Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Світ у 2018 Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
5 жовтня, 2011   ▪   Роман Малко   ▪   Версія для друку

Декриміналізація не пройшла: проти лому нема прийому

Парламентська середа вдалася на славу. І весело, і цікаво. На відміну, скажімо від парламентського вівторка. Воно й не дивно, адже на цей день була запланована сама декриміналізація
Декриміналізація не пройшла: проти лому нема прийому
Роман Малко

Що таке декриміналізація і з чим її їдять, пояснювали останнім часом всі, кому охота. Особливо опозиція. Адже саме вона ініціювала цей процес і навіть підготувала кілька законопроектів в різних варіантах.  

Невідомо, які підготовчі процеси тривали до середи 5 жовтня і якою була вірогідність прийняття запропонованих опозицією умов перемир’я, але під куполом від самого ранку витало відчуття, що закон можуть схвалити, хоча насправді ніхто нічого нікому не обіцяв. Звісно, були песимісти, які стверджували, що такий розвиток подій – це фантастика, але під куполом все одно витало.

Витало-витало, доки не дійшло до справи. Та перш ніж винести на суд обранців доволі слизькі пропозиції від опозиції, треба було трохи розім’ятися.

Прямих доказів, що більшість все-таки передумає садити Тимошенко і в такий оригінальний компромісний спосіб врятує і її, і себе, було небагато, але зацікавлення проглядалось. Схильні зазвичай до блукання кулуарами і буфетом депутати майже не виходили з зали і розминалися, хто як умів. Опозиція в тривожному очікуванні перемовлялася, групувалась і розподіляла ролі, а більшість у напіврозслабленому стані займалася доволі приємними справами. Останні, певна річ, важко назвати парламентською роботою, проте…

Олег Ляшко дарує гарбуза Азарову від народу

Щоби не бути голослівним, слід зазначити, що основний тренд на сесійних засіданнях на сьогодні серед парламентаріїв, окрім, звісно, читання газет, це розв’язування кросвордів. Нічого дивного. Адже парламентська робота вимагає надмірних розумових зусиль, а тому потрібно, щоб сіра речовина постійно була готовою до будь-яких інтелектуальних атак. Кросворди – це саме те, що тримає мозок в тонусі і не дає йому зіпсуватися. Адже, як не крути, а зіпсуватись мозок народного обранця може швидше, ніж у інших громадян. Тим більше, коли опиняєшся перед таким складним вибором, як декриміналізація.

основними темами параламентських анекдотів сьогодні були китайці та в’єтнамці, а ще «неймовірно точний» Гідрометцентр

Проте кросворди – це не єдиний спосіб тренувань парламентаріїв. Багато з них поміж натисканням кнопок дуже полюблять виходити з зали, спускатися в курилку, брати собі каву з автомата і, смачно закуривши цигарку, травити анекдоти чи розповідати бувальщини. Нині, наприклад, основною темою були китайці та в’єтнамці(вочевидь, вони так виявляли свою коректність до нинішнього візиту до України прем’єр-міністра В’єтнаму) , а ще «неймовірно точний» Гідрометцентр. Анекдоти депутати вміють розповідати смачно і професійно, не те що якийсь там «95-й квартал», а тому послухати, є що. Матюків зазвичай не вживають, а коли й доведеться, то ґречно прочуть вибачення і вимовляють лише пошепки.

Але повернімось до сесійної зали. Наважившись, спікер Литвин все-таки поставив на обговорення законопроекти про декриміналізацію. Опозиція відразу оживилась, а більшість продовжувала розв’язувати кросворди і сонно позіхати.

...більшість продовжувала розв’язувати кросворди і сонно позіхати

Бачачи, як колегам з протилежного табору нудно слухати аргументи, адепти декриміналізації почали нервувати, покликати на совість і розум, волати до мудрості і інстинкту самозбереження колег, але все це результатів не мало. Мабуть, тому, що аргументи в такій ситуації жодного ролі не мають. Тим паче логічні.

...більшість продовжувала розв’язувати кросворди і сонно позіхати

Зала оживилася лише, коли голова тимошенківської фракції Іван Кириленко у своєму виступі, обурюючись формулюванням звинувачення, що Тимошенко, мовляв, винна у тому, що формувала свій позитивний імідж, запитав, «чи хтось коли йде в політику формує собі імідж придурка?». Аж тоді парламентарії відірвались ненадовго від кросвордів і подивились в бік того, хто взяв слово. Та не надовго. Зрозумівши, що продовження не буде і про придурків більше не йтиметься, знову взялись за старе.

Втім, продовження неждано-негадано таки прийшло. На трибуні з’явився Олег Ляшко з гарбузом і заявив, що на прохання народу передає цей гарбуз урядовцям. «Нині українські люди передають гарбуза Азарову, а завтра прийдуть з вилами». На що спікер Литвин завважив, що гарбузи за українським звичаєм вручають дівчата, що здійняло хвилю істеричного реготу в залі. Ляшко майже не образився і сів на місце.

Врешті-решт дійшло до першого голосування. І, власне, тоді стало зрозуміло, що дива не буде. Більшість остаточно втратила інтерес до будь-якої декриміналізації і взагалі вирішила не голосувати. Це, звісно, обурило опозицію і вона вустами своїх промовців почала погрожувати, що все в цьому світі має здатність змінюватися. «Нині – ви, завтра – ми». А Володимир Яворівський вже зовсім конкретно пояснив, що «цей закон – це ваш порятунок, хлопці, бо ми вас судитимемо за тими ж статтями, якщо ви нині не проголосуєте».

Але й це не подіяло. Як не подіяли й інші аргументи, на кшталт «не стискайте пружину до кінця, ще ніколи в історії жодна диктатура не вигравала в такий спосіб», чи, приміром, «не грайтесь із вогнем, не паліть хату, яка називається Україна, це – ваш останній шанс залишитися тут». Та найоригінальнішим все-таки виявився депутат Москаль, який, щоби довго не розсипати перла по парламентській залі, після низки аргументів просто привітав депутатів з тим, що «вчора справа педофілів була закрита з нульовим результатом», чим, мабуть, підсумував марність будь-яких зусиль, спрямованих на пошук у державі істини і справедливості.

Втім, проти лому, як відомо, нема прийому, а тому один за одним більшість завалила всі три законопроекти та залишилась вірною собі.

І лише тепер всі нарешті з полегшенням зітхнули. Опозиція, тому що вкотре переконалась, перемоги їй найближчим часом не світять і можна спати спокійно, доки її не пересадять чи не перекуплять, а провладна більшість, тому що знову отримала неймовірне задоволення від того, що провела вдалу операцію і показала, хто в хаті господар.

Та найприємніше було насправді попереду. Коли смачні запахи обіду, подолавши шляхом неймовірних зусиль стіни і перекриття парламенту, врешті-решт проникли з буфету до зали, то депутатів вже ніщо не могло стримати, навіть робота. Вони почали масово зникати у напрямку, звідки вабили спокусливі аромати і там вправно захоплювати миски з борщем, котлетами, салатами, відварним язиком, сирними запіканками, варениками, бутербродами з ікрою, голубцями, налисниками і, звісно, заварними тістечками. Хтось брав собі для апетиту коньяк, але це вже зовсім інша історія, яка аж ніяк не стосується декриміналізації.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Foreign Policy досліджує, за що закрили російське диппредставництво у Сан-Франциско.The Guardian звертає увагу на небезпеку від російських військових кораблів для інтернет-кабелів між США та Європою
  18 грудня, Юрій Лапаєв
 • Як Росія перетворюється з основного ринку збуту українських товарів на головного суперника в агросекторі
  18 грудня, Олександр Крамар
 • Москва активно використовує право вето в Радбезі ООН. Що це говорить про її позиції на міжнародній арені
  18 грудня, Олександр Костриба
 • Як відбувається інтеграція України у сфері культури після Угоди про асоціацію з ЄС, які програми підтримують європейці на рівні грантів і як змінюються підходи нашої держави в управлінні культурою. Ці питання стали предметом дискусії на міжнародній конференції “Культурні відносини України та ЄС: перші досягнення”.
  18 грудня, Наталя Петринська
 • Із змінами літом 2014 року у моєму житті відбулася ще одна зміна, яку можна було б передбачити, але до якої теж треба було звикати. З мого життя зникла культурна складова, яка, як виявилося, була важливою частиною моєї довоєнної реальності. Хоча, чого дивуватися, – змін було безліч: зникла робота, поїхали з міста майже всі друзі, змінився режим мого життя, звички, щезли плани… Але зникнення культурної складової мого життя турбувало мене ще тривалий час, бо, як виявилося, звикнути до порожнечі у цій сфері життя було не так просто.
  18 грудня, Вікторія Малишева
 • Перша фаза переговорів про вихід Великої Британії з ЄС виявилася важкою. Але друга ще й не почалася
  17 грудня, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.