Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
24 січня, 2012   ▪   Аліна Пастухова   ▪   Версія для друку

Тарас Стецьків: Амбіції опозиційних лідерів зменшилися

Тиждень опитав опозиційних політиків щодо недавнього об’єднання і його подальших перспектив. Один з лідерів Народної Самооборони, Тарас Стецьків розповів зокрема про те, як погоджуватимуть кандидатури на мажоритарних округах і як фільтруватимуть потенційних «тушок»
Тарас Стецьків: Амбіції опозиційних лідерів зменшилися

У. Т.: Чому ви підписали угоду?

– Це наступний крок до об’єднання опозиційних сил напередодні виборів 2012 року. І цей крок має три складові. Перша – це опозиційні сили, які входять в КОД і до яких приєднався Віталій Кличко та які домовились про спільну політичну платформу, друга –спільне формування дільничних і окружних виборчих комісій, третя –найголовніша – спільне висування одного кандидата на мажоритарні округи за принципом: один округ – один кандидат. Загалом нині невирішеним залишилося лише одне питання: в якому форматі опозиційні сили підуть на вибори в пропорційній частині, однією колоною чи кількома. Сподіваюсь, найближчим часом і його буде вирішено. І тоді залишиться технічний бік справи – узгодження кандидатів по округах і доопрацювання та оприлюднення програмних засад об’єднаної опозиції, з якими вона іде на парламентські вибори.

Читайте також: Повний текст опозиційної угоди

У. Т.: Як ви вважаєте, що нині може убезпечити опозицію від повторення своїх помилок?

– На мою думку, щонайменше амбіції лідерів зменшилися. У попередні періоди ці амбіції нам дуже заважали. Я думаю, такі зміни відбулися через те, що до всіх нарешті прийшло усвідомлення, що поодинці цій владі важко протистояти. А також був дуже сильний суспільний тиск знизу на об’єднання з боку тих виборців, які підтримують опозиційні сили. Це, власне і спричинило зниження амбіцій. Переговорний процес був не таким легким, але в підсумку вдалося зробити такий доволі вагомий крок уперед. Якщо буде політична мудрість, якщо буде здатність йти на політичні компроміси, владі не вдасться розосередити і розсварити між собою опозиційні сили і вони підуть на вибори разом, а отже, переможуть. Нині доопрацьовуються програмні засади, тому що суспільству треба оголосити, якої програми опозиція дотримується. Пізніше, в лютому, відбуватиметься процес узгодження кандидатур на мажоритарну частину та їхнє оприлюднення. І водночас ми опрацьовуватимемо програму законодавчих змін, які ми внесемо в разі отримання перемоги.

Читайте також: Які помилки ризикує повторити об'єднана опозиція

У. Т.: На яких принципах ви готові здійснювати розподіл мажоритарних округів з іншими опозиційними силами?

– Всі ці принципи прописані в Угоді. На кожен округ розглядатимуть усіх імовірних претендентів, і, я сподіваюсь, що за допомогою дискусій, компромісів і консенсуси на кожен округ буде визначатись найдостойніша кандидатура, незалежно від того, до якої партії вона належить. Хоча, безумовно, такі критерії, як рейтинг партії будуть братися до уваги. Але найважливішими будуть особисті якості кожного претендента. Ця особа має дотримуватися принципів, закладених в опозиції. Вона має бути позиційним діячем, ми на це зважатимемо. Щоб вона не була тушкою. Ми не будемо брати людину лише тому, що вона відома. Всі критерії опозиційності написані в угоді.

У. Т.: Як визначатимете, чи є особа потенційною тушкою?

– Дуже легко. Це власна кредитна історія.

У. Т.: Виступаючи окремо на парламентських виборах за списками, кожна опозиційна сила з тих, що підписали угоду, матиме довести, що вона чимось краща, чи що її партнер чимось гірший, щоб опозиційний виборець проголосував саме за неї. В чому ви вбачаєте переваги своєї політсили над партнерами? Чому виборець має проголосувати саме за вас?

– Моя позиція: має бути єдиний список, і я цю позицію відстоюватиму. Якщо партійні лідери не погодяться з таким принципом, вони мають навести аргументи, чому має бути кілька колон, а не одна, і взяти на себе відповідальність за можливий результат. Але загадувати наперед не треба. Ми через цю дискусію маємо пройти.

Читайте також: Репортаж про те, як об'єднувалась опозиція

У. Т.: Що, на вашу думку, становить найбільшу загрозу збереженню єдності опозиції до виборів?

– Найбільшою небезпекою для єдності опозиції є небезпека розсварити між собою опозиційних лідерів, чим зараз, власне, і займається Банкова, граючи на їхніх персональних лідерських амбіціях. Це найбільша, а можливо, навіть єдина небезпека.

У. Т.: Який крок ваших партнерів з опозиції дозволив би вам почуватися вільними від виконання оприлюдненої 22 січня угоди?

– Лише колаборація з Банковою.

У. Т.: Яку сферу відповідальності ви б хотіли і могли взяти на себе в уряді?

– Я хотів би займатись енергетикою.


Матеріали за темою:

1
Об'єднана опозиція отримає більшість у парламенті— 27.63%
 
2
Януковичу буде оголошено імпічмент— 10%
 
3
Тимошенко звільнять з колонії— 3.03%
 
4
Опозиціонери розсваряться ще до виборів— 38.42%
 
5
Великі партії поглинуть менші— 6.05%
 
6
Жодних— 14.87%
 
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Після розгону мінських акцій протесту опозиційних настроїв у суспільстві Білорусі не поменшало
  30 березня, Сяргєй Пульша
 • Залучення міжнародної фінансової допомоги давно перетворилося на окрему галузь української економіки з обігом у сотні мільйонів доларів. Однак розуміння суспільством процесів та прозорість цієї сфери украй недостатні
  30 березня, Андрій Голуб
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено