Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
14 серпня, 2012   ▪   Олександр Михельсон   ▪   Версія для друку

Олексій Баганець: «Луценко може вийти на волю до завершення терміну»

Захисник екс-міністра розповів Тиждень.ua про подальшу долю Юрія Луценка, термін ув’язнення і розгляд його справи у Євросуді
Олексій Баганець: «Луценко може вийти на волю до завершення терміну»

17 серпня екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко отримає черговий судовий вирок. Зараз він уже має чотири роки ув’язнення за завдання державі збитків під час святкування Дня міліції в 2008 та 2009 роках. За цим та супутніми звинуваченнями йому також присудили виплату компенсації державному бюджету – понад 600 тис.

Друга справа стосується стеження МВС за водієм колишнього екс-заступника голови СБУ Володимира Сацюка. За президентства Віктора Ющенка МВС, як і СБУ та прокуратура, намагалися розслідувати таємничу справу про отруєння кандидата в президенти Ющенка під час вечері на дачі Сацюка на початку вересня 2004 року.

Після Помаранчевої революції Сацюк утік до Росії. Водночас у рамках порушеної кримінальної справи МВС установило стеження та прослуховування його водія Валентина Давиденка. Кумедність нинішньої ситуації в тому, що сам Давиденко відмовляється йти до суду; натомість він неодноразово у письмовій формі заявляв, що не вважає себе постраждалим. Формально це означає, що другий процес проти Луценка взагалі не повинен відбуватися.

Читайте також: Другий процес Луценка: знущання з прокурорів та сеанс екзорцизму

Тиждень.uaрозпитав найвідомішого з адвокатів Луценка, екс-заступника генпрокурора Олексія Баганця, про перспективи цієї справи та шанси Луценка на вихід з-за грат.

Тиждень.ua: Вирок Луценкові очікується вже на цьому тижні. Як його захисник, ви маєте надію на виправдання?

На жаль, жодної такої надії в мене немає. Я мушу відверто зізнатися, що її не було з самісінького початку процесу. Ми ж уже бачили, як відбувався попередній процес (щодо завдання збитків під час святкування Дня міліції –Ред.)

Тиждень.ua: Який вирок ви прогнозуєте?

Обвинувачення, як ви знаєте, просить два з половиною роки обмеження волі. Не виключаю, що суд дасть два.

Тиждень.ua: Тобто практичних наслідків для Луценка це не потягне?

Якщо ви говорите про терміни покарання, то, як відомо, за вітчизняним законодавством менший термін поглинається більшим. У нашому випадку, нагадую, йдеться про обмеження волі. Це м’якше покарання, ніж позбавлення волі. Але зараз Юрій Віталійович відбуває термін за першим вироком, тож на практиці він просто залишиться за гратами добувати ці чотири роки.

Тиждень.ua: Що загрожує двом іншим обвинувачуваним?

Слідчі Павленов і Тарасенко були офіцерами, які просто виконували свою роботу. Провини на них ніякої, як і на Юрієві Віталійовичу. Це всі розуміють. А  з юридичної точки зору, термін давності за їхніми обвинуваченнями минув. Тому й обвинувачення визнало, що їх доведеться відпустити. Водночас вони отримують три роки випробувального терміну, три роки заборони обіймати відповідні посади. І, звичайно, судимість у біографії, навіть погашена – не найкращий факт.

Тиждень.ua:  Навіщо, на вашу думку, взагалі порушували цю справу?

Гадаю, це треба питати у тих, хто її порушував.

Тиждень.ua:  У заступника генпрокурора Рената Кузьміна?

Не знаю, чим він керувався. Ось лише один момент: стеження за Давиденком санкціонував не Луценко, а суд – але прокуратура досі навіть не оскаржила те рішення суду! Ну, про що тут взагалі можна говорити?

Тиждень.ua: Якщо 17 серпня суд винесе обвинувальний вирок, захист Луценка подасть апеляцію?

Звичайно. В діях Луценка немає складу злочину. Власне, як я докладно розповів на попередньому судовому засіданні, самої події злочину не було. Ми зобов’язані це доводити. Навіть попри всі недоліки, скажімо так, сьогоднішніх наших судів.

Читайте також: Останнє слово Юрія Луценка у суді(повний текст)

Тиждень.ua: Але це означає, що, поки триватимуть судові розгляди, Луценко лишатиметься в СІЗО. Де, як кажуть обізнані люди, значно важче перебувати, аніж «на зоні».

