Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
19 квітня, 2012   ▪   Спілкувався: Мілан Лєліч   ▪   Версія для друку

Сергій Власенко: суддя у справі ЄЕСУ – це другий Кірєєв

В інтерв’ю Тижню адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко розповів про перший день судового засідання у справі ЄЕСУ
Сергій Власенко: суддя у справі ЄЕСУ – це другий Кірєєв

Сьогодні в Київському районному суді Харкова розпочався другий судовий процес над Тимошенко у так званій справі ЄЕСУ. Екс-прем’єра звинувачують в розкраданні державних коштів корпорацією (через начебто незаконне відшкодування ПДВ) в 1997–1998 роках. Самої Тимошенко на суді не було – вона і надалі не в змозі самостійно пересуватись. Судячи з першого засідання, це може стати єдиною відмінністю між нинішнім процесом під керівництвом судді Костянтина Садовського та вже легендарним процесом у Печерському суді Києва під управлінням Родіона Кірєєва. Пересвідчитися у цьому можна буде вже завтра – суддя оголосив перерву до 20 квітня, щоб ухвалити рішення за численними клопотаннями захисту Тимошенко.

У. Т.: Сергію Володимировичу, розкажіть детальніше, що відбувалося в суді з самого ранку? Вас справді намагалися не пустити до зали суду? І хто ці невідомі люди, які начебто сиділи в залі суду ще до початку засідання?

– О 9:10 я підійшов до входу в будівлю суду, і протягом 15–20 хвилин в присутності преси дзвонив у встановлений там дзвінок. Потім вийшов керівник апарату суду, який запевняв усіх, що зала засідань порожня і нікого там немає. Він дозволив запускати людей до приіщення суду. Коли я зайшов, то в коридорі перед залою судових засідань вже стояло близько 50 людей, які відмовилися відповісти, хто вони і з якою метою прийшли.

Коли відчинили двері зали, там вже сиділи близько 20 народних депутатів від Партії регіонів. Чому і як вони туди потрапили, чому у нас є поділ депутатів на чорних та білих – невідомо.

У. Т.:А ви чи ваші колеги по фракції не цікавились у регіоналів, з якою метою вони прийшли?

– Вони просто сидять в залі, як сидять і наші депутати. Інша річ, що їх спеціально туди запустили, щоб зменшити кількість місць для тих, хто справді зацікавлений у судовому процесі, адже більше, ніж є місць, людей не пропускають.

У. Т.: Наразі в залі присутня лише представники преси, фотографів і телеоператорів не пропустили?

– Саме так. Клопотання щодо можливості фото- та відеозйомки суддя відклав на потім.

У. Т.: Яка кількість в залі людей загалом і скільки з них є прихильників та противників Юлії Тимошенко?

– Керівник апарату сказав, що зала вміщає близько 120–150 людей, приблизно стільки і фактично присутні. Окрім 20 регіоналів, в залі продовжують сидіти ті незрозумілі люди, які від самого ранку стояли в коридорі суду. Міліція нікого більше не пропускає, мотивуючи це тим, що зала вже повна.

У. Т.: Це нагадує перші дні процесу над Тимошенко в Печерському суді. Ці два процеси можна порівнювати?

– Не просто нагадує, це один в один повторює Печерський суд, зокрема, і методи поведінки міліції однакові.

У. Т.: До речі, про міліцію. В Печерському суді сутички між «Грифоном» і депутатами були регулярними. Сьогодні у вас вже виникали конфлікти з судовою охороною?

– Ні, сутичок наразі не було. Але «грифонівців» дуже багато. Лише довкола місць, де сидять прокурори, їх із 20.

У. Т.: Засідання відбувається у спокійній атмосфері чи так само, як у суді на Хрещатику: з емоційними вигуками з зали, скандуванням «ганьба!» тощо?

– Засідання відбувається нормально. Коли прокурор почав виголошувати політичні прокламації замість того, щоб говорити по обвинуваченню, а потім визнав, що він «дещо розширив обвинувачення» (це такий собі юридичний нонсенс), у відповідь на це повне нахабство з зали лунали обурливі вигуки.

У. Т.: А як поводяться нардепи-регіонали та вищезгадані невідомі?

– Вони спокійно за всім спостерігають.

У. Т.: Які клопотання ви встигли оголосити, і які рішення встиг ухвалити суд?

– Суд вирішив ухвалювати всі рішення уже після заявлення всіх клопотань, хоча це абсурдно. Я вже заявив близько 15 клопотань, потім всі свої заявив захисник Олександр Плахотнюк, відтак Андрій Кожемякін, на чому сторона завершила свої виступи.

