Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
9 липня, 2012   ▪   Сергій Грабовський   ▪   Версія для друку

Чи будуть покарані прихватизатори Гостинного двору?

Нинішня влада піднесла опозиції дарунок небаченої краси. І не лише влада, тобто Партія регіонів, а й її обслуга – комуністи, литвинівці й «тушки». І не лише політичній опозиції як такій, а й усьому громадянському суспільству, всім охочим до вільного й цивілізованого життя українським громадянам
Чи будуть покарані прихватизатори Гостинного двору?

Ідеться про Гостинний двір.

Той самий, що  на Подолі у Києві та який відтепер виключено з переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Оцініть-но багатоходівку ПР: виключили Гостинний двір з цього переліку в результаті голосування за законопроект «Про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів», складовою якого було питання врегулювання реєстрації майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва. Це вже традиція нинішньої влади: під дахом закону, який стосується однієї групи проблем, вирішувати питання зовсім іншої групи проблем. На поверхні – благородна справа, копнеш глибше – знову дерибан. І яке в цьому контексті має значення те, що навіть пацієнти відомої всій Україні клініки імені Павлова ніколи не зарахували б Гостинний двір до незавершених будівель? Головне те, що пропозиція внесена, 256 карток в руках семи десятків руконогих істот із депутатськими значками проголосували «за», справа зроблена.

І не якийсь там нардеп від Партії регіонів вніс пропозицію, аж ніяк, а депутат від НУ-НС Олександр Клименко. «Із переліку пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, затвердженому Законом «Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації», виключити такий об’єкт: Гостинний двір, Київ, Контрактова площа, 4, охоронний номер 872», – таку пропозицію вніс під час другого читання закону Клименко, і вона була дружно підтримана при голосуванні.

А цим голосуванням, у свою чергу, були елегантно приховані незаконні дії Кабміну та Київради з приватизації Гостинного двору та його перебудови: торік уряд постановою від 15 серпня виключив споруду з переліку пам’яток архітектури, а столична рада 26 квітня цього року дозволила ПАТ «Укрреставрація» розробити проект реконструкції будівлі Гостинного двору під ТОЦ з гостьовою стоянкою. Мовляв, нічого страшного не станеться, зовні вона залишиться такою, як і раніше, не змінить своєї геометрії, однак її накриють скляним куполом, а всередині будуть магазини. І загалом це не справжня пам’ятка старовини, зведена 1809 року архітектором Іваном Григоровичем-Барським, оскільки її перебудували чверть століття тому…

Отож і Гостинний двір у належних руках, і беззаконня виконавчої та міської влади прикрите, і націонал-демократи скомпрометовані (бо ж депутатом ВР Олександр Клименко став як член Української народної партії – і досі на сайті Верховної Ради фігурує як такий), і культурна цінність споруди якщо не заперечена, то бодай обпльована. Що не кажіть, а політичні технологи ПР свої грубі гроші одержують недарма.

А тепер, віддавши належне розуму ляльководів «тушкованої більшості», поговоримо про їхню невичерпну дурість, органічно притаманну як тим із них, хто приїхав із Москви, так і тим, хто прибув із Донбасу. Бо ж і там, і там в основі всього лежить зверхність, презирство до «провінціалів» та «лохів», невміння і небажання бачити світ таким, яким він є, а не таким, яким має бути крізь московсько-донецьку призму. Так уже склалося, що ці риси притаманні навіть багатьом найкращим московським та донецьким інтелектуалам, від них вільна надто вже невелика кількість освіченої публіки з цих двох не так географічних, як історико-культурних «точок». І не використати таку світоглядну специфіку владної команди – просто гріх.

Отож – почнімо з кінця.

Так, справді, Гостинний двір був перебудований у другій половині 1980-х із одноповерхової неоковирної споруди він перетворився на двоповерхову в стилі класицизму. Але це не можна назвати новобудом: сучасні архітектори просто реалізували первинний проект початку ХІХ століття, який внаслідок фінансових проблем тоді не був втілений цілком. Інакше кажучи, ця споруда сьогодні така, якою була задумана два століття тому. І її перебудова («під скляним куполом») – це щонайменше знущання і з задуму Григоровича-Барського, і з тих киян, котрі не хочуть жити у Нью-Донецьку, тобто місті без історичного, крім хіба що совєтського, коріння. Й у підсумку маємо свідому руйнацію українського культурного середовища як такого.

