Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
25 жовтня, 2011   ▪   Олександр Михельсон   ▪   Версія для друку

Олександра Кужель: Виборці Тігіпка не були прибічниками Партії регіонів

Новітня опозиціонерка до режиму Януковича, Олександра Кужель розповіла про причини свого кроку й свої подальші плани телефоном із Криму, де вона трудиться депутатом Верховної ради автономії
Олександра Кужель: Виборці Тігіпка не були прибічниками Партії регіонів
УНІАН

До минулої суботи досвідчена (з 1994 року) політик, заслужений економіст та відома модниця Олександра Кужель, уродженка Донбасу, що примудряється мати дружні стосунки з представниками найрізноманітніших політичних таборів, була заступницею лідера партії «Сильна Україна» Сергія Тігіпка.

Саме він був віце-прем’єром ще за президента Кучми, у 2004 році невдало очолював передвиборний штаб Віктора Януковича, на минулих президентських виборах позиціонував себе як третю силу і посів третє місце з понад 13 % голосів, а потім пішов працювати в уряд Азарова віце-прем’єром з соціальних питань. В суботу Тігіпко офіційно оголосив на з’їзді «Сильної України», що його партія повинна влитися в Партію регіонів. Кужель у відповідь з трибуни з’їзду попросила Тігіпка прийняти її відставку з партійних посад.

Олександро Володимирівно, ми хотіли б записати з вами інтервю…

Давайте наступного тижня? Розумієте, я на з’їзді («Сильної України» - Ред.) зробила емоційний, хоч і правильний, крок. І зараз не хотіла би про щось говорити, доки нічого не зроблено. Ну, можу відповісти на очевидні запитання, якщо це цікавить вас.

Що ви маєте на увазі під словами «поки нічого не зроблено»? Ким не зроблено? Вашою новою політичною структурою?

Я заявила і повторюю – політичної структури я не створюю. Ми ж розуміємо, що я не можу зараз запропонувати нову партію. Будьмо чесними: партія – це дуже дорого, дуже. І створити серйозну політичну партію в поточному році, щоб іти на найближчі парламентські вибори, неможливо. Якби я таке заявила, це був би обман людей, це був би просто авантюризм.

А що ви можете запропонувати? І кому?

Давайте поглянемо на ситуацію в «Сильній Україні». Я ж одразу розуміла, що жодного «злиття» цієї партії з Партією регіонів не буде. Буде просто поглинання. Бо, врешті-решт, Сергій Леонідович (Тігіпко – Ред.) сам таке рішення прийняв. Він же не сказав «Я думаю, що нам варто б…», він не просив чийогось схвалення. Він ще влітку вирішив: ми входимо в ПР, і все.

За Сергієм Леонідовичем – свідоцтво про реєстрацію партії. Він в разі потреби здатен її розпустити, і все. Це не те, що, скажімо, в Анатолія Кінаха, котрий очолює Партію промисловців і підприємців, і не може її ліквідувати просто так. В нашому випадку йшлося саме про ліквідацію, я одразу це розуміла.

Але вийшли з партії тільки зараз?

Розумієте, ще після першої заяви Тігіпка про «злиття» з ПР всередині партії був дуже великий опір цьому курсу. Я це бачила і по виступах в соцмережах, і по спілкуванню особистому. Я теж не хотіла цей курс підтримувати. Але я не виступала, бо все-таки багато віддала цій партії зусиль, і ще тому, що, як я сказала, я не можу щось комусь пропонувати чи когось кудись заманювати. Я вважаю, нехай кожен сам зробить свій усвідомлений вибір. Скажімо, наші депутати в Харкові вийшли з партії ще до з’їзду. Вони свідомо це зробили, самі. Отак кожен і вибирає, як йому бути.

В чому, крім соцмереж, виражався опір курсу на вступ до ПР?

У нас багато районних організацій виступають проти цього. Мені дзвонили депутати райради на Дніпропетровщині – не хочу називати район – і говорили: Олександро Володимирівно, ну як це можна, ми до цієї партії (ПР – Ред.) в жодному разі вступати не будемо! З Київської області виступали осередки проти (вступу до ПР – Ред.), виступають проти багато наших осередків на Луганщині.

На президентських виборах Сергій Леонідович зібрав голоси тих, хто інакше був би за Литвина, і дуже маленьку частину тих, хто міг би голосувати за Тимошенко. В будь-якому разі, його виборці не були прибічниками Партії регіонів. Погляди їхні не змінилися, погляди депутатів місцевих рад, котрі на останніх місцевих виборах пройшли від «Сильної України», теж не змінилися. Звісно, їм ідея про вступ до ПР не подобається.

До того ж, ясно, що вже вирішено, хто на вибори піде…

Ви маєте на увазі, хто з колишніх членів «Сильної України» піде в парламент після вступу до ПР?

Та річ у тому, що 90 % тих, кого допустять до цього, муситимуть іти по мажоритарних округах. А це ж, знову, гроші великі. Кому треба таке щастя?

Хіба не ви раніше заявляли, що в низці регіонів авторитетних представників «Сильної України» ледь не змушують вступати до ПР?

Та яке «змушують»? Там і погрози мають місце. Так і кажуть: пиши заяву, або різні великі неприємності матимеш.

Які, наприклад?

Різні, але великі.

Ви такі опозиційні заяви робите – недарма, мабуть, деякі ЗМІ писали, що ви збираєтесь підіграти Юлії Тимошенко?

Ой, та я після свого виступу на з’їзді начиталась уже, що я і «проект» ПР, і «проект» Тимошенко… А я просто зробила вчинок. Я взагалі не розумію, навіщо щось вирішувати, якщо це не за велінням серця. Ви ж подивіться: коли я працювала в Держкомпідприємництва при уряді Тимошенко, ПР нас несамовито критикувала за що? Та саме за те, що вони зараз виробляють, але гірше на порядок! Ну, що це таке? Я вже не можу на це дивитися.

Повертаючись до вашої нової сили – це буде громадський рух горизонтального типу?

І горизонтального, і вертикального. Це буде об’єднання, що відповідає нашій ментальності. У нас є проект Хартії, який ми бажаючим розсилаємо, де буде відображено наші чіткі задачі, інтелект і можливості. Можливо, ми виростимо осіб із десять майбутніх лідерів суспільства, це прекрасно було б.

А ви не могли б надіслати нам у «Тиждень» цей проект Хартії?

Ну, знаєте, там поки що все узгоджується, там люди дивляться, наші майбутні учасники і лідери… Як тільки буде необхідність, я його опублікую в соцмережі.

Серед ваших прибічників багато тих учасників «Сильної України», хто відмовився від влиття до ПР?

Я на це питання не готова відповідати. Різні люди є, але це їхнє рішення. Я не повинна зараз оголошувати їх.

Боїтесь?!

Але ж ситуація справді непроста. Я взяла на себе дуже сильний удар, повірте мені.

Все-таки: можливості балотуватись до Верховної Ради наступного року ви для себе не виключаєте?

У мене пік запрошень до різних політичних сил зараз!

Від кого?

З вашого дозволу, не скажу. Коли настане час, тоді, можливо, скажу.

Ваше право.

Саме так. Ви розумієте, всі нинішні сили – вони… Вони, в принципі, роблять одне й те ж. Я дивлюсь, що робить Арсеній (Яценюк – Авт.), що робить Сергій Леонідович… Ну, я ж добре знаю всіх цих людей.

І якщо я піду на вибори, то туди, де не буде «тушок», де не займатимуться питаннями про золоті унітази чи вертольоти для когось там…

То йдіть за мажоритарним округом, будьте незалежним депутатом.

В тому ж і річ. Треба, щоб люди зрозуміли, що це не мені потрібно, а їм. Я зараз перебуваю в Криму, бо я депутат кримського парламенту. І ось я бачу бабусю, котра каже: якщо ви будете свої листівки друкувати – ви скажіть, ми їх безкоштовно роздавати будемо! Але ми повинні розуміти, для чого це все.

І для чого?

А в тому й справа. Ми ж самі не знаємо, чого хочемо! Всі говорять: ми хочемо європейського життя. Але як саме? Чого ми повинні досягти? Я бачу своє завдання ось у чому: щоб об’єднати всіх, хто хоче щось змінити. Щоб кожен сказав собі: я мрію впливати на життя моєї країни.  
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • У 70-х роках минулого сторіччя почалася забудова сходу Луганська. Місто зводило спальні квартали та повну інфраструктуру до них: лазні, гастрономи, ринки, парки, будинки побуту, кінотеатри, бібліотеки, школи, дитячі садки. Отримати житло в тому районі, який розбудовувався відразу та цілком на порожньому місці, було дуже престижно. Школи № 42 і № 24 були близнюками й споруджувалися за кубинським проектом із нульовим першим поверхом: чи то від землетрусів, чи то від повені.
  14 грудня, Вікторія Малишева
 • Заступник міністра освіти і науки розмовляв із Тижнем про реформу української науки, проблеми та завдання на цьому шляху, подолання імітування наукового процесу у сфері захисту дисертацій і сучасний обскурантизм.
  14 грудня, Ганна Трегуб
 • Українська політика за традиціями й за жанром — це цирк і розважальне шоу.
  14 грудня, Роман Малко
 • Дізнайтеся, скільки може коштувати ваша квартира – на DOM.RIA запрацював новий сервіс «Калькулятор вартості нерухомості».
  13 грудня,
 • Як український бізнес завойовує ринок ЄС
  13 грудня, Максим Віхров
 • У момент російської анексії Криму на півострові проживало понад 4 тисячі українських дітей-сиріт. Виїхати вдалося одиницям, решті ж Росія автоматично нав’язала своє громадянство. Україна не отримує жодної інформації про цих дітей і не має механізмів для повернення їх з окупації.
  13 грудня, Ганна Чабарай
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.