Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 вересня, 2012   ▪   Олександр Крамар   ▪   Версія для друку

США можуть застосувати санкції до нового року

Події останнього тижня засвідчили зростання ймовірності доповнення міжнародної ізоляції персональними санкціями проти менш чи більш широкого кола представників нинішньої влади.
Матеріал друкованого видання
№ 39 (256)
від 27 вересня, 2012
США можуть застосувати санкції до нового року

Четвертий український президент для низки політиків на Заході уже став людиною, якій не подають руки (а то навіть і дистанційно не вітаються). Ті ж із них, які й далі спілкуються з нашим керманичем, роблять це переважно за службовою необхідністю і в мінімальних обсягах. На такому тлі вельми комічними видаються зусилля українського МЗС та контрольованих владою медіа-ресурсів заперечувати очевидні факти та шукати всі можливі зачіпки, щоб аргументувати «відсутність ізоляції» нинішнього гаранта. Показовим у цьому сенсі став і останній візит Януковича на67-му сесію ГА ООН у Нью-Йорку. Видання Ріната Ахметова «Сегодня» – один з основних рупорів нинішньої влади – анонсувало його так: «Президент уже втретє бере участь у головному оонівському форумі, але загалом це вже його п’ята поїздка до США як глави держави.... Хоча для Януковича візити до США не рідкість, нинішньому надається важливе значення. Щоправда, річ не так у самій Генасамблеї (хоча, за нашою інформацією, зустріч із генсеком ООН Пан Гі Муном запланована), як у можливості віч-на-віч обговорити політичні та економічні питання з вищим керівництвом США і МВФ». У такий спосіб створюється враження про неабияку міжнародну активність Януковича «як не рідкість», його здатність «вирішувати питання» з очільниками провідних держав і міжнародних організацій. «Про яку ізоляцію може йтися» – питання, на яке програмується масовий читач.

Читайте також: Резолюція Конгресу США щодо України(повний текст)

Проте реальність зовсім інша. Янукович після демонстративного ігнорування екс-держсекретарем США Кондолізою Райс на цьогорічній Ялтинській зустрічі (YES) отримав «компенсацію» у вигляді протокольного фото на пам’ять від Обами та можливості обмінятися з ним кількома репліками про те, як «швидко летить час» (так висловився сам Віктор Федорович), а також про перебіг співпраці в межах відмови України від збагаченого урану. І не більше. Безпосередньо напередодні візиту Сенат США ухвалив резолюцію, жорсткішу порівняно з аналогічними документам європейських інституцій (ПАРЄ і Європарламенту). Вона засуджує «політично мотивоване переслідування та ув’язнення» екс-прем’єрки; попереджає, що «утримання за ґратами Тимошенко загрожує небезпекою зв’яз­кам між Україною та Сполученими Штатами», і закликає Держдеп ввести санкції, для початку у вигляді заборони на видачу віз «відповідальним за ув’язнення і неналежне поводження з пані Тимошенко та більш ніж із дюжиною політичних лідерів, пов’язаних Помаранчевою революцією 2004 року».

Відчайдушні спроби українського МЗС переконати, ніби резолюція була ухвалена лише завдяки сумнівній процедурі і не відображає думку більшості санаторів, ще більше підкреслюють безвихідне становище, у яке загнав себе режим Януковича. Схожі сподівання, як відомо, до останнього висловлювалися й щодо Анґели Меркель навесні, однак у підсумку справа завершилася тим, що німецька сторона перейшла від дедалі прозоріших натяків до відвертих оцінок режиму Януковича як «диктаторського» і такого, що здійснює політичні репресії. Іншим виявом неадекватності нашого Міністерства закордонних справ стала спроба девальвувати значення резолюції, зокрема коли керівник Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин заявляє, що «від того документа, який був прийнятий до реального введення якихось обмежень на видачу віз, настільки колосальна різниця, що давайте поживемо-почекаємо».

Якщо і далі в тому самому стилі ставитися до дедалі прозоріших натяків із боку США, то можна очікувати, що ближче до нового року і там перейдуть до відвертих формулювань на всіх рівнях за прикладом Німеччини, а то й до санкцій. Принаймні бізнес в Україні вже усвідомлює всю серйозність подальшого загострення відносин із західними партнерами. Зокрема, аналітик інвестиційної компанії Concorde Capital Бредлі Веллс днями заявив, що не вірить в адекватну реакцію на резолюцію Сенату США, оскільки «нинішні чиновники просто занадто закостенілі», однак якщо не буде змін, то «ЄС і США підуть на те, щоб виконати свої погрози і застосувати суворі санкції проти українських посадовців». Це, звісно ж, вплине і на інвестиційний клімат країни, і на перспективи валютно-фінансової стабільності.

«Закінчаться вибори – почнуться нові, відновлені відносини з багатьма країнами ЄС та зі США», – заявив Віктор Янукович у Нью-Йорку. Аналогічні сподівання покладають і на Заході. Проблема лише в тому, що кожна зі сторін бачить процес нормалізації відносин по-своєму. Якщо «там» умовою їх перезавантаження вважають відмову режиму Януковича від узурпації влади та маргіналізації політичної опозиції, громадських організацій та незалежних ЗМІ в Україні, то «тут», схоже, розраховують, що здобуття абсолютної (а в ідеалі конституційної) більшості в парламенті в результаті позірно демократичних виборів посилить її позиції у відносинах із зов-нішніми партнерами. Тож реальні зрушення у зв’язках між Україною та цивілізованим світом, найімовірніше, стануть можливими лише після зміни влади в країні. 
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.