У цьому сенсі дії умовно легітимного Кабміну, сформованого 2010 року всупереч Конституції України (фракції, які сформували більшість, не мали фактичної  більшості депутатів у своєму складі) та опертого на навряд чи законно перелицьований Конституційним Судом Основний закон виглядають чистим грабунком, так само, як і рішення вщент скомпрометованої Київради. І цей грабунок має за мету не утискати якихось бізнес-конкурентів влади чи її політичних опонентів – це просто «чистий» (точніше, вельми брудний) грабунок, побічною ціллю якого є приниження всіх киян, незалежно від їхньої рідної мови та ідеологічних уподобань.

Тепер стосовно автора поправки до закону. Так, Олександр Клименко обраний до ВР як націонал-демократ. Так, він не пішов із фракції НУ-НС. Так, він не голосує разом із більшістю. Так, те, що він із Донбасу, може нічого не означати. Але… Скажіть-но, скільки разів за час існування Верховної Ради нинішнього скликання правиця Чечетова подавала знак дружно голосувати за те, що пропонує котрийсь націонал-демократ? Це вперше чи вдруге? Отож маємо те, що маємо – спробу провокації та дискредитації націонал-демократів (я розумію, більше, ніж вони самі себе дискредитували, в цьому плані щось зробити навряд чи можна, але зазначена спроба, як на мене, самоочевидна).

І, звичайно, ухвалена ця поправка була у всіх «найкращих» традиціях партії влади, коли сім десятків руконогих депутатів голосують, знов-таки всупереч Конституції, за дві з половиною сотні начебто народних обранців (насправді, нагадаю вкотре вже, більшість у Верховній Раді, згідно з волею виборців, повинні мати ті дві політичні сили, перші номери списків яких нині відправлені до в’язниць і на яких вішають усе нові й нові гріхи. Втім, це вже політика, хоча… Значення тут мають не назви політичних блоків і не прізвища їхніх лідерів, а знехтувані «донецькими» та їхньою політобслугою результати народного волевиявлення. Зокрема й – безпосередньо! – у сенсі статусу Гостинного двору: 2009 року, коли у Верховній Раді була інша, хоч і нестійка більшість, при ухваленні відповідного закону його включили до числа об’єктів, що не підлягають приватизації…

А тепер питання, яке мали б винести на обговорення широкого загалу опозиціонери всіх ґатунків та структури громадянського суспільства: на поліпшення чийого конкретно життя спрямовані «соціальні ініціативи президента», якщо вони ґрунтуються на відвертому грабунку всіх жителів столиці, власне, і не лише їх, а всіх свідомих українських громадян?

Для абсолютної більшості громадян відповідь, думаю, буде однозначною…

Але є й інше питання: чи зуміють опозиційні політичні сили та структури громадянського суспільства використати дарунок у вигляді здійсненої владою з порушенням чи не всіх можливих законодавчих та моральних норм фактичної прихватизації київського Гостинного двору?


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Французькі політики, котрі відразу після Помаранчевої революції позиціонували себе групою підтримки України, нині активно лобіюють інтереси Кремля.
  31 травня, Алла Лазарева
 • Скільки регіональних осередків має кожна парламентська партія? В яких регіонах найбільше партійних представництв, та яка партія має найбільшу мережу? Відповіді на ці питання шукала Громадянська мережа ОПОРА. Аналіз ґрунтується на інформації, яка була надана на запит до Міністерства юстиції України щодо всіх зареєстрованих в Україні структурних осередків шести парламентських політичних партій, які мають свої фракції у Верховній Раді («Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Опозиційний блок», Об’єднання «Самопоміч», Радикальна партія Олега Ляшка, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»).
  30 травня,
 • Протягом тижня західні ЗМІ писали про політичну кар'єру Савченко, повернення викрадених активів, призначення Андерса Фог Расмуссена радником Порошенка та напади на журналістів в Україні
  30 травня, Віталій Рибак
 • У Франції є прошарок політиків, які демонструють якщо не прихильність до України, то бодай стійкість супроти московських впливів. Із ними можна й треба співпрацювати, принаймні ситуативно
  30 травня, Алла Лазарева
 • Пострадянська автократія намагається перетворити чорне золото на модерність
  29 травня, The Economist
 • За перипетіями Великодня і травневих свят залишилася майже непоміченою одна не менш знакова подія, яку оминули увагою вітчизняні ЗМІ. 6 травня Арсєній Павлов, відомий більшості під позивним Моторола, лідер батальйону «Спарта», що стратив 15 наших бійців в аеропорту, отримав ключі від квартири в самісінькому центрі Донецька у висотній новобудові.
  29 травня, Станіслав Васін
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено