікацій в округах №11 та №71.

Я не знав, що Кармазін працює адвокатом в МВС.

Від МВС надходили відповідні звернення, але вони розписувалися кураторам відповідних регіонів, які надавали відповідь у встановлений термін. У позавиборчий період цей строк складає 30 днів. Тому я не здивуюся, якщо відповіді ще не надійшли. Але спеціально я цим питанням не цікавився, адже у позавиборчий період кожен член ЦВК має 30 днів, щоб ознайомитись із зверненням та надати відповідь, якщо потрібно.

Тиждень.ua: Ви заявляли, що рішення ВАСУ незаконне. Але ви припускаєте, що ЦВК все ж таки своїм рішенням позбавить Балогу та Домбровського депутатських мандатів?

Я нічого заперечувати не можу. Рішення ЦВК може бути відомо лише пізніше, бо офіційної позиції ЦВК, як орган державної влади, ще не зайняла. Я отримав лише вступну і резолютивну частину рішення ВАСУ, повний текст має бути найближчим часом.

Тиждень.ua: І який вихід із ситуації, що склалася, ви бачите?

У рішенні ВАСУ є цікава фраза: Зобов’язати ЦВК вжити заходів щодо організації повторних виборів – у відповідності, я наголошу, - до закону «Про вибори народних депутатів України». Але за законом є лише три підстави для призначення повторних виборів. Перша -  коли особа перемогла на виборах і здобула депутатський мандат, але відмовилась від складання присяги, ця особа вважається такою, що відмовилась від депутатського мандату. Друга підстава – коли в мажоритарному окрузі не було зареєстровано жодного кандидата. Третя підстава – коли був зареєстрований єдиний кандидат, але за результатами виборів за нього проголосували менше половини усіх виборців, що взяли участь у голосуванні. Четвертої підстави немає, і немає такої підстави, як рішення суду.

Тому, фактично, суд тут вигадав нову законодавчу норму, що абсолютно не мав права робити.

Тиждень.ua: Юрій Кармазін доводив, що депутати Балога та Домбровський здобули мандати внаслідок фальсифікацій на їхніх округах, що мав місце злочин і міліція лише зараз завершила розслідування. Така логіка має право на існування?

Невипадково в процесуальному законодавстві існує така категорія, як строки. Існує п’ятиденний термін для ВАСУ щодо винесення рішення по постанові ЦВК про обрання певної особи депутатом. Де ці п’ять днів був пан Кармазін, я не знаю.

Цей строк не підлягає поновленню і не може бути продовжений, це пряма норма закону. Якщо вільно погодитись зі строками, тоді в країні настане правовий хаос. Якщо можна через чотири роки взяти до провадження якусь справу, то можна і через чотири роки, за такою логікою, можна буде взятися за оскарження мандату президента, а це зачіпає навіть засади конституційного ладу, що неприпустимо.

Безумовно, особи, які дійсно причетні до фальсифікацій, мусять понести відповідальність, але у встановленому законом порядку. Тобто відкривається кримінальна справа, якщо потрібно притягнути до відповідальності особу, яка має депутатський мандат, за процедурою має бути подання Генпрокуратури до парламенту щодо позбавлення її недоторканності і так далі. Це все можливо, але діяти треба за законом, а не так, як комусь захотілося. В нас тоді знову будуть тикати, приміром, у Венеціанській комісії, а це явно не  те, чого ми прагнемо.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Протягом тижня західні ЗМІ писали про утиски кримських татар, скандальне призначення Луценка, новий план роботи уряду та вірогідність примирення із Росією
  23 травня, Віталій Рибак
 • Добре знайома українському споживачеві модель Toyota змінила імідж
  23 травня, Олександр Пархоменко
 • Алоїз Принц — один із найавторитетніших біографів нашого часу. Автор життєписів Германа Гессе, Франца Кафки, Ісуса Христа, Терези Авільської відвідав цьогорічний «Книжковий Арсенал», на якому презентував переклад книжки «Ханна Арендт або Любов до світу» («Темпора»). Напередодні дебюту Принца в Києві Тиждень поговорив із ним про «Книжковий Арсенал», видавничу справу в Німеччині та імідж України в очах німецьких інтелектуалів.
  23 травня, Богдана Романцова
 • Листи ненависті, погрози вбити, образливі коментарі під статтями, залякування в соц­мережах. Через будь-який матеріал з України чи про неї, незалежно від теми. Підозри, радикальні погляди, що ґрунтуються переважно на російській пропаганді, часто дуже химерні уявлення про цю війну. Ось один вимір реакції на мої репортажі зі Східної України, навіть попри те що я писала про обидві сторони, нама­­гаючись подавати інформацію якомога об’єк­­тивніше. Другий вимір — величезна підтримка. Читачі, які дякують за об’єктивні репортажі, історії від очевидців на фронті. Схвалення, корисна інформація, допомога в пошуку фактів.
  22 травня, Ніна Лейнонен
 • Те, що відбувалось у Донецьку 9-го, либонь, можна було б узяти в одні великі лапки, як ми звикли це робити, пишучи про «ДНР». На парад я свідомо не пішов, наївно вирішивши, що найгірше пропущу.
  22 травня, Станіслав Васін
 • Нові загрози змушують НАТО і ЄС до співпраці
  22 травня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено