Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
14 жовтня, 2012   ▪   Олександр Михельсон   ▪   Версія для друку

Кличко поставив Яценюка перед вибором (ДОКУМЕНТИ)

Партія УДАР зняла 26 кандидатів у мажоритарних округах на користь представників Об'єднаної опозиції «За Батьківщину!». Ще 6 осіб знято на користь “незалежних” самовисуванців. Рішення прийняли на з'їзді, котрий був закритий для преси
Кличко поставив Яценюка перед вибором (ДОКУМЕНТИ)

“Який  з'їзд?”, - дивувалися напередодні функціонери УДАРного штабу. - “О 12.00 відбудеться брифінг Віталія Кличка, ми раді вас акредитувати”. Журналісти посміхались: усі знали, що перед брифінгом очікується рішення про зняття кандидатів.

Інтрига полягала, по-перше, в тому, чи не виступатимуть “скорочені” кандидати проти рішення партії. І по-друге — чи піде назустріч кличківцям ОО, котра неочікувано перенесла власний з'їзд на ранок понеділка, 15 жовтня. І це при тому, що з 16 числа знімати кандидатів, за законом, уже не можна.

Читайте також:Увімкнути інстинкт виживання. Батьківщина та УДАР запізнюються з об'єднанням

“У нас усе пройшло в робочому режимі”, - запевнив Тиждень.uaодин з учасників з'їзду УДАРу, кандидат-”списочник”. - “Дискусій чи суперечок не було”.

Можливо, й так. Але це не знімає декотрих питань. По-перше — щодо формування “розстрільних” списків. Як повідомив на брифінгу Віталій Кличко, УДАР та ОО спільно замовили соціологічні опитування в тих регіонах, де кандидати цих сил мають приблизно однакові рейтинги. Тиждень.ua вдалося дізнатись: опитування проводились у 34 округах.

Проте знято 32 кандидати. До того ж, у певних випадках жодної потреби в опитуваннях не було. Адже зрозуміло, що, наприклад, кандидат від УДАРу на окрузі № 13 (Вінницька область) не був реальним опонентом представника ОО Миколи Катеринчука. І таких випадків не один і не два.

Крім того, ідеться про елементарну математику. УДАР зняв у цілому 32 особи, тоді як від ОО очікує зняття 22-х персон (див. скани документів). Разом це дає 54. Тобто, як би не намагався Кличко на брифінгу запевнити, що ніколи не йде на “кулуарні домовленості”, але насправді в багатьох випадках, якщо не в більшості випадків, рішення про зняття/незняття кандидатів відбувалося саме через такі перемовини. А не через соціологічні дослідження чи “праймеріз”, котрі так довго пропонував “об'єднаним” пан Кличко.

Інша річ, що ці перемовини дали невеликий результат. “У цілому, позицію ОО можна охарактеризувати так: ми не будемо знімати кандидатів взагалі”, - не приховував співрозмовник Тиждень.ua з УДАРних лав. - “Тепер вони раптом перенесли свій з'їзд на день пізніше, хоча логічно було б провести обидва заходи синхронно. Чи знімуть вони своїх кандидатів? Це їм вирішувати. Це їхнє право”.

Те самісіньке підтверджував Кличко. “Ми очікуємо від наших партнерів відповідного рішення”, - повторював він у відповідь на численні запитання журналістів, чи існує тверда домовленість про те, що ОО також зніме своїх слабких кандидатів на користь сильніших репрезентантів УДАРу. Після кількох таких повторів стало ясно: попри довгі перемовини, твердих гарантій так і немає.

“А хто їм дасть гарантії?”, - риторично поцікавилось джерело Тиждень.uaв “Батьківщині”, з яким вдалося поспілкуватися незабаром по завершенні з'їзду УДАРу. - “Турчинов, котрий у лікарні лежить? Яценюк? Мартиненко?”

(Ризикуючи отримати звинувачення у втручанні в приватне життя, автор цих рядків таки вважає за необхідне зазначити: за надійними даними, жодної загрози життю Олександра Турчинова перенесена ним операція не несе — але на завтрашньому з'їзді його, найімовірніше, не буде).

За словами джерела, те, що ОО зберуться в понеділок, вирішено тільки в суботу. Ппотенційні делегати отримали “повістки” на участь навіть без зазначення порядку денного. До того ж, низка народних депутатів цього ж дня від'їздять до Харкова, підтримувати ув'язнену Юлію Тимошенко. Нарешті, хтось із лідерів повинен бути присутній і на погоджувальній раді парламенту. Відтак сценарій з'їздувиглядаєгеть непрогнозованим.

