Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
13 жовтня, 2011   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

ШОК

Західні політики та експерти прокоментували Тижню оголошений 11 жовтня вирок Юлії Тимошенко
Матеріал друкованого видання
№ 42 (207)
від 13 жовтня, 2011
ШОК

«ПЕРЕД БАНКОВОЮ ПОСТАЄ ВИБІР»

Деймон Вілсон, віце-президент Атлантичної ради (США)

-Українська влада провадить дві фундаментально суперечливі лінії політики: просування України до Європи та вихолощення політичної опозиції. Уряд не може досягнути першої цілі, втілюючи в життя другу. Перед Банковою постає вибір.

«ЛІБЕРАЛИ ПАРЄ ЗАКЛИКАЮТЬ УКРАЇНУ ВІДМОВИТИСЯ ВІД ПРАКТИКИ ПОЛІТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ»

Анн Брасер, голова групи лібералів та демократів у ПАРЄ. (Люксембург)

-Я можу лише додати свій голос до численних інших, хто висловив свою незгоду з вироком Печерського суду в Києві стосовно колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Неприпустимо, щоб політичні рішення використовувалися як привід для кримінальних присудів. Усі різновиди політичної мотивації та селективного правосуддя заважають розвитку демократії в Україні. Кожна демократична держава мусить чітко відокремити судочинство від політики, поставити до дії цілковито незалежне правосуддя і назавжди відмовитися від практики політичних процесів у судах.

«ТИМОШЕНКО МОЖЕ СТАТИ ДЛЯ КИЄВА ЕЛЕМЕНТОМ ТОРГУ»

Егідіюс Варейкіс, голова Комітету з регламенту ПАРЄ (Литва)

-Я не здивований вироком Юлії Тимошенко саме на сім років. Якби термін був коротшим, влада продемонструвала би поступку. Якби довшим, це читалося б як очевидна репресія. Вирок політичний. Звичайно, він стане перешкодою у переговорах про вільну торгівлю та асоціацію. Припускаю, що українська влада використовуватиме фактор Тимошенко, щоб торгуватися з європейцями: дістати щось, поліпшити умови торгівлі, наприклад, в обмін на звільнення.

«ВИНИКАЮТЬ СУМНІВИ, ЧИ НАСПРАВДІ УКРАЇНА ХОЧЕ БУТИ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ЄВРОПИ»

Андрес Херкель, член групи Європейської народної партії в ПАРЄ (Естонія)

-Це судове рішення негативно впливає на переговори щодо угоди між Україною і Європейським Союзом про асоціацію. Навіть якби її було підписано, залишається питання: що це за країна з таким недосконалим судочинством і навіщо ми укладали з нею угоду про асоціацію? Виникають сумніви, чи справді Україна хоче бути частиною політичної Європи. Очільники ЄС уже висловили своє розчарування. Міністр закордонних справ Естонії Урмас Пает, перебуваючи в Люксембургу на зустрічі керівників дипломатичних відомств країн Євросоюзу, публічно заявив про свою стурбованість.

«ВИРОК ТИМОШЕНКО – ГРАНДІОЗНИЙ ПОЛІТИЧНИЙ СКАНДАЛ»

Педро Аграмунт, член групи Європейської народної партії в ПАРЄ (Іспанія)

-Я читав сьогодні вранці вирок Печерського суду і не вірив своїм очам. Не думав, що це станеться. Сім років ув’язнення та три роки заборони політичної діяльності – це на сто відсотків політичне рішення. Імовірно, його мета – завадити Тимошенко взяти участь у майбутніх парламентських, а згодом і президентських виборах. Мабуть, Янукович у такий спосіб вирішив спростити собі шлях до влади, усунувши небезпечного супротивника. Схожі дії завдають шкоди політичному іміджу України .

Я впевнений, що і Рада Європи, і Європейський Союз не забаряться з оцінками. Йдеться про грандіозний політичний скандал. Бо в справі немає корупції, немає особистого збагачення, - це чистої води політика. Навіть якщо угоду про асоціацію між Україною та ЄС буде підписано, Європейський парламент не ратифікує її, доки Тимошенко перебуватиме за ґратами.

«ВИРОК ШОКУВАВ ЄС»

Леонідас Донскіс, депутат Європарламенту (Литва)

На мою думку, цей вирок стане ударом по Україні та її політичній еліті, принаймні якщо йдеться про реакцію Європейського Союзу. Для кожного очевидно, що Юлію Тимошенко викреслено з переліку потенційних політичних суперників та конкурентів президента Віктора Януковича. Екс-прем’єрку надто добре знають у Європі та поза її межами, щоб залишити її на самоті. Як і її політично вмотивований процес, цей вирок став гірким розчаруванням, якщо не сказати шоком для ЄС Водночас це може бути й маневр, щоб дослідити, наскільки далеко може зайти українська політична еліта у цій історії і чи Євросоюз усе ще здатний на швидку та належну реакцію. Вони випробовують нашу чутливість. Загалом, це все гірке розчарування, хоча водночас цинічна та розумна політична гра.

«СЬОГОДНІШНІЙ «ВИРОК» - ЦЕ КРИМІНАЛІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ РІШЕНЬ»

Ганне Северінсен , президент міжнародної громадської організації «Європейська медіа-платформа», колишня співдоповідачка Моніторингового комітету ПАРЄ щодо України

-Юлію Тимошенко судили за старою статтею про перевищення влади та службових повноважень, яка залишилася від старих радянських часів, коли потрібно було мати інструмент покарання людей, які потрапили в немилість до влади. Це скандал, що Україна так і не виконала своє зобов'язання реформувати судову систему. Сьогоднішній «вирок» - це криміналізація політичних рішень. Це просто copy-paste: рішення генерального прокурора — якому наказав президент — було виконане «суддею» на випробувальному терміні, який абсолютно залежний і контрольований звинуваченням. Європейський Союз має вимагати, щоби Верховна Рада негайно розпочала реформу кримінального кодексу, яку вона зобов'язана провести. Це також означатиме декриміналізацію справи.

«УКРАЇНА СТУПИЛА НА ШЛЯХ, СПОВНЕНИЙ НЕБЕЗПЕК, ЩО ЗАГРОЖУЮТЬ МАЙБУТНЬОМУ КРАЇНИ»

Сьюзан Корк, керівник програм для Євразії Freedom House

-Сьогоднішній обвинувальний вирок Юлії Тимошенко серйозно вплине як на міжнародний імідж України, так і на її демократичні прагнення до більшої інтеграції з Європою. Freedom House долучається до міжнародного хору голосів осуду та наголошуватиме перед світовою спільнотою, що повага до верховенства права є обов'язковою передумовою для подальших перемовин з Україною. Ми закликаємо ЄС відтермінувати переговори щодо зони вільної торгівлі з вашою країною доти, доки Тимошенко та інших несправедливо ув'язнених опозиційних політиків не випущено та не звільнено від покарання. Слова екс-прем'єрки про те, що нинішні українські керманичі віддаляють Україну від Європи, використовуючи при цьому європейську риторику, отримують підтвердження. Такий шлях сповнений небезпек, що загрожують майбутньому України.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Після розгону мінських акцій протесту опозиційних настроїв у суспільстві Білорусі не поменшало
  30 березня, Сяргєй Пульша
 • Залучення міжнародної фінансової допомоги давно перетворилося на окрему галузь української економіки з обігом у сотні мільйонів доларів. Однак розуміння суспільством процесів та прозорість цієї сфери украй недостатні
  30 березня, Андрій Голуб
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено