Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 серпня, 2012   ▪   Валерія Бурлакова   ▪   Версія для друку

«Собор» обізвав опозицію «так званою», але пообіцяв здатись на її милість

Кілька днів тому партія «Українська платформа «Собор» привернула увагу широкого загалу : взявши на себе роль совісті української нації, під прапорами «Собору» до ВР вирушають брати Капранови та Ірена Карпа
«Собор» обізвав опозицію «так званою», але пообіцяв здатись на її милість

Щоправда, остання  вже на наступний день відхрестилась від депутатського майбутнього. «Свят-свят!», - написала письменниця на власній сторінці у Facebook. Про включення до списків «Собору» Карпа дізналась з преси.

Брати Капранови ж і справді вирішили йти у політику. Що змусило їх прийняти таке рішення, хто ще потрапив до списків «Собору» та чому партійці збираються «здатись» людям, яких не поважають, Тиждень.ua дізнавався на ХIX з'їзді «платформи». Перша п’ятірка партії: Віталій Капранов, Дмитро Капранов(обоє - літератори), Володимир Огризко(екс-очільник МЗС), Олександр Палій(політолог) та Павло Компаніченко(кобзар). “За” проголосували 118 присутніх, один утримався.

Поезія влади

Програма «Української платформи «Собор» має дуже поетичну назву - «Україна, яку ми віднайдемо». Однак містяться в ній дуже прозаїчні пропозиції: зобов'язати депутатів та керівників усіх рівнів витрачати щонайменше половину робочого дня щотижня на прийом громадян, запровадити виплату пільг населенню грішми, перетворити розкрадені землі та резиденції на лікарні й санаторії, запровадити податки на великі спадки та «елітне споживання».

Крім звичайних популістських рішень, «соборівці» пропонують і дещо несподівані. Наприклад, скоротити терміни покарання за правопорушення невеликої тяжкості   Зробити землю сільскогосподарського призначення доступною не просто лише для громадян України, а й лише для тих, «хто постійно мешкають безпосередньо біля своєї земельної ділянки». Також соборівці обіцяють вирішити мовне питання. Це просто: українська мова отримає статус «мови нашої землі й основи національної ідентичності країни» й буде вживатись в усіх сферах суспільного життя. У той самий час, держава, очолювана партією «Собор», не буде втручатись «у сферу використання мови громадян у приватному житті».

Однак на з'їзді мова не про це - пункти програми тут навіть не згадуються. Зі сцени постійно анонсується інше завдання «Собору»: «привнести мораль в українську політику». Зробити це просто - замість політиків до Верховної Ради треба відправити громадських діячів, «моральних людей». Серед перших 28 номерів списку «Собору» політиків немає взагалі, підкреслює голова партії, професійний політик і дупутат від НУНС пан Жебрівський. Діючі політики у складі «Собору» мають йти виключно по мажоритарці - аби підтвердити довіру виборців.

Слова замість куль

«Ми ніколи не були у жодній партії, - починає свій виступ Віталій Капранов, перший номер «Собору». - І не бачили себе у політиці. Але з нами воюють. Сьогодні воюють не кулями, а словами. А хто володіє словами краще, ніж професійні письменники?»

"Ми йдемо в бій весело, ми йдемо в бій з піснею", - додає він, перш ніж зачитати маніфест «Собору».

Маніфест - теж веселий. «Колись вони крали шапки…, - читає партійний документ Віталій Капранов. - А зараз хочуть вкрасти Україну».

Не рахується

Володимир Огризко, колишній міністр закордонних справ України - звісно ж, не «діючий» політик. Тому до складу списку «без політиків» він зміг увійти під номером 3.

«Собор» має дві надмети, розповідає він. Перша - зробити владу чесною. Друга - зробити владу українською. Сьогодні ми не маємо ні того, ні іншого, зауважує він. Натомість можемо спостерігати за діяльністю партій, які «українськими не назвеш навіть з великого бодуна».

Пан Огризко має на увазі і опозицію, яку на з'їзді часто називають «так званою».

«Вони справді однакові», - каже про владу та опозицію потенційний депутат, кобзар Тарас Компаніченко. На його думку, опозиціонери часто «не живуть в українському світі, не живуть українськими цінностями».

«Тому вони зраджують. Бо їм однаково», - підкреслює він.

"Порядний хлопець" Олесь Доній не зміг потрапити «до Турчинова», бо не має ста тисяч доларів, розповідають тут.

«Опозиція скомпрометована», - кажуть. «Між одним злом і другим злом знову буде обране одне зло», - слова Огризка.

Читайте також: Як формувалися списки об'єднаної опозиції

Безумовна умовність

«Давайте звернемося до української нації зі словами «Ми пройшли порятувати тебе», - пропонують виступаючі.

«Кажуть, що ми непрохідні. Але ми доведемо - ми прохідні, - запевняє лідер партії. - Перемога, безумовно, буде за нами».Однак, хоч партія і «безумовно» потрапляє до парламенту, ії лідер неодноразово зауважує: «соборівці» готові скласти зброю.

«На Покрову, якщо не вистачить фінансового ресурсу, щоб донести свої ідеї до спільноти, ми знімемо список на користь опозиційних сил», - кілька разів підкреслює Павло Жебрівський. Тобто, якщо соціологічні дослідження показуватимуть, що рейтинг "Собору" непрохідний , соборівці відмовляться від участі упарламентських перегонах за партійними списками, аби не розпорошувати голоси протестного електорату.     
Матеріали за темою:

1
Голосуватиму— 75.7%
 
2
Візьму участь в агітації— 4.18%
 
3
Працюватиму членом комісії(спостерігачем)— 5.22%
 
4
Балотуватимусь у депутати— 2.36%
 
5
Бойкотуватиму вибори— 8.24%
 
6
Ще не визначився— 4.3%
 
Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.