Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
21 лютого, 2011   ▪   Роман Малко   ▪   Версія для друку

Бесарабський Ленін виявився негром

Українські комуністи переплюнули Енді Ворхола. Пошкоджений пам’ятник вождю світового пролетаріату в Києві на Бесарабці відреставрували у кращих традиціях поп-арту. Тепер Ленін - чорношкірий
Бесарабський Ленін виявився негром

Як це трапилось годі зрозуміти. Але «полікуваний» Ленін справді більше нагадує Нельсона Манделу, ніж Володимира Ілліча. Усі видимі з-під одягу частини тіла, тобто голова і рука, суттєво темніші від решти пам’ятника. Здаля, це можливо й не дуже впадає у вічі, але прискіпливіший погляд легко помітить, що чорна шкіра вождя суттєво контрастує з його червоненьким піджаком.

Навряд чи таку мистецьку акцію, як перетворення Леніна в фріка можна вважати провокацією. Найімовірніше - причина в особливій творчій потенції комуністів і їх бажанні хоч якось йти в ногу з часом.

Нагадаємо, що ремонтували вождя всім комуністичним миром. Гроші збирали по копієчці. За попередніми прогнозами, реставрація мала коштувати 300-400 тисяч гривень, але виявилось, що матеріал з якого зроблено пам’ятник, настільки дорогий та рідкісний, що вписатися в цю суму не вдасться. За різними версіями бесарабський Ленін зроблений чи то з карельського кварциту, чи то з особливого  граніту, який добувають десь в нетрях Росії. У кожному разі знайти його було дуже не просто. Шукали довго і нудно. А коли знайшли, то від щастя певно не помітили суттєвої різниці в відтінках. А може й помітили…

Адже нічого не буває просто так. Дивовижне співпадіння, що пов’язане з пошкодженням пам’ятника наштовхує на певні роздуми. Пластична «корекція» Леніна відбулася в ніч на 30 червня 2009 року, якраз через п’ять днів після смерті поп-ідола Майкла Джексона. Хтозна, можливо люди причетні до реставрації, лікуючи шрами вождя, вирішили убити відразу двох зайців: відновити один пам’ятник і водночас поставити інший. Перший неофіційний пам’ятник Майклу Джексону. Хіба серед справжніх ленінців не може бути фанатів Джексона? 

Точної суми, яку витратили на пластику для Леніна-Джексона комуністи не називали, але спеціалісти твердять вона була не меншою, як 100 тисяч доларів. Гроші немалі, але витрачені з розумом.

Адже Ленін-фрік, безумовно, стане ще однією туристичною родзинкою столиці. І народна стежка дійсно ніколи до нього не заросте. Бо подивитися на вождя-негра, піднявши собі настрій, мабуть, захочуть немало гостей та жителів столиці.

Фото автора
Матеріали за темою:

Теги
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Чи не перед кожним ветераном війни на Донбасі після повернення з фронту постає новий виклик — входження в мирне життя. Для багатьох це складніше, ніж узяти до рук зброю й поїхати на передову. Хтось може місяці й роки провести в апатії, доки не наважиться на пошуки себе нового, а комусь вистачає мотивації не прожити марно жодного дня.
  10 грудня, Ганна Чабарай
 • Як купити квитки на театральну виставу й не потрапити на «Камеді клаб»
  10 грудня, Анастасія Головненко
 • Якщо німецькі соціал-демократи погодяться ввійти до спільного з християнськими демократами уряду, шанси реформувати ЄС відповідно до пропозицій французького президента збільшуються
  10 грудня, Алла Лазарева
 • Соціально відповідальні капіталовкладення стають мейнстримом: міленіали доросли до грошей
  10 грудня, The Economist
 • Виставка "Бойчукізм. Проект "великого стилю", яка 7 грудня відкрилася у Мистецькому арсеналі, особлива з багатьох причин. Це перша за 27 років масштабна експозиція творчості учнів і послідовників Михайла Бойчука (остання виставка, присвячена бойчукістам, відбулася аж у 1990 році).
  9 грудня, Наталя Петринська
 • Чому найімовірнішим для ОРДіЛО є сценарій Абхазії та Придністров’я
  9 грудня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.