У. Т.: Тобто сторона захисту представлена трьома людьми?

– Так.

У. Т.: Які найголовніші клопотання ви подали?

– Найголовніше клопотання і вимога – закрити цю ганебну і сфальсифіковану кримінальну справу у зв’язку з тим, що її вже закривали 2005 року Генпрокуратура та суди, а тепер її незаконно поновлено. Тимошенко обвинувачують в тому, що вона нібито надавала якісь усні вказівки під час заповнення декларації про ПДВ 15 років тому – це абсурд. При цьому ПДВ був відшкодований законно, товари справді йшли на експорт, що підтверджено численними перевірками і це не оскаржується стороною обвинувачення.

Також подано клопотання про допуск преси, але суддя сказав, що вирішить це потім, тобто після завершення підготовчого засідання, коли це вже буде неактуально.

Крім того, ми вимагаємо перевести справу за підслідністю, а якщо її не закриють – повернути назад прокурорам, адже обвинувальний висновок складено з дуже грубими порушеннями. Оскільки слідство проведено неповно, вимагаємо повернути справу слідству…

У. Т.: Чи є підстави порівнювати суддю Костянтина Садовського з суддею Родіоном Кірєєвим?

– Так. Він так само молодий, не реагує на нестандартні ситуації. Йому дали заздалегідь написаний план, і він чітко йому слідує, не зважаючи на логіку та здоровий глузд. Наприклад, він навіть не поставив на обговорення питання про можливість слухати справу за відсутності Тимошенко. Фактично це другий Кірєєв, може, трошки м’якший, але йому теж байдуже до закону, прокурор виступає, як хоче, а суддя на це не реагує і каже, що немає підстав для відводу прокурора…

У. Т.: Беручи до уваги те, що в залі суду з’явилася широка лавка, на якій можна лежати, можна припустити, що Тимошенко привезуть до суду вже на наступне засідання?

– Звісно. Прокурор обмовився, що наступне засідання відбудеться 27 квітня. Він заявив, що звертатиметься до медиків з пенітенціарної служби, щоб ті дали довідку, чи Тимошенко може бути присутня в суді. Мене дивує, що керівник їхнього бандформування, генеральний прокурор Пшонка, публічно дав вказівку лікувати Тимошенко за межами Качанівської колонії, а його підлеглі вимагають притягнути її до зали суду.

У. Т.: Як на вашу думку, як довго триватиме процес, судячи із сьогоднішнього засідання?

– Насправді він мав би тривати 5 хвилин, і справу треба закривати зразу. Але скільки він триватиме насправді, я не можу спрогнозувати. 


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Пострадянська автократія намагається перетворити чорне золото на модерність
  29 травня, The Economist
 • За перипетіями Великодня і травневих свят залишилася майже непоміченою одна не менш знакова подія, яку оминули увагою вітчизняні ЗМІ. 6 травня Арсєній Павлов, відомий більшості під позивним Моторола, лідер батальйону «Спарта», що стратив 15 наших бійців в аеропорту, отримав ключі від квартири в самісінькому центрі Донецька у висотній новобудові.
  29 травня, Станіслав Васін
 • Деякі західні оглядачі останнім часом порушують питання про те, чи є Туреччині місце в НАТО і чи надійний вона партнер для Альянсу. Скептики в країні (особливо наближені до влади) також аналізують вигоди від союзництва, яке триває десятки років, та обстоюють більш незалежний підхід до зовнішніх відносин. Утім, останні події показують: сторони потрібні одна одній у контексті масштабних глобальних викликів, щоб успішно пройти період неспокою.
  29 травня, Пінар Севінчлідір
 • Тиждень поспілкувався з головою Проектного Офісу Реформ Міністерства оборони про перспективи реформування оборонної сфери в співпраці із західними партнерами.
  28 травня, Богдан Буткевич
 • Позаблокова Фінляндія адаптує свою оборонну стратегію відповідно до вимог часу
  28 травня, Анатолій Шара
 • 14 травня у кварталі Сонячний у Луганську в приміщенні супермаркету «Абсолют», що працював ще кілька днів тому, відкрився великий і сяючий новими кольорами «Спар» із величезною вивіскою «7:00 — 22:00». Якщо брати мірки довоєнні, то хіба це подія? Так, відкриття чергового супермаркету у великому місті — майже буденне явище.
  28 травня, Яна Вікторова
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено