Політика

Громадські діячі зробили заяву щодо подій 31 серпня

Громадська ініціатива «13 серпня – Ні змінам до Конституції в умовах воєнного стану» оприлюднила заяву щодо результатів попереднього схвалення 31 серпня Верховною Радою змін до Конституції України в частині децентралізації.

Учасники громадськоїініціативи наголосили, що й надалі вважаютьнеприпустимим схвалення законопроекту конституційною більшістю до повного припинення вогню, виведення військ агресора з території нашої держави та відновлення контролю України за всією лінією українсько-російського державного кордону. Громадські діячі також наполягають на вилученні з тексту змін до Конституції України пункту 18 Перехідних положень. Попереднє схвалення Верховною Радою змін до Основного Закону простою більшістю продемонструвало, що Україна вкотре в односторонньому порядку зробила черговий крок для виконання Мінських домовленостей, у той час, коли Російська Федерація не виконала жодного.

Під час брифінгу представники громадськоїініціативи заявили, що їхні дії покликані упередити найгірший з можливих політичних сценаріїв на Сході України, коли після«виборів» на окупованих територіях до України на особливих умовах реінтегруютьсятак звані «ДНР»і «ЛНР», Україна отримає лише формальний контроль над державним кордоном,Росія збереже свій вплив на «реінтегрованих» територіях, а західні партнери скасують чи послаблять санкції.

Учасники громадського руху заявляють, що процес конституційних змін повинен бути спрямований на посилення суверенітету України та слугувати об’єднанню нації. У заяві міститься заклик до Президента України не ігнорувати альтернативну точку зору громадян, які не менше за нього прагнуть миру і зміцнення Української Держави.

У тексті заяви зазначається, що терористичний акт вчинений 31 серпня біля Верховної Радипереслідував мету дискредитуватиУкраїнуй залякатиту частину суспільства, яка виступає проти змін до Конституції під тиском агресора й в умовах воєнного стану.

13 серпня цього року учасники громадського руху оприлюднили перше Звернення “Ні змінам до Конституції в умовах воєнного стану”. Його ініціювали і підписали громадські й політичні діячі, що у травні 2014 року закликали обрати Петра Порошенка у першому турі виборів: Дмитро Павличко, Володимир Василенко, Мирослав Попович, Ігор Юхновський, В’ячеслав Брюховецький та інші. У переліку підписантів є члени діючої Конституційної комісії й судді Конституційного Суду Іван Тимченко (1996-2003), Микола Козюбра (1996-2003) та Віктор Шишкін (2006-2015). Також звернення підтримали Володимир Огризко, Богдан Яременко, Олег Рибачук, Тарас Стецьків, Левко Лук’яненко, Степан Хмара, Тарас Возняк, Михайло Басараб.

 

Заява щодо результатів попереднього схвалення Верховною Радою змін до Конституції України в частині децентралізації

2 вересня 2015 року

31 серпня 2015 року Верховна Рада попередньо схвалила внесені Президентом України зміни до Конституції України щодо децентралізації. Рішення було прийняте двомастами шістдесятьма п’ятьма голосами, що на двадцять три голоси менше, аніж під час ухвалення рішення про скерування законопроекту на розгляд до Конституційного суду України.

Перебіг пленарного засідання Верховної Ради і події під будівлею парламенту продемонстрували масштаб суспільного занепокоєння внесенням змін до Конституції України. Стурбованість значної частини громадськості викликають не лише певні норми законопроекту, а й зовнішньополітичні обставини, в яких відбувається впровадження конституційної реформи. Як наслідок, напружена і конфліктна атмосфера у сесійній залі Верховної Ради й драматичне протистоянням біля парламенту.    

У зв’язку з цим, вважаємо неприпустимими екстремістські методи висловлення своєї незгоди. Ми засуджуємо терористичний акт, вчинений проти правоохоронців біля будівлі парламенту. Цей злочин здійснювався свідомо, мав відверто провокаційний характер, замислювався та готувався тими, хто бажав дискредитувати нашу державу і ту частину українського суспільства, яка виступає проти змін до Конституції України під тиском агресора й в умовах воєнного стану. Вимагаємо у правоохоронних органів провести ефективні слідчі дії, а суд – визначить справедливе покарання замовникам і виконавцям цього правопорушення, що потягло за собою каліцтва і смерті серед українських нацгвардійців.

Слід зазначити, що процес конституційних змін повинен бути спрямований на посилення державного суверенітету України, прав і свобод українських громадян, а також має слугувати об’єднанню нації. Зокрема про це йшлося у телезверненні Президента України. Обґрунтовуючи необхідність внесення змін, Петро Порошенко наголосив, що остаточне рішення наприкінці року, коли треба буде триста голосів, залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація на Сході України, і наскільки Росія виконуватиме Мінські домовленості. На необхідності саме такого підходу до вирішення проблеми наполягали авторитетні представники громадянського суспільства у своєму Зверненні до Президента України та Верховної Ради України від 13 серпня цього року.

Закликаємо Президента України надалі вести конструктивний діалог з суспільством, демонструвати більшу відкритість і дослухатися до альтернативних точок зору громадян, які не менше Президента прагнуть миру і зміцнення Української Держави.

Попереднє схвалення Верховною Радою змін до Конституції простою більшістю продемонструвало, що Україна вкотре в односторонньому порядку зробила черговий крок з виконання Мінських домовленостей. Настав час, коли Російська Федерація має нарешті почати виконання своєї частини зобов’язань.

Ми вважаємо неприпустимим остаточне схвалення законопроекту конституційною більшістю до повного припинення вогню, виведення військ агресора з території нашої держави та відновлення контролю України за всією лінією українсько-російського державного кордону, а також продовжуємо наполягати на вилученні з тексту змін до Конституції пункту 18 Перехідних положень про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Громадська ініціатива «13 серпня – Ні змінам до Конституції в умовах воєнного стану»

 

 

 


Теги