Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
18 червня, 2011   ▪   Жанна Безп’ятчук   ▪   Версія для друку

Американські лобісти Юлії Тимошенко шоковані непрозорістю розслідувань своїх колег, найнятих Азаровим

Міжнародна юридична компанія Covington & Burling і аудиторська компанія BDO вважають, що звинувачення, висунуті проти екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко в рамках кримінальних справ щодо Кіотських грошей і купівлі 1000 медичних автомобілів «Опель-Комбо», є політично вмотивованими
Американські лобісти Юлії Тимошенко шоковані непрозорістю розслідувань своїх колег, найнятих Азаровим

Такого висновку вони дійшли внаслідок власного попереднього розслідування цих справ, що тривало 5 місяців. Його результати вони представили журналістам на прес-конференції у Вашингтоні 17 червня. Від імені Covington & Burling справи проти Юлії Тимошенко коментували партнер Брюс Берд та старший радник Пітер Трубуфф, від імені BDO виступив партнер Лі Дев’ю.

Схоже, у Вашингтоні починається протистояння лобістів, що представляють різні сторони нинішнього конфлікту між владою та опозицією в Україні. Covington & Burling і BDO дійшли висновку, що звіт американських юридичних фірм  Trout Cacheris LLP та Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP від 14 жовтня 2010 року, який стосується двох згаданих справ, «не вартий навіть паперу, на якому був надрукований». Нагадаємо, що ці дві компанії були найняті урядом Миколи Азарова для здійснення аудиту діяльності уряду Юлії Тимошенко. Представники Covington & Burling та BDO заявили, що їхні колеги з цих фірм відмовилися надати їм матеріали, які вони використовували для підготовки звіту від 14 жовтня минулого року. У ньому йшлося про існування доказів нецільового використання бюджетних коштів урядом Тимошенко та їхнього виведення через офшорні підставні компанії за кордон.

Вони зазначили, що нинішній український уряд так само не відповів на їхній запит надати матеріали, які доводять ці зловживання. Листи із запитами були направлені до міністерств фінансів, охорони здоров’я, екології, а також до Державної скарбниці. На запитання, коли саме були відправлені запити, Брюс Бред відповів, що «кілька тижнів тому назад», тобто у травні.

Covington & Burling та BDO у своєму стислому звіті наголошують, що з доступної документації щодо українських бюджетних потоків у 2009 році видно, що баланс рахунку, на який надійшли кошти за продаж квот на промислові викиди Японії та Іспанії в розмірі 3,3 млрд грн, залишався з моменту їх отримання стабільним упродовж того року. Перші витрати доходів, отриманих від продажу квот, відбулися лише в грудні 2010 в розмірі 117 млн грн. При цьому головним критерієм аудитори Covington & Burling та BDO вважають не рух готівки з рахунку однієї державної установи на рахунок іншої (Пенсійного фонду, скажімо), а саме баланс спеціального рахунку, на який надійшли Кіотські кошти. А він залишався стабільним 2009 року, тобто гроші не виходили за межі Державної скарбниці.

При цьому, як вони наголошують, треба враховувати, що Держскарбниця діє у спосіб, подібний до банківського. Вона може видавати кошти у формі позик чи інвестувати їх, зберігаючи свої обов’язки перед вкладниками за рахунок достатнього запасу готівки чи доступних кредитних ресурсів.

Щодо купівлі медичного транспорту, то Covington & Burling та BDO дійшли висновку: «Це був прямий комерційний контракт між компанією Vamed та українським державним підприємством «Укрмедпостач», до якого не були залучені жодні інші посередники».  «На основі урядової документації, нам також вдалося встановити, що ціна, заплачена за автомобілі «Опель-Комбо», відповідала ринковій чи була й нижчою за неї, – ідеться далі у звіті. - У документах Міністерства економіки України зазначено, що ціна виробника на ці автомобілі становила €16-18 тис. Наше власне дослідження підтвердило те, що ціна, заплачена урядом, була не гіршою за ринкову».

Юристи Trout Cacheris LLP та Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP також не змогли знайти доказів того, що Юлія Тимошенко чи хтось із посадовців її уряду переслідував особисті інтереси або отримав вигоду при укладенні контракту.

Covington & Burling і аудиторська компанія BDO обіцяють незабаром оприлюднити остаточні результати свого розслідування.  Брюс Бред відмовився назвати журналістам суму, яку отримала його компанія від українського клієнта за надання послуг із розслідування двох справ проти українського екс-прем’єр-міністра. Зазначимо, що юридична фірма Akin Gump Strauss Hauer & Feld LLP, звіт якої критикували  Covington & Burling та BDO, вже мала досвід роботи з клієнтами з пострадянського простору до того, як її найняв уряд Азарова. З-поміж цих клієнтів опозиція називає Дмитра Фірташа та Ріната Ахметова.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • В Україні можна відшукати чимало цікавих туристичних місць, які зазвичай оминають традиційні довідники для мандрівників
  30 липня, Роман Малко
 • Що впливає на формування зовнішньої політики Грузії та її сприйняття вдома
  30 липня, Анна Корбут
 • Включення органів місцевого самоврядування у змагання з тарифного популізму дорого коштуватиме і жителям окремих міст, і країні загалом
  30 липня, Олександр Крамар
 • Нова британська прем’єрка активніше береться за бізнес
  30 липня, The Economist
 • Не знаю, наскільки це правильно з погляду психології, але вже деякий час прагну сприймати своє життя в Луганську як життя десь на екзотичних островах. Оскільки чимало читаю про Шрі-Ланку, прикладів у багатій уяві не бракує. Але хоч як притягуй за вуха реальність, вона ну аж ніяк не схожа на мій вибір та життя на диковинних островах.
  30 липня, Яна Вікторова
 • Дивовижна історія сина українських куркулів і грузинських «ворогів народу»
  29 липня, Роман Малко
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено