Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
18 січня, 2016   ▪   Підготував: Віталій Рибак   ▪   Версія для друку

Світ про Україну: Путін зробив ставку на те, що світ забуде про Донбас і Крим

Протягом тижня західні ЗМІ писали про виступ президента Порошенка, перспективи вільної торгівлі між Україною та ЄС, українських політв'язнів як козир Путіна та торгівлю людьми в нашій державі
Світ про Україну: Путін зробив ставку на те, що світ забуде про Донбас і Крим

Американське видання The New York Times присвятило увагу тезі з виступу президента Порошенка про те, що до кінця року Україна відновить контроль над державним кордоном на сході.

«Порошенко висловив оптимізм всього через день після нових переговорів у Мінську, тому ці дві події очевидно пов'язані базується. Президент України підкреслив те, що для досягнення цього завдання використовуватимуться усі легальні методи та напрями міжнародної комунікації», — йдеться у статті.

Важливою, на думку автора, стала також стала відповідь Порошенка на питання про те, чи зустрічався він у Мінську із Борисом Гризловим, новим представником Росії на переговорах. «Він відмовився коментувати це питання, проте наголосив на тому, що зустрічатиметься із ким завгодно, аби припинити обстріли українських військ на Донбасі та домогтись звільнення українських політв'язнів», — підсумовується у статті.

Німецька газета Süddeutsche Zeitung видала статтю про готовність України до зони вільної торгівлі з Європейським Союзом, яка вступила в силу з 1 січня 2016-го.

Автор наголошує на тому, що це один із найважливіших пунктів Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. «Зона вільної торгівлі як частина пакету угоди про асоціацію сприймалась в українському суспільстві як новий шанс для економічного росту, особливо після розпалу торгівельної війни з Росією», — йдеться у статті.

Автор зауважує, що 2016 рік нарешті може принести Україні довгоочікуване економічне зростання та дещо перекрити ті незгоди, якими українці досі платили за конфлікт з Росією. Особливі надії автор покладає на імпорт у ЄС аграрної продукції з України. «Нещодавня презентаці міністра аграрної політики України Олексія Павленка у Берліні була дуже оптимістичною і зацікавила нас», — йдеться у статті.

«Проте потенційний успіх перш за все залежить від того, чи розгориться протистояння з новою силою — і українська влада це чудово знає. В цій площині Європа покладає великі надії на нещодавні переговори у Мінську», — резюмує автор.

Дописувач британського видання The Times Роджер Бойз поміркував над природою російської політики стосовно України.

На його думку, ця політика була «азартною грою»: Путін зробив ставку на те, що світ забуде про Донбас і Крим, і ця ставка досі не спрацьовувала, проте це ще може статись. Бойз вважає, що зараз російський президент намагатиметься заморозити конфлікт на Донбасі і таким чином використати слабкість НАТО: альянс дуже неохоче приймає нових членів, які беруть участь у замороженому конфлікті.

Путін тримає при цьому в руках козирі — українських політв'язнів. «Путін може використати Надію Савченко, Олега Сенцова та інших ув'язнених для потенційного обміну в дусі «холодної війни» Саме тому міжнародній спільноті важливо не випускати долю цих людей та їх країни з поля зору», — наголошує автор.

Аналітик фонду Фулбрайта Люк Драбин видав на сайті Atlantic Council статтю про торгівлю людьми в Україні. На його думку, українська влада недостатньо активно бореться із цією проблемою.

«Звіт Міжнародної організації з міграції за 2015 рік показав, що Україна досі залишається «лідером» із торгівлі людьми у Східній Європі, а за роки незалежності від цього чорного бізнесу постраждали уже 160 тисяч чоловік», — йдеться у статті.

Як зауважує пан Драбин, виклики для боротьби із цим напрямком організованої злочинності стрімко зросли за останні роки. «Анексія Криму та агресія Росії на Донбасі спричинили появу 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб та створили сірі зони, у яких майже неможливо слідкувати за дотриманням прав людини», — зауважує він. Окрім того, проблеми є і з боку української влади, адже війна змусила переглянути витрати, і тому значну кількість коштів з цього напрямку перевели на потреби армії.

Автор вважає, що зашкодити може також децентралізація. «Зараз міжнародні організації та НГО у сфері захисту прав людини працюють із київськими структурами, проте, за розширення повноважень регіонів, будуть змушені витрачати час на налагодження контакту з місцевими адміністраціями», — пише він.

Є надії на позитивні зміни, адже Міністерство соціальної політики України наразі закінчує п'ятирічний план дій щодо боротьби з торгівлею людьми, у розробці якого беруть активну участь також міжнародні державні організації та НГО. Також дещо активнішими стали соціальні кампанії у медіа, присвячені цій проблематиці. Окрім,

Міністерство планує створити на початку 2016-го міжвідомчу раду, уже надіслало у НГО запрошення взяти в ній участь. Проте, як зауважив пан Драбин, досі невідомо, чим займатиметься ця рада, а представники міністерства не відповіли на його інформаційні запити.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.