Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
22 вересня, 2012   ▪   Версія для друку

Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

«Наступні парламентські вибори в Україні стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам на шляху до подальшої європейської інтеграції, – заявила передвиборча місія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) наприкінці дводенного візиту до Києва (20 та 21 вересня).
Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

Делегація з семи осіб, яка провела зустрічі з представниками всіх основних партій, що беруть участь у виборчому процесі, а також з офіційними особами, відповідальними за організацію та проведення виборів,  і з представниками громадянського суспільства, наполегливо закликає вжити низку заходів, спрямованих забезпечити для українських виборців можливість вільного вибору серед справжніх альтернатив 28 жовтня згідно з зобов’язаннями України перед Радою Європи.

Делегація закликала до кращого забезпечення плюралізму в засобах масової інформації у передвиборчій період, наполягаючи на тому, що органи влади, а також державні та приватні засоби масової інформації, зокрема телебачення, мають ґарантувати збалансоване та об’єктивне висвітлення програм та політики партій, що змагаються на виборах. Делегація закликає українських журналістів бути відважними та чесними у своїй роботі та протистояти будь-якому прояву самоцензури задля служіння значному суспільному інтересу. У цьому контексті  вона висловлює велику занепокоєність щодо проекту закону про посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини та рішуче закликає Парламент взяти до уваги думку експертів Ради Європи щодо проекту закону до його остаточного ухвалення.Чи

Читайте також: США можуть застосувати санкції проти України

Делегація вітає те, що вперше всі українські спостерігачі зможуть спостерігати за голосуванням та підрахунком  голосів. Вона вітає їхній внесок та заохочує українське громадянське суспільство відіграти повноцінну та активну роль у виборчому процесі, в тому числі використовуючи можливості соціальних медіа та Інтернету. В цьому контексті делегація запрошує органи влади визначити правила щодо застосування веб-камер на виборчих дільницях з метою уникнути непорозумінь.

Передвиборчий період був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду та лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, які не в змозі брати участь в перегонах. Делегація поділяє стурбованість, виражену Асамблеєю, щодо перебігу судових процесів і ув’язнення цих осіб, та підтримує заклик Асамблеї звільнити їх до дня виборів, використовуючи всі правові засоби. Водночас, це питання не повинно бути використане як привід для де-легітимізації виборів ще до того, як вони відбудуться. виборчий процес. Вибори слід оцінювати  за всіма елементами, що впливають на весь виборчий процес.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

"Олігархізація" політики України, злиття політичних і економічних інтересів є предметом для серйозного занепокоєння. Делегація закликала державні органи і учасників виборів утримуватися від зловживання адміністративним ресурсом, а також приватними коштами, з метою маніпулювання виборчим процесом і викривлення волевиявлення народу. Вона закликала політиків спробувати займатися вирішенням проблем, а також поставити суспільні інтереси перед своїми власними, щоб вжити заходів  для подолання істотної недовіри значної кількості виборців до політичних процесів та інститутів.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

Нарешті, делегація закликала владу і всіх учасників виборчого процесу вжити всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб ці вибори пройшли за повної поваги до демократичних принципів і до зобов'язань країни перед Радою Європи. Тільки таким чином можна відновити довіру громадськості до виборчого процесу, і в кінцевому рахунку,  до результатів виборів.

Делегація у повному складі з близько 40 членів Асамблеї повернеться в країну, щоб спостерігати за ходом голосування, разом з іншими міжнародними спостерігачами, перш ніж надати спільну остаточну оцінку.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Між заголовками у ЗМІ на кшталт «10 міфів про Шенгенську зону та перспективу безвізового режиму між Україною і ЄС» та «Україна дістане безвізовий режим з ЄС до літа — Юнкер», вісім років. Хоча насправді епопея візової лібералізації між Україною та Євросоюзом триває довше. Чому процес так затягнувся? Що відбулося за цей час? І чи стане надання Києву безвізу кінцевою точкою?
  23 березня, Анна Корбут
 • У березні 2017 року Україні вдалося забрати з окупованого Криму 12 своїх громадян, які відбували покарання в тюрмах півострова і в момент анексії опинилися в правовому вакуумі. Це лише мала частина заручників ситуації, адже таких в’язнів, за приблизними даними, може бути понад 3 тис.
  23 березня, Ганна Чабарай
 • Які протиріччя дестабілізують Північноатлантичний Альянс
  23 березня, Юрій Лапаєв
 • Багато людей не захоплюється чарами Києва лише тому, що мало їх знає. Щодня вони проходять повз будинки та церкви й зовсім їх не помічають, бо біжать у справах, про щось собі міркують, щось собі планують... Але якби ці звичайні перехожі почали думати про місто як таке, все миттю змінилося б. Дивлячись на будинок, можна уявляти, як у ньому жилося людям колись, задовго до твого народження. Ти не просто зачарований вигином вулиці — ти одразу відчуваєш її ритм. Ти розглядаєш місто, а воно розглядає тебе.
  23 березня, Софія Грабовецька
 • Чи цю війну, як і інші криваві сторінки, краще якнайшвидше забути — навіщо пам’ятати всі жахіття обстрілів, зраду близьких та втрату найрідніших?
  23 березня, Єлизавета Гончарова
 • З чого і як починалася історія української електроакустичної музики
  23 березня, Алла Загайкевич
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено