Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
10 серпня, 2015   ▪     ▪   Версія для друку

Світ про Україну: Окупований Росією Донбас не вартий і мізинця українського солдата

Протягом тижня західні ЗМІ писали про наслідки реінтеграції окупованого Донбасу, співпрацю українських військових з американськими колегами та майбутні перемовини з західними кредиторами.
Світ про Україну: Окупований Росією Донбас не вартий і мізинця українського солдата

Американське видання The Washington Post пише про те, що країни Заходу намагаються чинити тиск на Україну щодо виконання Мінських домовленостей.

У статті зазначають, що виконання «політично обтяжливих умов Мінська-2», зокрема в частині про надання особливого статусу Донбасу, фактично включить «контрольоване Росією утворення в політичну систему України».

«Американські чиновники кажуть, що кроки України (щодо виконання Мінських домовленостей – Ред.) чинитимуть тиск на Росію і позбавлять її приводу для початку повномасштабного військового наступу. Але агресивний пропагандистський апарат Москви невблаганно зображує Україну як таку, що порушує угоду; і Путіну не потрібен був законний привід для його попередньої агресії», - пише The Washington Post, наголосивши, що метою російського лідера є «скалічити демократію і незалежність» України.

«Замість узаконення маріонеткового російського утворення, Україні краще залишити його ізоляції, змушуючи Москву утримувати його, як це сталося із подібними анклавами в Грузії і Молдові. Адміністрація Обами, в свою чергу, повинна робити більше, щоб підтримати обороноздатність України та cтримати Росію від наступу, яким вона погрожує, - а європейським союзникам варто пояснити, що політичне рішення, на якому вони наполягають, є не просто недієвим, а й неправильним», - резюмують у публікації.

Читайте також: Українські ВДВ вдруге відзначають професійне свято на передових рубежах оборони країни – інфографіка

Radio Free Europe/Radio Liberty пише про те, що нещодавні публічні заяви колишнього українського прем’єра Миколи Азарова свідчать про те, що Кремль шукає альтернативні Мінським угодам методи тиску на Україну.

«Центральною проблемою Москви є те, що вона не хоче цих територій (окупованих проросійськими терористами райони Донбасу – Ред.). Вона не хоче керувати ними. Вона не хоче взяти на себе витрати для їх відновлення. Вона хоче використовувати їх, щоб підірвати та паралізувати Київ», - йдеться у публікації.

У статті зазначають, що українська сторона та проросійські сепаратисти «вдають, що ведуть перемовини» у Мінську, обговорюючи особливий статус Донбасу.

«Вони не знайшли рішення, тому що там його не може бути. Проблема в непримиренності», - пише RFL, пояснивши, що Київ може прийняти Донбас у склад України, якщо Росія виведе свої війська, відновляться кордони, а в регіоні проведуть справедливі вибори; разом з тим протилежна сторона виступає за реінтеграцію цих територій на умовах фактичного протекторату РФ.

У статті зазначають, що для України в такій ситуації заморожений конфлікт є найвигіднішим реальним рішенням, яке, однак не дуже зручне для РФ.

Американський політолог українського походження Олександр Мотиль у своєму блозі на World Affairs пише про те, що час тепер працює проти Росії.

«З кожним днем економіка України посилюється, її державний апарат стає трохи більш функціональним, армія більш боєздатною, а інститути – більш консолідованими. І з кожним днем путінська Росія рухається - поступово, але невблаганно - в протилежному напрямку», - йдеться у публікації.

Мотиль зазначає, що на РФ чекають смутні часи, і виявиться, що війна на Донбасі була для росіян «легкою прогулянкою». Разом з тим, на думку політолога, останні події можуть виявитися руйнівними для ЄС, який відмовився захищати європейські цінності.

«Бідна Україна: вона втратить ще багато життів, перш ніж зрозуміє, що окупований Росією Донбас не вартий і мізинця одного українського солдата», - резюмує Мотиль.

Читайте також: Світ про Україну: Досить виправдовувати прорахунки влади підступами Москви

Німецький політолог, професор Андреас Умланд у своїй статті для видання Die Welt пише про те, що реформи в Україні є досить ефективними, однак залишаються деякі ризики, які можуть вплинути на майбутнє країни.

«Є принаймні чотири внутрішньокоординатні зрушення», - пише Умланд.

За його словами,  в Україні дійсно посилилася роль громадянського суспільства, збільшився вплив міжнародних інститутів – зокрема, ЄС та МВФ.

«Європейський Союз відіграє дедалі більш помітну роль у повсякденному політичному житті України… На додаток до своєї делегації у Києві нещодавно ЄС створив спеціальну і добре укомплектовану спостережну місію в Україні», - йдеться у публікації.

Політолог стверджує, що важливу роль в стимулюванні державних перетворень відіграє 20-мільйонна українська діаспора на Заході. Крім того, війна на Донбасі попри весь негатив відіграла важливу роль в становленні української політичної нації.

«Кращі політичні обставини та соціальні умови для радикальних реформ не гарантуватимуть, що їх реалізують швидко і повністю вже в найближчому майбутньому. Швидше за все, що реформи просуватимуться повільно, нерівномірно і супроводжуватимуться багатьма скандалами і невдачами», - попереджує Умланд.

Читайте також: Андреас Умланд: Ризький саміт став катастрофою для України

Видання The Defence News пише про навчання, які американські військові проводять для своїх українських колег, зазначивши, що інструкторам зі США «є, чому повчитися» в українців. У статті цитують американського генерал-лейтенанта Бена Ходжеса, який зазначив, що третина українських військових побували у зоні бойових дій на Сході і мають досвід протистояння російській артилерії та ракетним обстрілам. Також українські солдати знайомі з радіолокаційними системами ЗС РФ.

«Наші солдати проводять навчання з українцями, і ми дізналися багато від українців… Цікаво почути про те, чому вони навчилися (під час АТО на Донбасі – Ред.)»,  - наголосив Ходжес.

У статті наголошують, що для американських військових є важливою інформація про озброєння та тактику, які застосовують ЗС РФ. Крім того, генерал Ходжес відзначив серйозність українських військових та їхню здатність швидко вчитися.

«Це була одна з найбільш професійних речей, які я будь-коли бачив у будь-якій армії», - відзначив військовий.

Читайте також: Друга доба активної фази військових навчань Rapid Trident 2015

Видання The Financial Times пише про боргову суперечку між Україною та іноземними кредиторами.

«Після кількох місяців безрезультатних переговорів, комітет (приватних компаній-власників держборгу України – Ред.) нещодавно запропонував 10% скорочення виплат, демонструючи, що компроміс можливий», - йдеться у статті.

Видання зазначає, що пропозиція кредиторів також передбачала повернення до попередніх умов, якщо ситуація в країні покращиться. Разом з тим український уряд не пристав на такі умови, погодившись, однак, прийняти більш низьку «стрижку», ніж 40%, якої Київ вимагав із самого початку перемовин.

Читайте також: Власники українських євробондів прогнозують, що уряд домовиться про списання 15% зовнішнього боргу

Разом з тим The Financial Times зауважує, що Україна вчасно сплачує відсотки за заборгованістю, наполягаючи, що інвестори повинні погодитися на знижку, щоб задовольнити умови плану МВФ.

«Переговори зайшли в глухий кут через питання про те, страждає країна від кризи ліквідності або неплатоспроможності», - йдеться у статті.

Крім того, The Financial Times нагадує, що наступні перемовини між урядом України та міжнародними кредиторами відбудуться у середу, 12 серпня, в Сан-Франциско, а міністр фінансів Наталія Яресько назвала зустріч «останньою можливістю для обох сторін».


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Якими мають бути оптимальні державний кошторис та податково-бюджетна політика уряду
  19 вересня, Любомир Шавалюк
 • Незважаючи на традиційне буркотіння книжкової спільноти, фокус-тема Форуму «Точка творення», здається, справдила себе.
  19 вересня, Олена Кухар
 • Голова групи дружби з Україною в Сенаті Франції Ерве Морей поділився з Тижнем враженнями від недавньої поїздки в Україну.
  19 вересня, Алла Лазарева
 • Солом’янський райсуд Києва вже кілька місяців марно намагається зрушити з мертвої точки у справі про наркокур’єрів з примусу.
  19 вересня, Станіслав Козлюк
 • Державний бюджет 2017 року перевиконується. За січень — липень перевиконання за загальним фондом становило 20 млрд грн (385,1 млрд грн замість 365,7 млрд грн). Водночас уже майже цілком виконано річний план надходжень до спецфонду: із 68,2 млрд грн за сім місяців уже отримано 60,3 млрд грн. На це є низка причин, починаючи від відновлення економічного зростання та збільшення офіційних доходів громадян до вилучення коштів у результаті конфіскації десятків мільярдів гривень в оточення Януковича.
  18 вересня, Олесь Олексієнко
 • У новому політичному сезоні Верховна Рада має намір, серед іншого, зайнятися питаннями кібербезпеки. Влітку народні депутати зареєстрували два законопроекти, майже ідентичні, щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Історія ще одного, про основні засади забезпечення кібербезпеки України, триває вже два роки. Втім громадські організації виступили проти їх ухвалення, оскільки це може становити загрозу вільному інтернету.
  18 вересня, Ганна Чабарай
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено