Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 грудня, 2012   ▪   Версія для друку

Висновки Ради ЄС по Україні (повний текст документу)

Тиждень.ua публікує повний текст висновків Ради ЄС щодо України, які були ухвалені 10 грудня у Брюсселі
Висновки Ради ЄС по Україні (повний текст документу)

Рада ЄС ухвалила такі висновки:

1. Рада підтверджує прагнення ЄС запровадити політичну асоціацію та економічну інтеграцію з Україною, у контексті Східного партнерства та на основі шанування спільних цінностей, визнаючи європейські прагнення України та вітаючи її європейський вибір. Рада нагадує про результати її дискусій, що відбулися у травні 2012 року, у яких стверджувалося, що швидкість реалізації цього прагнення залежатиме від результатів, досягнутих самою Україною, та оцінюватиметься на основі поступу в трьох сферах: відповідність парламентських виборів 2012 року міжнародним стандартам, а також характер дій, що слідували за виборами; поступ України в розв’язанні питання вибіркового правосуддя та уникнення цих проблем у майбутньому; виконання реформ, що були визначені в спільно погодженому Порядку денному асоціації Україна-ЄС.

2. Рада із занепокоєнням відзначає, що парламентські вибори, що відбулися 28 жовтня, продемонстрували змішану картину з кількома недоліками. Вони засвідчили погіршення ситуації у кількох сферах порівняно з тими стандартами, які вже було досягнуто. Очікуючи кінцевих висновків місії ОБСЄ/БДІПЛ, Рада підкреслює важливість повного виконання рекомендацій місії та виправлення засвідчених нею вад. Рада також сподівається, що уряд України виконає, підтримуючи інклюзивний діалог з опозицією, публічні зобов’язання, що їх взяв на себе Прем’єр-міністр України. Зокрема, Рада має надію, що Україна здійснить швидкі кроки до запровадження гідної довіри виборчої системи, заснованої на Виборчому кодексі, та на чітких правилах щодо збалансованого доступу конкурентів на виборах до засобів масової інформації. Рада ЄС прискіпливо слідкуватиме за тим, як розв’язуватиметься ситуація у п’яти одномандатних виборчих округах, де не було встановлено остаточних результатів виборів.

3. Рада ЄС підтверджує своє серйозне занепокоєння з приводу політично вмотивованих ув’язнень членів колишнього уряду, що мали місце після судів, які не шанували міжнародних стандартів чесного, прозорого та незалежного процесу. Рада ЄС також шкодує, що в результаті лідерам опозиції не дали можливості висувати свої кандидатури на парламентських виборах. Рада ЄС вітає зусилля, здійснені моніторинговою місією Європейського Парламенту, яку очолили президенти Кокс та Кваснєвський. Рада очікує, що українська влада негайно розв’яже питання політично вмотивованих арештів та зробить подальші кроки для реформування судової системи, аби уникнути повторення наявних проблем. У цьому контексті Рада наголошує на важливості зобов’язання, чітко висловленого українською владою, щодо якнайшвидшого виконання всіх рішень Європейського суду з прав людини, а також рекомендацій Ради Європи стосовно умов утримання ув’язнених осіб та медичної допомоги, яка їм надається.

4. Вітаючи те, що в Україні набули чинності Кримінально-процесуальний кодекс і нове законодавство про адвокатуру, а також створено Національний превентивний механізм проти тортур, Рада наголошує на важливості їхньої ефективної імплементації. Відповідно до духу зобов’язань України, взятих у рамках Порядку денного асоціації, Рада ЄС сподівається, що Україна здійснить додаткові кроки у напрямі судової реформи, зокрема через всебічний перегляд – у тісних консультаціях з Радою Європи та Венеціанською Комісією – закону про прокуратуру, Кримінального кодексу, ролі Вищої ради юстиції, законів про судову систему та про статус суддів, а також через реформу органів внутрішніх справ. Рада ЄС вітає намір Європейського Союзу та України розпочати неформальний діалог про судову реформу, аби полегшити поступ України в цих питаннях.

5. Рада ЄС нагадує про важливість спільно ухваленого Порядку денного асоціації для підготовки до можливого у майбутньому набуття чинності Угоди про асоціацію та її розділу про Глибоку та всебічну зону вільної торгівлі. Виборча, судова та конституційна реформи, які відбувалися би відповідно до міжнародних стандартів, є невіддільними частинами Порядку денного асоціації та спільно погоджених пріоритетів. Рада ЄС з нетерпінням очікує проведення необхідних реформ для підготовки до запровадження Глибокої та всебічної зони вільної торгівлі. Також потрібно здійснити послідовні зусилля для просування в боротьбі проти корупції, реформи управління державними фінансами, зокрема розширення повноважень Рахункової палати. Рада ЄС закликає Україну здійснити рішучі дії для покращення бізнесового та інвестиційного клімату, який зараз стає дедалі гіршим. У цьому контексті вона вітає наміри Європейського Союзу та України розпочати неформальний діалог з бізнесового клімату. Рада ЄС також наголошує на важливості інклюзивних реформ, що стануть наслідком конструктивних відносин між урядом, парламентською опозицією та громадянським суспільством.

Читайте також: Резолюція Євросоюзу щодо України (повний текст)  

6. Рада ЄС запрошує Високого представника Європейського Союзу, а також Європейську Комісію, моніторити ситуацію та інформувати Раду ЄС про досягнутий поступ, зокрема у підготовці до майбутнього саміту Україна-ЄС, до засідання Ради з питань співпраці Україна-ЄС у 2013 році та до Саміту Східного партнерства, що відбудеться у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Рада ЄС підтверджує взяте на себе зобов’язання підписати Угоду про асоціацію, зокрема розділ про Глибоку та всебічну зону вільної торгівлі, щойно українська влада продемонструє рішучі дії та відчутний прогрес у трьох сферах, про які йшлося вище, можливо до проведення вільнюського саміту Східного партнерства (листопад 2013 року). Підписання угоди могло би супроводжуватися попереднім застосуванням частин Угоди.

7. Відповідно до духу створення Глибокої та всебічної зони вільної торгівлі, Європейський Союз сподівається, що Україна відмовиться від запровадження протекціоністських заходів, зокрема утилізаційного збору на автомобілі, які можуть порушувати зобов’язання України в рамках СОТ. Європейський Союз підтверджує своє прохання до України відкликати її прагнення переглянути свої зобов’язання в рамках СОТ відповідно до статті XXVIII Генеральної угоди про тарифи та торгівлю, адже це прагнення викликає торгівельні занепокоєння та є викликом до цілісності багатосторонньої торгівельної системи.

8. Рада ЄС знову підтверджує свою підтримку процесові модернізації України та послідовній роботі ЄС з Україною для досягнення цієї мети. Йдеться, зокрема, про підтримку через двосторонню фінансову допомогу та можливу макрофінансову допомогу з боку ЄС, а також сприяння підтримці з боку міжнародних фінансових інституцій модернізації української газотранспортної системи, відповідно до наявних умов, зокрема Договору про Енергетичну спільноту.

9. Рада ЄС також знову підтверджує свою відданість спільній цілі запровадження безвізового режиму в розумному часовому проміжку, якщо виконано умови для забезпечення добре керованої та безпечної мобільності, які викладено в Плані дій з візової лібералізації. Вона також спонукає Україну докласти більших зусиль для досягнення індикаторів першої фази Плану. Рада з нетерпінням чекає на якнайскоріше укладання оновленої Угоди про спрощення оформлення віз.

10. ЄС з нетерпінням очікує тісної співпраці та продовження політичного діалогу на всіх рівнях з Україною, зокрема як з майбутньою країною-головою ОБСЄ. Вона очікує, що Україна підтримуватиме та просуватиме всі наявні зобов’язання в рамках ОБСЄ, буде лідером у виконанні рішень, ухвалених на Дублінській міністерській раді, та зміцнюватиме зусилля ОБСЄ з розв’язання конфліктів».
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Навіщо білоруським спецслужбам скандал з «українськими шпигунами» й хто може бути в ньому зацікавлений
  23 листопада, Сяргєй Пульша
 • За кілька останніх років роль Нафтогазу в українській політиці різко змінилася. Якщо до 2015-го він був чи не найбільшим головним болем усіх урядів, яким регулярно доводилося шукати можливості покриття багатомільярдних доларових дефіцитів компанії, то тепер перетворився на найприбутковіший державний актив.
  23 листопада, Олесь Олексієнко
 • Що спричинило заколот в «ЛНР». На кого зроблять ставку російські куратори
  23 листопада, Денис Казанський
 • Скандалів і проблем навколо розслідувань, пов’язаних зі злочинами часів Революції гідності, налічується, певно, не один десяток.
  23 листопада, Станіслав Козлюк
 • Як саме єврейську столицю бачать сучасні ізраїльські режисери, киянам показали на фестивалі «Дні Єрусалима в Києві».
  22 листопада, Ганна Трегуб
 • У львівському Центрі міської історії до 26 листопада триває виставка “(не)означені” про мистецьке та історичне осмислення масового насильства у ХХ столітті
  22 листопада, Ольга Ворожбит
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.