Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
15 березня, 2012   ▪   Алла Лазарева   ▪   Версія для друку

Президент GRECO: «Твердження Ківалова є грубим викривленням моїх слів»

Коли опонента не виходить переконати, його можна перебрехати. Подібними міркуваннями, очевидно, керувався регіонал Сергій Ківалов, коли заповзявся в численних інтерв'ю розповідати українцям, нібито керівник GRECO — підструктури Ради Європи, що опікується боротьбою з корупцією, - виступає проти декриміналізації статей 364 та 365 Кримінального Кодексу, за якими засуджено Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.
Президент GRECO: «Твердження Ківалова є грубим викривленням моїх слів»

Тиждень поцікавився у самого Маріна Мрчела — Президента GRECO— наскільки твердження пана Ківалова відповідають дійсності.

УТ : Цими днями Сергій Ківалов, член української делегації в ПАРЄ,поширив інформацію з закритого засідання Комітету з юридичних справ Асамблеї від 12 березня. Він стверджував, ніби Ви заперечили потребу декриміналізувати зловживання та перевищення влади відповідно до статей 364-365 Кримінального кодексу України. Чи відповідає це дійсності? Що Ви думаєте про  рекомендацію ПАРЄ з останньої резолюції по Україні, яка пропонує внести зміни до зазначених статей відповідно до стандартів Ради Європи?

- Твердження, зроблені паном Ківаловим в українській пресі, є грубим викривленням того, що я насправді сказав. А саме: звертаючись до Комітету з юридичних справ та прав людини Парламентської Асамблеї Ради Європи 11 [12] березня 2012 року, я послався на звіти GRECO, які зазначають, що у пошуках ефективної відповіді на питання корупції деякі держави-члени дійсно застосовують положення стосовно порушення довіри або зловживання владою. Статті 364 та 365 Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за зловживання та перевищення службових повноважень, не були предметом цього оцінювання і, відповідно, не досліджувалися GRECO.

У будь-якому разі подібніположення мають бути сформульованітаким чином, який не дозволить зловживання ними в політичних цілях. Ситуація в Україні як така не обговорювалася, і я не робив посилань на справу Тимошенко, яка не вивчалася GRECO.

Читайте також: У Раді Європи заявили про провал боротьби з корупцією в Україні

УТ:Наступного тижня в Страсбурзі на засіданні GRECO розглядатиметься другий додаток до звіту щодо виконання Україною рекомендацій першого та другого раундів оцінювання, які країна дісталаще в 2006 році. Чому зазвичай для більшості країн-членів GRECO процедура контролю обмежується двома звітами про виконання рекомендацій, а для України знадобився третій звіт? Які є засоби впливу на країну з боку GRECO в разі тривалого невиконання країною рекомендацій?

- Як зазначено в першому Додатку до Звіту про виконання, Україна задовільно виконала лише 12 з 25 рекомендацій, зроблених GRECO. Цей низький показник разом з тим фактом, що Україна не спромоглася створити незалежний антикорупційний орган та не склала детальний план заходів на виконання Національної антикорупційної стратегії відповідно до рекомендацій GRECO, були головними причинами прохання до України подати додаткову інформацію.

Якщо GRECO, у рамках процедури контролю, приходить до висновку, що виконання її рекомендацій є загалом незадовільним, вона має у своєму розпорядженні низку механізмів, які ставлять відповідну країну під уважне спостереження. Це може бути інтенсифікований діалог з країною або навіть, як крайній засіб, публічна заява постійного комітету GRECO.

Читайте також: Українських чиновників визнали корумпованішими за російських і білоруських

УТ:Україна приєдналася до GRECO шість років тому. Чи вдалося їйза ці роки зменшити корупцію в державі? Які найважливіші рекомендації GRECO залишаютьсяневиконаними?

- Боротьба проти корупції вимагає довгострокової перспективи в більшості країн. Треба запровадити нові поняття, які інколи вимагають конституційних та законодавчих змін. Крім того, нове законодавство необхідно втілити в життя шляхом інформаційних кампаній, навчання державних службовців тощо. Наша оцінка полягає в тому, що законодавчий процес в Україні був повільним. Багато питань залишаються невирішеними, наприклад, у частині реформи публічної адміністрації, незалежності судової влади тощо. Створення незалежного антикорупційного органу, до якого будуть залучені як державні органи, так і представники громадянського суспільства, а також дієвий план реалізацї антикорупційних заходів є дуже потрібними в Україні.

УТ: Наскільки високим є рівень корупції в Україні порівняно доінших держав  Центральної та Східної Європи?

- GRECO не вимірює рівень корупції покраїнах. Ми оцінюємо конкретні заходив кожній державі-члені, і в кожній з них ми знаходимо одну чи більше сфер, які можуть бути покращені. Україна не є винятком.

Відповідно до спільного першого та другого раундів оцінювання GRECO, Україна дістала визначення серйозно корумпованою державою. Коруgціяпоширена в усій країні та на всіх рівнях публічних інституцій, у центріта на місцях. Виглядало так, щокорупція була системною масштабною проблемою. Важливо зрозуміти, що основна увага GRECO приділена оцінці ефективності антикорупційних заходів, а невимірюванню та порівнянню рівнів корупції в різних країнах.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Чи й справді найдорожчий у світі шолом для реактивного винищувача такий крутий?
  25 вересня, The Economist
 • 8 вересня, у День звільнення Донбасу, в Макіївці сталася чергова подія, яка ще на енну кількість днів (років?) відсунула від нас перемогу в цій війні. Під перемогою я не маю на увазі українські танки на площі Лєніна в Донецьку з рознесеним вщент пам’ятником, як часто це уявляє собі наша патріотична більшість.
  25 вересня, Станіслав Васін
 • Політичні еліти цього регіону майже не змінюються протягом останніх 20 років і не сформували власного клану
  25 вересня, Богдан Буткевич
 • Як імперські палаци прийшли на зміну маєткам козацької старшини
  24 вересня, Ольга Ковалевська
 • Якщо ви хочете дізнатися середню ціну на новий гаджет, то знайдете сайт, який робить вибірку з усіх пропозицій. Якщо цікавитеся відгуками на нову стрічку, котра тільки-но вийшла в кінотеатрах, — шукатимете їх там-таки, у мережі. Але якщо вам потрібно дістати середнє арифметичне від мови й політики в Україні, ви зобов’язані поїхати на Полтавщину.
  24 вересня, Олекса Коба
 • Думаю, найдосвідченішими розвідниками могли б стати таксисти. Ба навіть уже стали, з єдиною поправкою: всю зібрану інформацію вони перетравлюють самі та згодовують колегам. Від їхньої інфи, що здобута на шляхах війни, жодної користі — лише змарнований настрій та трохи гумору, якщо сам «розвідник» має таке почуття.
  24 вересня, Вікторія Малишева
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено