Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
12 вересня, 2011   ▪   Олександр Михельсон   ▪   Версія для друку

Олександр Турчинов: Я до в’язниці не готуюсь

У ті хвилини, коли Печерський суддя Родіон Киреєв проголосив сенсаційне рішення відкласти дебати в справі Тимошенко до 27 вересня, кореспондент Тижня поспілкувався із Олександром Турчиновим, якого оглядачі вважають наступним «кандидатом на посадку» - навіть якщо саму Тимошенко виправдають
Олександр Турчинов: Я до в’язниці не готуюсь

Олександре Валентиновичу, надходить багато інформації про те, що найближчим часом можете бути затримані ви. Ви вважаєте це реальним?

У нашій країні будь-хто, хто займає власну позицію, хто не погоджується з діями влади, може бути затриманий…

Ви особисто до цього готові?

Я думаю, кожен, хто веде боротьбу, мусить бути до такого готовий. Для таких людей завжди існує небезпека незаконного затримання або арешту.

А чому ж незаконного? Законний привід знайти неважко, самі розумієте.

Сформулювати такий привід за тих обставин, що відбуваються сьогодні, можна. Але ж треба сказати, що насправді опозиція діє в межах закону і Конституції. Це по-перше.

А по-друге, ми маємо приклад фальшування кримінальних справ і судових процесів над Юлією Володимирівною, над Юрієм Луценком… В усьому світі розуміють, що звинувачення на їхню адресу фальшиві, а головні мотиви – це боротьба з опозицією.

Міліція вважає вас свідком у справі щодо сутичок маніфестантів із міліцією 24 серпня. Яка там нині ситуація?

Мені це нецікаво.

Читайте також: Володимир Яворівський: «Вирок Тимошенко стане детонатором для українського суспільства»

Але ж вас можуть викликати на допити незалежно від вашої цікавості. Викликають?

Ну, як вам сказати. Я ж постійно тут, у Печерському суді, як ви бачите, навіщо мене викликати кудись…

Вам приходили повістки?

Я жодної повістки не бачив. В той же час мені відомо, що по відношенню до мене намагаються робити якісь провокативні дії як працівники міліції, так і працівники прокуратури…

Які саме дії?

Вони намагаються розвивати кримінальну справу щодо 24 серпня. Але дивно, що це не є кримінальна справа проти керівників київської міліції, котрі віддали незаконні накази щодо блокування мирної ходи українських громадян!

А між тим, саме з боку міліції були незаконні дії, саме вони провокували ситуацію… Проте, на жаль, мені невідомо, щоб проти когось із тих, хто віддавав або виконував незаконні накази, було порушено кримінальні справи.

В такому разі, проти кого конкретно ці справі порушено?

Наскільки мені відомо, ці справи «фактові».

Але ж конкретні підозрювані є?

Мені немає часу цим цікавитись.

Читайте також: Андрій Шкіль: Потрібно взяти з собою ноутбук, мобільний телефон і йти на вулицю

Дивно. Ви ж повинні б підтримати тих людей, котрі йшли разом із вами в колоні на День Незалежності, чи не так?

Та ми їх підтримуємо! Надаємо і захист, і адвокатів, і все інше. Тому не треба вживати слова «дивно». Реально ті, хто людей підтримує – це ми.

Цим займається наша команда, цим займаються члени наших партій. Згадайте, наприклад, дії влади по відношенню до пенсіонерки Галини Швидкої… Я організовував їй виступ просто тут, під Печерським судом, коли її випустили. Звісно, вона могла б сказати все й сама, але ж треба було нагадати людям, кого вони слухають.

Тому я організував їй виступ, і тут-таки нагородив її нашою найвищою відзнакою – за «захист батьківщини» і за внесок у боротьбу зі сваволею влади.

Це – окремий випадок. Як ви все ж таки підтримуєте людей, котрих викликають на допити щодо того ж 24 серпня? Ви оплачуєте їм адвокатів?

Ми надаємо захисників, коли є така потреба. Проти двох хлопців порушили кримінальні справи, вони одразу від нас захисників отримали…

І як імена цих хлопців? Кому ви конкретно допомогли?

Я маю це уточнити у своїх київських колег, які цим питанням займаються впритул. Зараз можу сказати лише, що ці хлопці всю необхідну юридичну допомогу від нас отримали.

Як ви ставитесь до останніх закликів, що лунають з боку БЮТ та «Комітету опору диктатурі», щоб Європа не підписувала з Україною угод про вільну торгівлю та про асоціацію, доки не будуть звільнені політичні в’язні?

Про що ви, від БЮТ таких закликів не лунало! Саме наш уряд ще 2008 року розпочав роботу щодо зони вільної торгівлі з ЄС та асоційованого членства в ЄС. Ми зацікавлені в тому, щоб ця робота завершилась!

Але коли будується диктатура в Україні, будується тоталітарний устрій, то, безумовно, такі угоди матимуть винятково формальний характер. бо жодна цивілізована країна через парламент їх не ратифікує, розумієте, так?

Тому ми вимагаємо від української влади припинити розбудову тоталітаризму в Україні. Повернутись на демократичний шлях. Це і є запорука європейського напрямку.

Одним словом: чи повинна Європа дати нинішній Україні угоду про асоціацію?

Європа повинна дати угоду про асоціацію. Але в той же час Європа мала б висувати чіткі й досить жорсткі вимоги щодо того, щоб Україна відповідала європейським нормам і цінностям. Не на словах, а в конкретних справах.

Ви вірите, що Юлію Тимошенко можуть засудити до ув’язнення, і негайно амністувати?

Я вірю в Бога. Це головне. Все інше прогнозувати я не берусь. Свавілля й підступність влади прогнозувати я не берусь. Вибачте.

Юлія Тимошенко ще до арешту заявляла, що вже готується до затримання і возить із собою теплі речі тощо. А ви?

Я нічого із собою не вожу, бо я переконаний у правоті своїх дій.


Матеріали за темою:

1
Потрапить за ґрати— 16.67%
 
2
Очолить БЮТ на період ув'язнення Тимошенко— 0%
 
3
Зійде з політичної арени— 8.33%
 
4
Залишиться серед лідерів БЮТБ— 75%
 
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Після розгону мінських акцій протесту опозиційних настроїв у суспільстві Білорусі не поменшало
  30 березня, Сяргєй Пульша
 • Залучення міжнародної фінансової допомоги давно перетворилося на окрему галузь української економіки з обігом у сотні мільйонів доларів. Однак розуміння суспільством процесів та прозорість цієї сфери украй недостатні
  30 березня, Андрій Голуб
 • Боротьба з корупцією стала топ-темою останніх років. Про неї говорили всі: від простих громадян до тих самих корупціонерів. А саме гасло не завжди використовували заради заявленої мети, подеколи прикриваючи добрими намірами власні інтереси. Минулого тижня така «боротьба» сягнула апогею.
  30 березня, Станіслав Козлюк
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено