Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
2 червня, 2012   ▪   Мілан Лєліч   ▪   Версія для друку

Голова фракції ЄНП в Європарламенті Жозеф Дол: «Ми закликаємо однопартійців відвідати Євро-2012, щоби зустрітися з Тимошенко і Луценком»

В інтерв’ю Тижню голова фракції «народників» у Європарламенті, які є головними партнерами «Батьківщини» в Європі, попередив українську владу про несприйняття Європою виборів без участі Тимошенко і Луценка та нагадав, що в арсеналі європейців є більш жорсткі, ніж резолюції, методи впливу
Голова фракції ЄНП в Європарламенті Жозеф Дол: «Ми закликаємо однопартійців відвідати Євро-2012, щоби зустрітися з Тимошенко і Луценком»

У. Т.: Пане Даль, на вашу думку, остання резолюція Європарламенту щодо України є найжорсткішою з усіх прийнятих?

– Остання резолюція щодо України була доволі критичною порівняно з попередніми, ухваленими Європарламентом. Насамперед ми виступаємо за негайний початок лікування Юлії Тимошенко надійними лікарями за її власним вибором. Крім того, закликаємо до безумовного і негайного звільнення політичних ув'язнених в Україні. Ваша держава має твердо дотримуватися демократичних принципів і стандартів не лише на словах, а й на ділі. За допомогою цих резолюцій ми чинимо тиск на владу, щоб та рухалася демократичним шляхом.

У. Т.: Чому Європарламент не згадав про можливість санкцій проти України? Чому фракція ЄНП не наполягала на цьому?

– Ми завжди пильнуватимемо інтереси українського народу. Ми не наполягали на санкціях проти України, тому що наші однопартійці не хочуть зачинити двері для вашої країни. Насамперед хочемо бути впевненими, що український народ не ізольований. Я вважаю, ми маємо зосередити нашу європейську допомогу на громадянському суспільстві, неурядових організаціях і незалежних ЗМІ.

У. Т.: Ви відчуваєте, що європейська спільнота продовжує сподіватись на участь Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших ув’язнених лідерів опозиції у парламентських виборах восени?

– Ми кілька разів недвозначно просили негайного звільнення всіх політичних в'язнів, зокрема й Юлії Тимошенко, і Юрія Луценка, й інших. Ми хочемо бачити, що кожен український громадянин може вільно брати участь у парламентських виборах восени, включаючи Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. ЄС не сприймає політичної конкуренції в Україні, яка ґрунтується на принципі: «Переможець отримує все – переможений потрапляє за ґрати» Політика має бути боротьбою ідей, а не судових позовів, як зараз.

Дуже важливо звернути увагу на вільні, справедливі і прозорі парламентські вибори в Україні, що мають відбутися цього року та включають в себе право керівництва опозиції взяти в них участь, і на необхідність бути глибоко відданим демократичним цінностям і верховенству закону і в період між виборами. Зокрема, важливою є участь Європарламенту в міжнародній місії зі спостереження за наступними парламентськими виборами.

У. Т.: Якою буде реакція ЄНП, якщо Тимошенко і Луценко не зможуть взяти участь у перегонах? І якою може бути реакція європейської спільноти загалом?

– У разі, якщо Тимошенко і Луценкові не дадуть права взяти участь у майбутніх виборах через їхні політичні рішення під час перебування при владі, група ЄНП, сподіваюся, що і лідери європейських країн засудять майбутні вибори як недемократичні, невільні і несправедливі. Можу запевнити, що реакція європейської спільноти буде значною. Що більше Україна віддаляє себе від верховенства права, характерного для демократичної системи, то більшою буде наруженість у її відносинах з ЄС.

У. Т.: Загалом, чи бачите ви бажання української влади реагувати на резолюції Європарламенту та виконувати його рекомендації? Чи остання резолюція здатна щось реально змінити в ситуації в Україні? І які інші засоби впливу на українську владу можуть бути використані в майбутньому?

– Ми щиро сподіваємося, що українська влада з повагою поставиться до резолюції Європарламенту і виконуватиме його рекомендації. Якщо це відбудеться, звісно, це приведе до реальних змін в ситуації в Україні.

ЄС прагне тісніших відносин з Україною, які вийдуть за рамки простої двосторонньої співпраці, поступової економічної інтеграції та поглиблення політичного співробітництва.

Однак для того щоб це сталося, потрібні реальні та негайні заходи, спрямовані на покращення ситуації з демократією в Україні, тобто конкретні зобов'язання в галузі прав людини, свободи засобів масової інформації та вирішення проблем з політичним та інвестиційним кліматом, який погіршується.

Є, однак, інші засоби, які можуть бути використані для зовнішнього впливу на країни, наприклад, блокування активів, заборону на поїздки або персональні санкції.

У.Т.: Чи плануєте ви відвідати українську частину Євро-2012? Чи не відомі вам наміри інших лідерів ЄНП щодо відвідування чемпіонату?

– Я не планував відвідати Євро-2012, тим не менш, уважаю, що деякі лідери ЄНП відвідають чемпіонат. Ми закликаємо їх скористатися цією можливістю, щоб зустрітися з Тимошенко, Луценком та іншими ув'язненими, а також обговорити актуальні питання відносин між Україною і ЄС з чинною владою.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • У 70-х роках минулого сторіччя почалася забудова сходу Луганська. Місто зводило спальні квартали та повну інфраструктуру до них: лазні, гастрономи, ринки, парки, будинки побуту, кінотеатри, бібліотеки, школи, дитячі садки. Отримати житло в тому районі, який розбудовувався відразу та цілком на порожньому місці, було дуже престижно. Школи № 42 і № 24 були близнюками й споруджувалися за кубинським проектом із нульовим першим поверхом: чи то від землетрусів, чи то від повені.
  14 грудня, Вікторія Малишева
 • Заступник міністра освіти і науки розмовляв із Тижнем про реформу української науки, проблеми та завдання на цьому шляху, подолання імітування наукового процесу у сфері захисту дисертацій і сучасний обскурантизм.
  14 грудня, Ганна Трегуб
 • Українська політика за традиціями й за жанром — це цирк і розважальне шоу.
  14 грудня, Роман Малко
 • Дізнайтеся, скільки може коштувати ваша квартира – на DOM.RIA запрацював новий сервіс «Калькулятор вартості нерухомості».
  13 грудня,
 • Як український бізнес завойовує ринок ЄС
  13 грудня, Максим Віхров
 • У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
  13 грудня, Ганна Чабарай
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.