Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
2 червня, 2012   ▪   Мілан Лєліч   ▪   Версія для друку

Голова фракції ЄНП в Європарламенті Жозеф Дол: «Ми закликаємо однопартійців відвідати Євро-2012, щоби зустрітися з Тимошенко і Луценком»

В інтерв’ю Тижню голова фракції «народників» у Європарламенті, які є головними партнерами «Батьківщини» в Європі, попередив українську владу про несприйняття Європою виборів без участі Тимошенко і Луценка та нагадав, що в арсеналі європейців є більш жорсткі, ніж резолюції, методи впливу
Голова фракції ЄНП в Європарламенті Жозеф Дол: «Ми закликаємо однопартійців відвідати Євро-2012, щоби зустрітися з Тимошенко і Луценком»

У. Т.: Пане Даль, на вашу думку, остання резолюція Європарламенту щодо України є найжорсткішою з усіх прийнятих?

– Остання резолюція щодо України була доволі критичною порівняно з попередніми, ухваленими Європарламентом. Насамперед ми виступаємо за негайний початок лікування Юлії Тимошенко надійними лікарями за її власним вибором. Крім того, закликаємо до безумовного і негайного звільнення політичних ув'язнених в Україні. Ваша держава має твердо дотримуватися демократичних принципів і стандартів не лише на словах, а й на ділі. За допомогою цих резолюцій ми чинимо тиск на владу, щоб та рухалася демократичним шляхом.

У. Т.: Чому Європарламент не згадав про можливість санкцій проти України? Чому фракція ЄНП не наполягала на цьому?

– Ми завжди пильнуватимемо інтереси українського народу. Ми не наполягали на санкціях проти України, тому що наші однопартійці не хочуть зачинити двері для вашої країни. Насамперед хочемо бути впевненими, що український народ не ізольований. Я вважаю, ми маємо зосередити нашу європейську допомогу на громадянському суспільстві, неурядових організаціях і незалежних ЗМІ.

У. Т.: Ви відчуваєте, що європейська спільнота продовжує сподіватись на участь Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших ув’язнених лідерів опозиції у парламентських виборах восени?

– Ми кілька разів недвозначно просили негайного звільнення всіх політичних в'язнів, зокрема й Юлії Тимошенко, і Юрія Луценка, й інших. Ми хочемо бачити, що кожен український громадянин може вільно брати участь у парламентських виборах восени, включаючи Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. ЄС не сприймає політичної конкуренції в Україні, яка ґрунтується на принципі: «Переможець отримує все – переможений потрапляє за ґрати» Політика має бути боротьбою ідей, а не судових позовів, як зараз.

Дуже важливо звернути увагу на вільні, справедливі і прозорі парламентські вибори в Україні, що мають відбутися цього року та включають в себе право керівництва опозиції взяти в них участь, і на необхідність бути глибоко відданим демократичним цінностям і верховенству закону і в період між виборами. Зокрема, важливою є участь Європарламенту в міжнародній місії зі спостереження за наступними парламентськими виборами.

У. Т.: Якою буде реакція ЄНП, якщо Тимошенко і Луценко не зможуть взяти участь у перегонах? І якою може бути реакція європейської спільноти загалом?

– У разі, якщо Тимошенко і Луценкові не дадуть права взяти участь у майбутніх виборах через їхні політичні рішення під час перебування при владі, група ЄНП, сподіваюся, що і лідери європейських країн засудять майбутні вибори як недемократичні, невільні і несправедливі. Можу запевнити, що реакція європейської спільноти буде значною. Що більше Україна віддаляє себе від верховенства права, характерного для демократичної системи, то більшою буде наруженість у її відносинах з ЄС.

У. Т.: Загалом, чи бачите ви бажання української влади реагувати на резолюції Європарламенту та виконувати його рекомендації? Чи остання резолюція здатна щось реально змінити в ситуації в Україні? І які інші засоби впливу на українську владу можуть бути використані в майбутньому?

– Ми щиро сподіваємося, що українська влада з повагою поставиться до резолюції Європарламенту і виконуватиме його рекомендації. Якщо це відбудеться, звісно, це приведе до реальних змін в ситуації в Україні.

ЄС прагне тісніших відносин з Україною, які вийдуть за рамки простої двосторонньої співпраці, поступової економічної інтеграції та поглиблення політичного співробітництва.

Однак для того щоб це сталося, потрібні реальні та негайні заходи, спрямовані на покращення ситуації з демократією в Україні, тобто конкретні зобов'язання в галузі прав людини, свободи засобів масової інформації та вирішення проблем з політичним та інвестиційним кліматом, який погіршується.

Є, однак, інші засоби, які можуть бути використані для зовнішнього впливу на країни, наприклад, блокування активів, заборону на поїздки або персональні санкції.

У.Т.: Чи плануєте ви відвідати українську частину Євро-2012? Чи не відомі вам наміри інших лідерів ЄНП щодо відвідування чемпіонату?

– Я не планував відвідати Євро-2012, тим не менш, уважаю, що деякі лідери ЄНП відвідають чемпіонат. Ми закликаємо їх скористатися цією можливістю, щоб зустрітися з Тимошенко, Луценком та іншими ув'язненими, а також обговорити актуальні питання відносин між Україною і ЄС з чинною владою.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • «Це не популізм», — заявив Алессандро ді Баттіста з «Руху 5 зірок» (M5S), коли 5 червня з’явилися результати першого туру місцевих виборів в Італії. «Це не протест. Це хороша політика». Кандидат на посаду мера Рима від M5S Вірджинія Раджі набрала 35% голосів. Це найбільший прорив M5S після загальних виборів 2013-го, коли рух здобув чверть голосів.
  25 червня, The Economist
 • У розмові з Тижнем заступник генерального директора Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з наукової роботи, мистецтвознавець Олена Живкова розповіла про тонку справу музейної атрибуції, яка розкриває секрети експонатів, про музейний аудит та особливості інвентаризації.
  25 червня, Ганна Трегуб
 • Як реформували правоохоронні органи в Польщі
  25 червня, Віталій Рибак
 • На початку війни я не мала жодних чітких уявлень, що буде і як. Колеги активно готували «запасні аеродроми» — місця, де перебудуть час страшних подій.
  25 червня, Яна Вікторова
 • Німецьке суспільство шоковане наслідками британського референдуму. Хтось оцінює збитки, хтось шукає нові можливості у хаосі.
  24 червня, Віталій Рибак
 • Франція спантеличена результатами британського референдуму. Попри недобрі прогнози, Париж відчайдушно сподівався на диво, якого не сталося. Прихильники ЄС закликають до найшвидшого пошуку нової моделі функціонування європейської спільноти, опоненти святкують перемогу.
  24 червня, Алла Лазарева
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено