Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
10 листопада, 2017   ▪   Андрій Голуб   ▪   Версія для друку

Форум БПП: «Даллас» Петра Порошенка

У той час як партнери по коаліції з «Народного фронту» вирішили провести з’їзд партії, президентська БПП обмежилася «форумом».
Форум БПП: «Даллас» Петра Порошенка

Понад те, офіційною захід назвали «Форум представників місцевих громад», тому в партії вирішили не навантажувати більшість політичних «топів» його відвідуванням. До останніх можна зарахувати  хіба голову фракції БПП у парламенті Артура Герасимова, його заступника Сергія Березенка, а також віце-прем’єр-міністра та одночасно голову Мінрегіону Геннадія Зубка. Дещо розчаровані таким складом учасників журналісти перед початком офіційної частини спілкувалися між собою або прогулювалися холом «Українського дому». Дехто сподівався, що склад учасників компенсують важливими новинами, які пролунають під час запланованого виступу президента Петра Порошенка.

Приводом для зборів стали нещодавні вибори в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ). До участі запросили понад 100 голів ОТГ, обраних безпосередньо від БПП або за прямої підтримки партії на останніх виборах, а також низку місцевих депутатів, обраних за останні два роки.

Сергій Березенко у розмові з Тижнем уникав порівнянь із партійним з’їздом «Народного фронту», який має відбутися вже завтра, 11 листопада. «Це не з’їзд. Ми не проводимо партійного з’їзду. Ідея форуму виникла давно і ми проводили подібний захід ще торік після перших виборів у громадах. У квітні цього року, щоправда, не проводили, але там вибори відбулися тільки у 40 громадах», - зазначив він.

Журналістам та учасникам роздали теку з матеріалами, де серед іншого можна було ознайомитися з «історіями успіху» громад у різних областях, а також «молодих депутатів місцевих рад» від БПП. Склалося враження, що захід мав дві основні мети – з одного боку, показати яка саме з усіх партій отримала найбільшу підтримку на останніх виборах, з іншого, нагадати, хто саме з усіх політиків ініціював реформу децентралізації. Цим завданням відповідала навіть розсадка гостей у залі. На багатьох кріслах ближче до її центру поклали листки з написом «голова ОТГ». Простих депутатів місцевих рад відправили сидіти по краях, навіть якщо вони з головою представляли одну громаду. Такий педантизм у цьому питанні став зрозумілий згодом, коли під час своєї промови президент почергово попросив піднятися з місць спочатку новообраних голів місцевих громад, а потім і депутатів. Завдяки організованій розсадці створили «красиву» картинку для камер ЗМІ, перед якими постали дві чисельні та згуртовані колони людей.

Сам виступ президента запланували на 13:05, однак голова держави запізнився на 40 хвилин. За цей час гості спілкувалися між собою та мали змогу оцінити декор холу Українського дому, який прикрасили до заходу. По боках розмістили 16 великих фотографій, щоправда було важко зрозуміти, як саме світлини пов’язані  із форумом представників місцевих громад. От фотографія з київського Євробачення, а от Петро Порошенко на зустрічі з Дональдом Трампом, а от він же відвідує корабель ВМС. Серед «місцевих лідерів» на світлині знайшлося місце тільки меру Києва Віталію Кличку, якого сфотографували на відреставрованій Поштовій площі у столиці.

Тут і далі всі фото Станіслава Козлюка

Хоча в розданих матеріалах ішлося про передачу влади на місця, ремонти доріг, енергоефективність або нові спортзали у школах, дехто з представників регіонів обговорював інші питання, які мають стосунок передусім до проблем центральної влади. Зокрема, кореспондент Тижня став свідком такого діалогу двох новообраних голів громад:

«Що це вони про вибори ухвалили?», - почав розмову один із знайомих.

«А що таке?»

«Ну оце про вибори… Про відкриті списки. Це що тепер не треба буде працювати на окрузі?», - посміхаючись, і з акцентом на слові «працювати» продовжив перший.