Знаєте, я не виключаю, що Юрія Віталійовича етапують до колонії незабаром після винесення вироку 17 серпня. Я вам більше скажу: є певна інформація, що такий крок готується. Але апеляцію ми подамо в будь-якому випадку.

Тиждень.ua: На якій стадії касаційна скарга щодо першої справи?

Сьогодні, 14 серпня, мої помічники відвезли відповідні документи до Вищого спеціалізованого суду. За моїм письмовим дорученням.  Тепер суд повинен взяти оскарження до розгляду.

Тиждень.ua: І які перспективи, на вашу думку?

Чесно скажу, великих надій у мене немає. Я чекаю на рішення Вищого спецсуду головним чином тому, що це відкриє дорогу до Європейського суду з прав людини.

Тиждень.ua: Коли ви очікуєте на рішення Вищого спецсуду?

Гадаю, якщо справу не затягуватимуть так, як справу Тимошенко, з усім розберуться місяців за три. Я хочу вірити, що ми звернемось до Європейського суду ще до Нового року.

Що стосується Європейського суду, то я абсолютно переконаний в позитивному рішенні. Згідно зі ст. 6 Європейської Конвенції про права людини, кожен має право на справедливий суд. Але в справі Луценка і прокуратура на стадії досудового слідства, і суди, допустили просто неймовірну кількість грубих процесуальних порушень. В інших випадках, котрі не є політично вмотивованими, навіть вітчизняні суди вищої інстанції скасовують подібні «шиті білими нитками» рішення, принаймні, відправляють справи на перегляд.

Тим паче, ми вже маємо рішення Європейського суду про те, що затримання та арешт Луценка не відповідали ані Конвенції, ст. 18, ані Конституції України. Його затримали безпідставно, це встановив Європейський суд із прав людини! Гадаю, там розуміють і все інше.

Отримавши позитивне рішення Європейського суду, ми одразу ж звернемось до Верховного суду України. Я повинен сказати, що я значною мірою довіряю нашому Верховному суду. Чинна влада зробила все, щоб позбавити цей орган незалежності та неупередженості, але навіть після цього він, гадаю, може винести об’єктивне й логічне рішення.

Тиждень.ua: І коли ж це буде? Луценко за ґратами уже понад півтора роки – чи не станеться так, що його виправдають уже після завершення терміну покарання?

Я хочу вірити – ні, я щиро вірю – що це станеться раніше. Справу про незаконні затримання та арешт Юрія Віталійовича Європейський суд розглядав у порядку прискореної процедури. Відтак є всі підстави гадати, що таку процедуру використають і надалі. Тож Луценко все ще може вийти на волю до завершення терміну.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Скільки регіональних осередків має кожна парламентська партія? В яких регіонах найбільше партійних представництв, та яка партія має найбільшу мережу? Відповіді на ці питання шукала Громадянська мережа ОПОРА. Аналіз ґрунтується на інформації, яка була надана на запит до Міністерства юстиції України щодо всіх зареєстрованих в Україні структурних осередків шести парламентських політичних партій, які мають свої фракції у Верховній Раді («Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Опозиційний блок», Об’єднання «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).
  30 травня,
 • Протягом тижня західні ЗМІ писали про політичну кар'єру Савченко, повернення викрадених активів, призначення Андерса Фог Расмуссена радником Порошенка та напади на журналістів в Україні
  30 травня, Віталій Рибак
 • У Франції є прошарок політиків, які демонструють якщо не прихильність до України, то бодай стійкість супроти московських впливів. Із ними можна й треба співпрацювати, принаймні ситуативно
  30 травня, Алла Лазарева
 • Пострадянська автократія намагається перетворити чорне золото на модерність
  29 травня, The Economist
 • За перипетіями Великодня і травневих свят залишилася майже непоміченою одна не менш знакова подія, яку оминули увагою вітчизняні ЗМІ. 6 травня Арсєній Павлов, відомий більшості під позивним Моторола, лідер батальйону «Спарта», що стратив 15 наших бійців в аеропорту, отримав ключі від квартири в самісінькому центрі Донецька у висотній новобудові.
  29 травня, Станіслав Васін
 • Деякі західні оглядачі останнім часом порушують питання про те, чи є Туреччині місце в НАТО і чи надійний вона партнер для Альянсу. Скептики в країні (особливо наближені до влади) також аналізують вигоди від союзництва, яке триває десятки років, та обстоюють більш незалежний підхід до зовнішніх відносин. Утім, останні події показують: сторони потрібні одна одній у контексті масштабних глобальних викликів, щоб успішно пройти період неспокою.
  29 травня, Пінар Севінчлідір
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено