Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 червня, 2011   ▪   Спілкувався: Олександр Михельсон   ▪   Версія для друку

Cергій Власенко: “Суддя в процесі Тимошенко — якийсь Гаррі Поттер”

Адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко розповів Тижню про те, як його посилали жалітись, і чому екс-прем'єрка розраховує на захист Європи
Cергій Власенко: “Суддя в процесі Тимошенко — якийсь Гаррі Поттер”

Пане Сергію, що робитиме сторона захисту, якщо обвинувачення винесе Юлії Тимошенко умовний звинувачувальний вирок?
А звідки ви взяли, що він буде умовний?

Логіка підказує, що влада не зацікавлена робити з Тимошенко “мученицю” в лапках, але й не хоче допускати її на майбутні парламентські вибори. Отже, Тимошенко дадуть умовний термін, оскільки громадяни з непогашеною судимістю не мають права балотуватись...
А де ви бачите логіку в цієї влади? Або, висловлюсь більш конкретно, де ви бачите логіку в діях цього суду?

Що ви маєте на увазі?
Та мільйон речей. Ви знаєте, що суддя Киреєв призначав засідання на ті дати, на які він не мав права їх призначати? Ви знаєте, що всі слухання відбувалися з постійними порушеннями закону? Я не можу навіть висловити вам свою думку щодо цих речей інакше, як сказати, що суддя в процесі Тимошенко — це якась “людина в чорному”. Він, коли вже говорити про кіно, якийсь Гаррі Поттер! Він помахом своєї чарівної палички міняє всі закони і весь здоровий глузд! 

Що ви маєте на увазі, говорячи про незаконно призначені засідання суду?
Дуже просто. В суботу Юлія Тимошенко попросила три доби на ознайомлення з висновком суду. Закон дає на таке ознайомлення три дні, починаючи з наступного дня після звернення до суду. Рахуємо: неділя, понеділок, вівторок — вихідні. Отже, є четвер і п'ятниця. Як неважко помітити, це два дні. Два, а не три. Але суддя Киреєв призначив засідання на середу, 29 червня, що не лізе в жодні рамки.

В які саме?
В рамки статті 89 Кримінально-Процесуального кодексу! Я юрист, ви що, хотіли мене впіймати на чомусь? (Сміється).  

Боронь Боже. Скажіть, а ви особисто спілкувалися з суддею Киреєвим?
Спілкувався я з ним 20 червня, коли мене покликали туди подати заяву про ознайомлення з матеріалами справи. Я вам розповім, як воно було.
Спочатку мене прийняла секретарка судді, взяла папери, сказала: “Зараз усе буде”. Потім минає 10, 15, 25 хвилин, а нічого нема. Я не витримав, заходжу до судді. В кабінет. Він мені: “Вам гаварілі падаждать!”. Я у відповідь: “Та скільки можна! Може, мені ще рік тут чекати!”. Ну, так і поспілкувались.

Пане Сергію, а чи не є такі входини до кабінету судді порушенням закону й виявом неповаги до суду? Ми ж бачили, що Тимошенко під час суду над нею спеціально виявляла неповагу до суду, і ви сам знаєте, що десь в Америці вона мусила б сплатити за це великий штраф...
Одну хвилинку! Хвилинку! Ви повторіть те, що ви сказали! Ви сказали: якби ми були десь в Америці... Я вас переконую: якби ми були десь в Америці, цього ганебного судилища не відбулося б узагалі! В Америці, я маю на увазі США, є таке явище, як незалежний суд. Ви згодні?

І що?
У нас, на жаль, такого суду немає. І що ми маємо? Ми маємо єдину можливість висловити своє ставлення до всього цього так званого “процесу”: відмовити цьому судові в повазі.
Я не можу сказати, що схвалюю всі дії моєї підзахисної, Юлії Володимирівни Тимошенко. Я маю на увазі ті дії, які стосуються її спілкування з судом. Але, наголошую, я не схвалюю ці дії як її адвокат. А як депутат, як політик, як громадянин, врешті-решт, я її цілком розумію. Ви ж просто не знаєте, що вичворяють ці хлопці... Саме “вичворяють”, інших слів у мене нема. Тут же нічиї нерви не витримають, куди вже там.

“Ці хлопці” - це хто?
В першу чергу, слідчі. Нечвоглод, Пушкар. Що вони коїли як у слідчій, так і в публічній сфері? Це ж виходило за всілякі рамки. Мені один казав, коли ми були в кабінеті сам-на-сам: “Мнє про барабану, что ти народний дєпутат, іді, жалуйся, куда хочєшь!”

Хто конкретно?
Слідчий Пушкар.

Я розумію так, що на вітчизняне правосуддя надії у вас нема. Отже, остання надія — Європейський суд?
Ну, що значить “остання”? Так, це наша надія, і ми впевнені, що Євросуд вкаже на всі ті, скажімо так, недоліки процесу, які мали місце під час політичного переслідування Тимошенко...

Даруйте, але Євросуд може виносити рішення кілька років. І чим це допоможе вашій підзахисній?
Ми гадаємо, що в нашому випадку Єврпосуд винесе рішення за прискореною процедурою.

Гадаєте — чи знаєте?
Гадаємо. Але ми маємо всі підстави для таких думок. Скажімо, цілком аналогічна політична справа Юрія Луценка розглядалась прискорено, і вирок Євросуду ми можемо почути з дня на день. 


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Британськими вченими було виявлено, що показники в організмі людей, який курять лише електронні сигарети, вмісту токсинів і канцерогенів значно нижче, ніж в організмі звичайних курців. Інформація про цих дослідженнях була опублікована в журналі Annals of Internal Medicine.
  29 березня,
 • Як почуває себе релігія в АТО, чи знаходять представники різних конфесій на війні місце для служіння людям та чи не стане військовий конфлікт початком великого переділу релігійного впливу на Донбасі?
  29 березня, Єлизавета Гончарова
 • Кремль розширює географію своєї військової присутності на Близькому Сході
  29 березня, Юрій Лапаєв
 • Кількість українських бранців на території Росії та окупованого Криму зростає, однак досі не налагоджено механізму переговорів про їх визволення
  28 березня, Станіслав Козлюк
 • Картина білої американської художниці, яка зображує загиблого чорношкірого підлітка, спровокувала бурхливу суперечку щодо того, чи має хтось право говорити про чужий травматичний досвід, а також вкотре спростувала філософську тезу, згідно з якою «автор помер».
  28 березня, Олена Кухар
 • Як комп’ютерні віруси зменшують боєздатність і чиє засоби убезпечитись від них
  28 березня, Юрій Лапаєв
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено