Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 червня, 2012   ▪   Мілан Лєліч   ▪   Версія для друку

Євро-2012 змушує владу зволікати зі справами Тимошенко

На початку наступного тижня Юлія Тимошенко знову опиниться в центрі уваги вітчизняної Феміди, але якихось сенсацій від останньої чекати не варто. На різкі кроки під час футбольної першості влада не зважиться
Євро-2012 змушує владу зволікати зі справами Тимошенко

Теоретично, на початку наступного тижня Юлія Тимошенко має з’явитися на публіці вперше з 11 жовтня минулого року, коли Родіон Кірєєв зачитав їй обвинувальний вирок у Печерському суді. Побачити екс-прем’єра виявили бажання судді одразу дво судів: Київського районного суду міста Харкова (розгляд справи ЄЕСУ), де засідання призначене на 25 червня, і Вищого спецсуду з розгляду цивільних і кримінальних справ (розгляд касації по «газовій справі»), де засідання пройде 26 червня.

В залі харківського суду вже начебто монтують якийсь «ортопедичний топчан» - на виконання рекомендації прокуратури щодо «забезпечення особливо комфортних умов перебування Тимошенко». Бютівська прес-служба раніше взагалі повідомляла, що для Тимошенко на якійсь «таємній фабриці» будують скляну клітку – але таку заяву можна пояснити бажанням хоч якось відволікти увагу від провалу бютівців під час голосування за мовний законопроект, адже з’явилося це повідомлення через кілька годин після цього.

Однак у присутність екс-прем’єра у харківському суді віриться важко. Її захист вже дав зрозуміти, що помітних покращень стану здоров’я ЮВТ поки немає, за словами Сергія Власенка, вона й надалі не може самостійно ходити.

Щодо завтрашнього суду прогноз однозначний:  Держана пенітенціарна службаповідомила  що не доставлятиме екс-прем’єр-міністра Юлію Тимошенко до суду.

 Найпевніше, понеділкове засідання пройде за тим же сценарієм, що й попередні: після зачитування сторонам процесу їхніх справ суддя Костянтин Садовський констатує відсутність Тимошенко на засіданні і оголосить перерву.  

А ось вівторкове засідання в Києві в будь-якому разі має бути цікавішим, хоча ймовірність присутності на ньому Тимошенко ще менша, і про майстрування якихось «ортопедичних тапчанів» для неї досі не йшлося. Тим більше і встановити його у Вищому спецсуді буде ніде – кімната, в якій проходило попереднє засідання, була настільки крихітною, що захиснику ЮВТ Миколі Титаренку навіть не знайшлося місця на адвокатській лаві  .

Читайте також: З чого почалася касація у газовій справі Тимошенко

Але за відсутності Тимошенко, на суді точно будуть присутні представники моніторингової спецмісії Європарламенту: екс-президент Європарламенту Пат Кокс і екс-президент Польщі Олександр Квасневський. Намагаючись хоч якось продемонструвати намір виконувати останні резолюції Європарламенту, в частині забезпечення прозорості процесів над опозиціонерами, українська влада пообіцяла всіляке сприяння європейським експертам у «вивченні матеріалів та спостереженні за ходом касаційного процесу» Прикметно, що такі обіцянки з Банкової та Грушевського надійшли лише зараз, під час касації, коли самого «судового процесу» як такого, фактично, немає, і розгляд скарги займає один, максимум два дні. Інколи ж у вітчизняній судовій практиці на цій стадії рішення взагалі ухвалюється за годину.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ щодо України(повний текст)

Справа в тому, що касаційний суд не вивчає доказів по справі, а винятково зосереджується на можливих фактах порушення прав сторін в ході процесів на попередніх стадіях. А таких порушень, очевидних навіть не юристам, ще під час слухань в Печерському суді кореспондент Тижня бачив чимало: безпідставна відмова у допиті свідків захисту, численні помилки в матеріалах справи (наприклад, експертиза, датована 31 квітня), позбавлення екс-прем’єра права на захист тощо.

Вочевидь, на те, що суд візьме до уваги ці факти, якраз і сподівається адвокат  Тимошенко Олександр Плахотнюк, котрий висловив сподівання на позитивний для його підопічної вердикт суду – врозріз із загальною лінією захисту, яка не втомлюється стверджувати, що «в Україні справедливості годі й шукати». На чому базується оптимізм Плахотнюка, сказати важко. Якщо вирок по «газовій справі» скасують, Тимошенко одразу мають випустити на волю, а в тому, що цього не станеться до виборів, принаймі в Україні ніхто не сумнівається.

Читайте також: Як опозиція використовує Євро-2012

Такий варіант можливий лише в одному випадку – якщо в понеділок харківський суд обере щодо Тимошенко міру запобіжного заходу у вигляді арешту, тоді вона в будь-якому разі залишиться за ґратами. Однак такий розвиток подій взагалі фантастичний. По-перше, Тимошенко вже заарештовували по цій же справі (знаменитий «суд в камері» у минулому році), але потім арешт не продовжили. По-друге, реакцію на таке рішення прихильників  Тимошенко під харківським судом неважко спрогнозувати. І під час ЄВРО-2012, яке, попри сподівання, проходить значно краще, ніж могло би бути, владі з іміджевої точки зору вкрай невигідна картинка масштабного бойовища між тимошенківцями та «космонавтами».

До речі, саме Євро-2012 і підвищена увага до України, за словами джерел Тижня, стали ледь не головною причиною перенесення розгляду мовного законопроекту Ківалова-Колесніченка на пізніший час – вуличні побоїща до 1 липня, коли зіграють останній матч, владі зовсім непотрібні. Тому футбольна першість продовжить невизначеність у справах Тимошенко ще мінімум на тиждень з лишком.




Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.