Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
10 січня, 2013   ▪   Олесь Олексієнко   ▪   Версія для друку

Велике стажування Арбузова. Азаров відходить на другий план

Початок січня минув в атмосфері святкування та політичного штилю. Вихід із нього відбувся під знаком зростання присутності в інформаційному просторі нового першого віце-прем’єр-міністра Сергія Арбузова.
Матеріал друкованого видання
№ 1 (270)
від 10 січня, 2013
Велике стажування Арбузова. Азаров відходить на другий план

Микола Азаров фактично не приховує моральної готовності передати йому всі урядові справи, тільки-но той виявиться здатним їх перебрати, а сам Арбузов, своєю чергою, працює на створення образу ефективного й енергійного управлінця, антикризового менеджера.

Зокрема, він змінює режим співпраці з керівниками регіонів, запроваджуючи щоденні зустрічі з керівниками ОДА «з метою більш оперативного вирішення невідкладних проблем», зо­бов’язується під час погоджувальної ради в парламенті особисто контролювати вдосконалення законопроектів, які подаються на розгляд Верховної Ради, та демонструє готовність до наступальних дій, кидаючи у відповідь на вимогу представників опозиції щодо його звітування у ВР, що буде готовий зробити це, як тільки буде готовий сам звіт. Паралельно з Нацбанку вже до уряду переносяться чергові радикальні ініціативи, як-от щодо підключення спеціальних модулів до касових апаратів усіх торговельних точок, які мають передавати інформацію про рух грошей до спеціального банку даних.

Микола Азаров не приховує моральної готовності передати Сергію Арбузову всі урядові справи 

Таким чином «стажер Азарова», схоже, намагається якомога краще відповідати образу «сильної руки», на яку тривалий час соцопитування фіксували попит в Україні. Можна помітити і певну схожість з особливо симпатичним проросійськи налаштованому електорату образом Владіміра Путіна, коли той готувався замінити Боріса Єльцина на посаді президента РФ. Інша річ, що, як показав досвід із валютними експериментами НБУ за керівництва Арбузова, «сильна рука» і жорсткі адміністративні методи перестають подобатися українцям одразу ж після того, як влада починає обмежувати їхні права та утискати інтереси.

Попри нові розчарування, чимало людей і далі наївно вважають, що авторитарний керівник піклуватиметься про вирішення їхніх проблем, спрямовуючи саме на це всю свою «силу». Тим часом стиль поведінки Сергія Арбузова красномовно підтверджує, що в його особі країна ризикує отримати класичне самодурство, коли «сила» таки застосовуватиметься на повну потужність, але для переламування через коліно всіх, хто становитиме перешкоду реалізації будь-яких його волюнтаристських ініціатив.

При цьому дедалі очевиднішою стає й інша риса головного майбутнього претендента на прем’єрське крісло: схильність до розкішного життя на державній службі й бюджетним коштом. Саме за часів керівництва Арбузова в НБУ розпочалося будівництво дорого оздобленої бази відпочинку (формально вона, звісно ж, для «всіх працівників») у Карпатах, «Вісник державних закупівель» ряснів повідомленнями про те, як Нацбанк витрачав чималі суми на власне утримання, а відразу після призначення його на посаду віце-прем’єр-міністра у ЗМІ потрапила інформація (хоч офіційно її наразі спростовують) про підготовку для нього просторого блоку з п’яти кімнат, здатних забезпечити умови не лише для праці, а й для комфортного проведення часу впродовж «важкого трудового дня».

Наразі очевидно, що, змінюючи посади, Сергій Арбузов не збирається змінювати спосіб поведінки та мислення, іншими ставатимуть лише масштаби. Найбільша ж небезпека для держави полягає в тому, що стажування може й не завершитися Кабміном, і тоді вже вся країна ризикуватиме перетворитися на обслуговуючий персонал бази відпочинку. Адже, схоже, нинішній президент здатен погодитися на наступника лише з вузького «сімейного кола».
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Дізнайтеся, скільки може коштувати ваша квартира – на DOM.RIA запрацював новий сервіс «Калькулятор вартості нерухомості».
  13 грудня,
 • Як український бізнес завойовує ринок ЄС
  13 грудня, Максим Віхров
 • У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
  13 грудня, Ганна Чабарай
 • Війни із незаконними забудовами в Одесі мають довгу історію. Однак, на відміну від інших міст, тут у них свої, регіональні нюанси.
  12 грудня, Станіслав Козлюк
 • Печерський райсуд відмовився обрати будь-який запобіжний захід екс-голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі.
  12 грудня, Андрій Голуб
 • Британські виборці забули, що мирна угода з Північною Ірландією ґрунтується, зокрема, на членстві обох сторін у ЄС
  12 грудня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.