Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
25 лютого, 2012   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

2 роки суворого режиму: узурпація влади президентом позбавляє Україну перспективи розвитку

Основною складовою політики Віктора Януковича і К° впродовж останніх двох років була концентрація влади, що вже перетворилася на самоціль, якій підпорядковано всі «реформаторські» ініціативи
Матеріал друкованого видання
№ 7 (224)
від 23 лютого, 2012
2 роки суворого режиму: узурпація влади президентом позбавляє Україну перспективи розвитку

Закономірними наслідками цього процесу стали деградація в більшості сфер життя країни, поширення корупції та обмеження демократичних свобод, згортання бізнесу, пришвидшення відливу іноземних вкладень із нашої країни та втрата довіри до неї з боку потенційних інвесторів. Звідси високий показник бідності, погіршення суспільних очікувань більшості населення й зростання протестних настроїв, а також безпрецедентні в новітній історії України темпи падіння рівня підтримки громадянами глави держави.

НАСЛІДКИ

2010 року Freedom House понизила Україну в рейтингу демократичного розвитку, зарахувавши її до категорії «частково вільних країн». 2009 року вона входила до переліку «вільних» країн.

Пришвидшився процес концентрації найбільш економічно привабливих активів у руках наближених до влади олігархів та представників «Сім’ї».

Читайте також Усе для «Сім’ї»: Банкова концентрує владу в своїх руках

За даними Індексу економічної свободи, який укладають The Heritage Foundation та The Wall Street Journal, Україна в 2011 році посіла 164-те місце, опинившись між Узбекистаном і Чадом.

За даними досліджень Європейської Бізнес Асоціації, у IV кварталі 2011 року рівень довіри інвесторів до ринку України упав до рекордно низького рівня 2,19 (показник Індексу інвестиційної привабливості ЄБА ґрунтується на шкалі від одного до п’яти балів).

У рейтингу сприйняття корупції, який складає міжнародна організація Transparency International, 2011-го Україна опустилася зі 134-го на 152-ге місце серед 183 держав світу.

У рейтингу легкості ведення бізнесу, оприлюдненим Світовим банком та International Finance Corporation, наша країна опустилася зі 142-ї на 145-ту позицію.

Приріст прямих закордонних інвестицій в Україну 2011-го становив $4,56 млрд, що на 2,3% менше, ніж 2010-го. При цьому торік іноземці вклали в нашу країну $6,47млрд, тоді як 2010-го - $5,68 млрд. Тобто падіння приросту стало наслідком у кілька разів швидшого виведення капіталу в 2011-му порівняно з 2010-м. Зокрема, зменшилася частка в інвестиціях ключових держав ЄС (Німеччини – з 15,8% до 15%, Нідерландів – з 10,% до 9,8%, Франції – з 5,3% до 4,5%) і занчно зросла частка Кіпру - 22,4% до 25,6%), який є одним з основних офшорів для українського великого бізнесу.

Читайте також: Совок проти совка

За підрахунками ООН, за межею бідності 2011-го жили кожні чотири з п’яти наших співвітчизників. За останній рік вони збідніли на 10%. На середину того самого року Україна посідала 183-тє місце в рейтингу розвитку суспільства ООН, втративши сім позицій порівняно з попереднім.

За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології в листопаді - грудні 2011 року, яке проводилося в межах міжнародного проекту WIN-Gallup International з оцінки протестних настроїв у світі, Україна на 11-й позиції серед найбільш тривожних країн. 55% наших співвітчизників упевнені, що 2012-го кількість протестів різко зросте, і лише 6% очікують їх зменшення.

Парафування угоди про асоціацію з ЄС, що мало відбутися наприкінці 2011-го, відкладено на невизначений термін.

Читайте також Два роки з Януковичем: 5 причин безуспішності «реформ»


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • 14 серпня після тримісячного безвладдя в прифронтовому Торецьку нарешті з’явився керівник військово-цивільної адміністрації, яку було створено за наказом президента в травні 2017 року. Переселенець із Донецька, 30-річний Ярослав Руденко в перші дні при владі розповів, де шукатиме воду для міста, що потерпає від спраги, та чому залишає в команді кадри попереднього мера.
  18 серпня, Єлизавета Гончарова
 • Чому НАТО тривожать найбільші з часів холодної війни навчання Росії в Європі
  18 серпня, The Economist
 • В опублікованих Тижнем у першій половині 2017 року нарисах про Російську революцію та її наслідки для України головною постаттю був Владімір Лєнін. Доцільно присвятити йому окрему статтю
  18 серпня, Станіслав Кульчицький
 • Цього тижня Оболонський районний суд таки зрушив з мертвої точки у справі про державну зраду колишнього президента Віктора Януковича. Втім, розгін взяти не вдалося – після виступу першого свідка адвокат підсудного вирішив взяти відвід.
  17 серпня, Станіслав Козлюк
 • У передвиборчій кампанії країни серйозніші виклики залишаються без уваги
  17 серпня, The Economist
 • Нового омбудсмена не змогли призначити у встановлений термін. Чому так відбулося та чи варто чекати швидкого вирішення цього питання восени
  17 серпня, Андрій Голуб
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено