Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
22 вересня, 2012   ▪   Версія для друку

Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

«Наступні парламентські вибори в Україні стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам на шляху до подальшої європейської інтеграції, – заявила передвиборча місія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) наприкінці дводенного візиту до Києва (20 та 21 вересня).
Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

Делегація з семи осіб, яка провела зустрічі з представниками всіх основних партій, що беруть участь у виборчому процесі, а також з офіційними особами, відповідальними за організацію та проведення виборів,  і з представниками громадянського суспільства, наполегливо закликає вжити низку заходів, спрямованих забезпечити для українських виборців можливість вільного вибору серед справжніх альтернатив 28 жовтня згідно з зобов’язаннями України перед Радою Європи.

Делегація закликала до кращого забезпечення плюралізму в засобах масової інформації у передвиборчій період, наполягаючи на тому, що органи влади, а також державні та приватні засоби масової інформації, зокрема телебачення, мають ґарантувати збалансоване та об’єктивне висвітлення програм та політики партій, що змагаються на виборах. Делегація закликає українських журналістів бути відважними та чесними у своїй роботі та протистояти будь-якому прояву самоцензури задля служіння значному суспільному інтересу. У цьому контексті  вона висловлює велику занепокоєність щодо проекту закону про посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини та рішуче закликає Парламент взяти до уваги думку експертів Ради Європи щодо проекту закону до його остаточного ухвалення.Чи

Читайте також: США можуть застосувати санкції проти України

Делегація вітає те, що вперше всі українські спостерігачі зможуть спостерігати за голосуванням та підрахунком  голосів. Вона вітає їхній внесок та заохочує українське громадянське суспільство відіграти повноцінну та активну роль у виборчому процесі, в тому числі використовуючи можливості соціальних медіа та Інтернету. В цьому контексті делегація запрошує органи влади визначити правила щодо застосування веб-камер на виборчих дільницях з метою уникнути непорозумінь.

Передвиборчий період був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду та лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, які не в змозі брати участь в перегонах. Делегація поділяє стурбованість, виражену Асамблеєю, щодо перебігу судових процесів і ув’язнення цих осіб, та підтримує заклик Асамблеї звільнити їх до дня виборів, використовуючи всі правові засоби. Водночас, це питання не повинно бути використане як привід для де-легітимізації виборів ще до того, як вони відбудуться. виборчий процес. Вибори слід оцінювати  за всіма елементами, що впливають на весь виборчий процес.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

"Олігархізація" політики України, злиття політичних і економічних інтересів є предметом для серйозного занепокоєння. Делегація закликала державні органи і учасників виборів утримуватися від зловживання адміністративним ресурсом, а також приватними коштами, з метою маніпулювання виборчим процесом і викривлення волевиявлення народу. Вона закликала політиків спробувати займатися вирішенням проблем, а також поставити суспільні інтереси перед своїми власними, щоб вжити заходів  для подолання істотної недовіри значної кількості виборців до політичних процесів та інститутів.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

Нарешті, делегація закликала владу і всіх учасників виборчого процесу вжити всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб ці вибори пройшли за повної поваги до демократичних принципів і до зобов'язань країни перед Радою Європи. Тільки таким чином можна відновити довіру громадськості до виборчого процесу, і в кінцевому рахунку,  до результатів виборів.

Делегація у повному складі з близько 40 членів Асамблеї повернеться в країну, щоб спостерігати за ходом голосування, разом з іншими міжнародними спостерігачами, перш ніж надати спільну остаточну оцінку.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Перша фаза переговорів про вихід Великої Британії з ЄС виявилася важкою. Але друга ще й не почалася
  17 грудня, The Economist
 • Добротна будівля початку ХХ століття на розі Миру й Грецької з дерев’яною вивіскою «Izba-читальня». «Youth has no age», — читаємо напис на вхідних дверях і такий самий високо на стіні над баром усередині.
  17 грудня, Ганна Чабарай
 • У багатих країнах дерева відвойовують територію. Розширення лісів не завжди популярне, але воно триватиме
  16 грудня, The Economist
 • Модернізована лісопереробна промисловість Білорусі лишається зоною ризикованого інвестування
  16 грудня, Сяргєй Пульша
 • Що заважає розвиватися лоукост-перевезенням в Україні
  16 грудня, Максим Віхров
 • Москва активно використовує право вето в Радбезі ООН. Що це говорить про її позиції на міжнародній арені
  16 грудня, Олександр Костриба
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.