Читайте також: На закритому з'їзді Об'єднаної опозиції можливий "бунт" проти Яценюка

Повертаючись до рішенняУДАРу, треба визнати, що у низці випадків узгоджених дій із опозицією чекати не доводиться. Скажімо, верхом наївності було би сподіватися, що висуванець ОО Дмитро Андрієвський (колишній депутат Київсміськради від Блоку Кличка, виключений “за порушення партійної дисципліни”), отак візьме та й зніме свою кандидатуру на користь телеведучої Рени Назарової. А тим часом, боротьба цих двох персонажів цілком відкриває дорогу до депутатства одіозному представникові Партії регіонів Максимові Луцькому, котрий балотується у тому ж окрузі 222 столиці.

Аналогічна ситуація склалася, зокрема, в округах 211 (Київ, Голосіївський район) 216 (Дніпровський район столиці) та 220 (Подільський район Києва). Абсолютно ясно, що кандидати в цих округах від ОО — відповідно, Сергій Терьохін, Ксенія Ляпіна та Олександр Чорноволенко — не погодяться зніматись на користь менш розкручених кандидатів УДАРу. Навряд чи зніметься на користь УДАРівця Юрія Крикунова і опозиціонер Олександр Бригинець (округ 217) — принаймні, сам Бригинець нещодавно запевняв Тиждень.ua, що нізащо цього не робитиме.

Власне, на час підготовки цього матеріалу одна з кандидаток, Ксенія Ляпіна, оприлюднила заяву, в якій назвала пропозиції УДАРу нічим іншим, як “провокацією”. На її думку, “оголосивши свою ультимативну заяву, партія "УДАР" свідомо зриває переговори по узгодженню кандидатів у 11 із 13 київських виборчих округів”. пані Ляпіна також посилається на дані опитування центру “Імідж-контроль”, за якими має рейтинг на своєму окрузі 30,5 %, тоді як висуванець УДАРу Олексій Давиденко — тільки 23 %, а самовисуванець, родич екс-мера Леоніда Черновецького Олександр Супруненко — 20 %.

Цікаво, що “дисциплінована” Ляпіна випередила своїм виступом заяву власне ОО. Ця заява, поширена прес-службою БЮТ-Б, стверджує: політрада ОО “рекомендуватиме” понеділковому з'їздузняти навітьне 22 кандидати (як пропонуєКличко), а цілих26 — тобто стількиж, скількизняли саміУДАРівці.

От тільки залишається питанням, чи це будуть кандидати на тих самих округах, у яких зацікавлені прибічники “боксера”. А також — чи дослухається  з'їзд до “рекомендацій” політради. А чи, натомість, займеться чисткою лав мажоритарників у інтересах одного з конкуруючих центрів упливу всередині ОО. Прикрившись виконанням “пропозицій” Кличка.

Читайте також:Що стоїть за раптовим «союзом» Кличка та об’єднаної опозиції

 


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Рік тому 23 травня було вбито командира бригади «Прізрак» так званої «ЛНР» Олексія Мозгового. Його машина спочатку була підірвана на керованому фугасі, а після - розстріляна з кулеметів. Офіційної версії загибелі досі немає, як і будь-яких результатів з боку псевдослідства «МДБ ЛНР». Відразу ж відповідальність за його смерть поспішили взяти на себе партизани загону «Тіні». І з того самого моменту не вщухають пристрасті навколо його смерті.
  24 травня, Павло Василів
 • 5 квітня 1918 року над міською думою Єлисавета, де тепер знаходиться Кіровоградська обласна держадміністрація, вперше замайорів синьо-жовтий або, як тоді називали, жовто-блакитний прапор.
  24 травня, Максим Сінченко
 • Швейцарський політолог, спеціаліст з державного адміністрування Андреас Ладнер в інтерв’ю для Тижня розповів про практики децентралізації та прямої демократії, їхній зв’язок та прямий вплив на ухвалення рішень в країні, а також взаємозалежність рівня життя з делегуванням владних і фінансових компетенцій від центрального на локальні рівні.
  24 травня, Ганна Трегуб
 • Пенсійні проблеми стосуються всіх, і не тільки пенсіонерів
  24 травня, Віталій Мельничук
 • Науковці знайшли спосіб спостерігати за трендами в еволюції людини
  24 травня, The Economist
 • Війна — поняття неймовірно багатобічне. У наш час ми маємо прекрасну нагоду спостерігати всю її різноманітність. Практично для кожного є очевидною війна на Донбасі з її матеріальними наслідками та нівеченням людських доль. Для багатьох безсумнівним є факт інформаційної війни. Але зовсім небагато наших громадян усвідомлюють наслідки, до яких вона призводить.
  24 травня, Любомир Шавалюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено