Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
22 вересня, 2012   ▪   Версія для друку

Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

«Наступні парламентські вибори в Україні стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам на шляху до подальшої європейської інтеграції, – заявила передвиборча місія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) наприкінці дводенного візиту до Києва (20 та 21 вересня).
Делегація ПАРЄ: Наступні вибори стануть лакмусовим папірцем відданості України демократичним принципам (повний текст заяви)

Делегація з семи осіб, яка провела зустрічі з представниками всіх основних партій, що беруть участь у виборчому процесі, а також з офіційними особами, відповідальними за організацію та проведення виборів,  і з представниками громадянського суспільства, наполегливо закликає вжити низку заходів, спрямованих забезпечити для українських виборців можливість вільного вибору серед справжніх альтернатив 28 жовтня згідно з зобов’язаннями України перед Радою Європи.

Делегація закликала до кращого забезпечення плюралізму в засобах масової інформації у передвиборчій період, наполягаючи на тому, що органи влади, а також державні та приватні засоби масової інформації, зокрема телебачення, мають ґарантувати збалансоване та об’єктивне висвітлення програм та політики партій, що змагаються на виборах. Делегація закликає українських журналістів бути відважними та чесними у своїй роботі та протистояти будь-якому прояву самоцензури задля служіння значному суспільному інтересу. У цьому контексті  вона висловлює велику занепокоєність щодо проекту закону про посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини та рішуче закликає Парламент взяти до уваги думку експертів Ради Європи щодо проекту закону до його остаточного ухвалення.Чи

Читайте також: США можуть застосувати санкції проти України

Делегація вітає те, що вперше всі українські спостерігачі зможуть спостерігати за голосуванням та підрахунком  голосів. Вона вітає їхній внесок та заохочує українське громадянське суспільство відіграти повноцінну та активну роль у виборчому процесі, в тому числі використовуючи можливості соціальних медіа та Інтернету. В цьому контексті делегація запрошує органи влади визначити правила щодо застосування веб-камер на виборчих дільницях з метою уникнути непорозумінь.

Передвиборчий період був затьмарений позбавленням волі колишніх членів уряду та лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, які не в змозі брати участь в перегонах. Делегація поділяє стурбованість, виражену Асамблеєю, щодо перебігу судових процесів і ув’язнення цих осіб, та підтримує заклик Асамблеї звільнити їх до дня виборів, використовуючи всі правові засоби. Водночас, це питання не повинно бути використане як привід для де-легітимізації виборів ще до того, як вони відбудуться. виборчий процес. Вибори слід оцінювати  за всіма елементами, що впливають на весь виборчий процес.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

"Олігархізація" політики України, злиття політичних і економічних інтересів є предметом для серйозного занепокоєння. Делегація закликала державні органи і учасників виборів утримуватися від зловживання адміністративним ресурсом, а також приватними коштами, з метою маніпулювання виборчим процесом і викривлення волевиявлення народу. Вона закликала політиків спробувати займатися вирішенням проблем, а також поставити суспільні інтереси перед своїми власними, щоб вжити заходів  для подолання істотної недовіри значної кількості виборців до політичних процесів та інститутів.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України

Нарешті, делегація закликала владу і всіх учасників виборчого процесу вжити всіх необхідних заходів для забезпечення того, щоб ці вибори пройшли за повної поваги до демократичних принципів і до зобов'язань країни перед Радою Європи. Тільки таким чином можна відновити довіру громадськості до виборчого процесу, і в кінцевому рахунку,  до результатів виборів.

Делегація у повному складі з близько 40 членів Асамблеї повернеться в країну, щоб спостерігати за ходом голосування, разом з іншими міжнародними спостерігачами, перш ніж надати спільну остаточну оцінку.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Перші в історії праймеріз партії Республікаців з великою долею імовріності визначать майбутнє Франції на найближчі п’ять років.
  27 вересня, Алла Лазарева
 • 26-го вересня ввечері відбувся перший раунд теледебатів між кандидатами у президенти США Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом. Перемогу у них медіа однозначно віддали кандидатці від демократичної партії, однак кандидат від республіканців теж знайшов слабкі сторони своєї суперниці.
  27 вересня,
 • Полтавська область справедливо вважається одним із локомотивів української економіки. Якщо вже й сперечатися про те, хто «годує країну», то Полтавщина серед регіонів завжди буде в перших рядах.
  27 вересня, Денис Казанський
 • Минулого тижня світові ЗМІ писали про передачу Україні права проводити фінал Ліги чемпіонів, мододих українських політиків та спростовували чутки про польських військових на Донбасі
  26 вересня, Ольга Ворожбит
 • Воно не прийме тебе, поки не полюбиш його першим, поки не звикнеш до його характеру, до його камерності й непоказного аристократизму. Замешкати тут — означає зголоситися на те, щоби про тебе тут усі все знали і ти так само все про всіх знав, прийняти неписане правило, що, зрештою, у людей не може бути аж надто багато секретів.
  26 вересня, Ярослава Тимощук
 • Французький політолог розповів Тижню про майбутнє переговорів щодо війни в Україні та перспективи геополітичних змін упродовж наступного року, а також поділився спогадами про власну поїздку на лінію фронту.
  26 вересня, Алла Лазарева
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено