Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 лютого, 2012   ▪   Аліна Пастухова   ▪   Версія для друку

Політтехнолог Олег Покальчук: “В Україні не лише вибіркове правосуддя, але й вибіркове реагування на нього”

Соціальний психолог і політтехнолог Олег Покальчук не здивований, що в Україні не відбувається багатолюдних протестних акцій через суд та вирок Юрію Луценку. В розмові з Тижнем дослідник пояснив своє бачення протестних настроїв у державі
Політтехнолог Олег Покальчук: “В Україні не лише вибіркове правосуддя, але й вибіркове реагування на нього”

УТ: Багато хто каже про абсурдність вироку Юрію Луценку, багато хто говорить про відсутність західних стандартів, але у день оголошення вироку пану Луценку під стінами Печерського суду зібралося лише кілка сотень осіб. Чому люди не хочуть відкрито виступити проти вибіркового правосуддя?

- А чому люди там повинні бути? Вони ні на що не вплинуть, якщо вони там будуть. Прихід якоїсь кількості людей куди-небудь давно ні на що не впливає. І люди це розуміють. А демонстрація волевиявлення якоїсь групи людей чи політичної сили на камери – це технологія. Якщо немає кому цю технологію організувати, її і не буде.

УТ: Чому суспільство не бачить загроз вибіркового правосуддя, коли наступною жертвою абсурдних вироків може стати будь-хто з громадян?

- Люди поводяться однаково. Так, хтось буде наступним. Це ж просто люди. І не треба думати, що українські люди в цьому відмінні від інших. У кожної людини є якась особиста мотивація, яка ніколи не має нічого спільного з політичним дискурсом. Якщо є конкретні партійні функціонери, які демонструють єдність позицій якоїсь політичної сили, вони можуть зібрати людей.

  Всі знають, що справи Луценка і Тимошенко – політичні процеси, що це вибіркове правосуддя. Навіть якщо хтось і  вважає, що до Тимошенко є питання, всі абсолютно переконані, що ці питання потрібно було ставити не в такий спосіб і не з такими наслідками. Але всі розуміють, що протестами ні на що не вплинуть. То чому людина буде старатися заради того, що не дасть наслідків? У всіх перед очима 2004-2005 рік, ходили, воювали і довоювалися.

Переважну більшість протестно налаштованих людей використовують в темну. Крім того в Україні є величезна кількість людей, які сидять, чи яких судять в Україні за абсолютно надуманими чи сфальсифікованими звинуваченнями, і за них ніхто з політсил не вступається. І ніхто з громадян, крім родичів, заради них не пікетує суди і місця позбавлення волі. Вибіркове правосуддя – це факт, але є і вибіркове реагування на нього населення. Зараз немає єдиної мотивації для всіх людей, яка могла б вивести всіх на вулиці. На початку 2000-х такою мотивацією було вбивство Георгія Гонгадзе, люди були налаштовані на один лад, який повернули у потрібне русло. Сьогоднішнє молоде покоління більш поінформоване і більш раціональне, ніж ідеалістичне покоління початку 90-х. І воно розуміє, що, де і по чому.
Матеріали за темою:

1
Як політичну репресію— 65.97%
 
2
Як особисту помсту Бориса Колеснікова— 25.77%
 
3
Як справедливий вирок— 3.32%
 
4
Як наочний приклад іншим чиновникам— 3.37%
 
5
Як надто м'яке покарання— 1.57%
 
Реклама
Останні публікації згорнути
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.