«А-а-а. Кодекс? То ж тільки в першому читанні. Зараз ще все змінять», - відмахнувся його співрозмовник.

Появу президента організатори задумали максимально ефектною. Коли стало відомо, що кортеж голови держави врешті під’їхав до Українського дому, учасників попросили підвестися з місць. Петро Порошенко, з’явившись у залі під гучні оплески, став обходити її по периметру, вітаючись з усіма охочими. Це затягнулося майже на 5 хвилин. Увесь час із динаміків грала мелодія з американського серіалу «Даллас». Його відносять до жанру «мильних опер» та показали в Україні ще у 90-ті роки. Тоді  українські домогосподині та пенсіонери отримали змогу дізнатися про життя техаських нафтових магнатів, які роками конфліктують між собою за володіння корпораціями один одного. Все це, звісно ж, на тлі постійних проблем в особистому житті та палкого кохання.

Саундтрек серіалу «Даллас»

 

Поява президента на «Форумі представників місцевих громад». Відео телеканалу ZIK

Важко сказати, чи замислювалися організатори про зв'язок, однак «Даллас» був серіалом саме про американське провінційне життя, подалі від Вашингтона та Нью-Йорка. Глядачам постійно показували пейзажі заможних ранчо, нафтових веж посеред степу та чисельних стад вгодованої великої рогатої худоби. Іншими словами, це був серіал про американські «заможні місцеві громади». На думку президента та членів БПП, заможними завдяки децентралізації мають стати і українські громади. Цікаво, хто в такому сюжеті відіграватиме роль магнатів та власників корпорацій.

Сам виступ президента багатим на новини не став. Голова держави вкотре акцентував на проведених за його ініціативи реформах та збільшенні обсягу місцевих бюджетів після децентралізації.

«Дуже легко стояти осторонь і критикувати, нічого не роблячи», - зауважив Порошенко у певний момент, вочевидь, на адресу політичних опонентів. Однак за іронією, єдиними безпосередньо у залі, хто в цей момент стояв та ще й осторонь, були журналісти.

«Організатори про це не подумали, але давайте всі разом вийдемо і сфотографуємося на сходах», - нібито експромтом завершив свою промову президент. Ця його пропозиція знайшла велику підтримку в залі. Учасники підвелися з місць та швидко попрямували до сходів навпроти головного входу до Українського дому. Фотографування затягнулося через велику кількість бажаючих. «А тепер молодіжна! Молодіжка БПП!», - доносилося з натовпу, який оточив Порошенка. Зрештою, після кількох хвилин президент поїхав.

Організований БПП форум важко порівняти з партійним з’їздом, як це поспішили зробити у низці ЗМІ. Після від’їзду президента захід мав тривати ще півтори години. Нардеп Березенко і міністр Зубко з багатьма графіками розповідали гостям про результати виборів і головні досягнення децентралізації. Після їхніх виступів анонсували ще «презентацію голів ОТГ». Однак головним цього дня все ж став виступ президента, а не партійців зі столиці або регіонів, яку б назву не обрали організатори.

Головною проблемою «мильних опер» є те, що вони тривають роками. Сценаристам стає важко придумати щось нове, тому ситуації, в які потрапляють головні герої, починають повторюватися. З часом глядачам це набридає, і серіал знімають з ефіру. Форум БПП за змістом нічим не відрізнявся від багатьох заходів за участі президента останнього часу. Акцент на успіхах реформ і децентралізації. Однак «Даллас» Петра Порошенка поки що триває і, з огляду на результати місцевих виборів та дані соціологічних опитувань, далекий від завершення.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
 • Тривала епопея з призначенням очільника Державного бюро розслідувань добігає свого кінця. Конкурсна комісія, яка понад рік проводила відбір кандидатів на посади голови Держбюро і його заступників, нарешті визначилася із прізвищами.
  17 листопада, Станіслав Козлюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.