Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 липня, 2015   ▪     ▪   Версія для друку

Світ про Україну: Досить виправдовувати прорахунки влади підступами Москви

Протягом останнього тижня західні ЗМІ писали про відповідальність влади за здійснення реформ, загрозу радикалізму та перспективи української армії.
Світ про Україну: Досить виправдовувати прорахунки влади підступами Москви

Протистояння між правоохоронцями та Правим сектором у Мукачевому продемонструвало, що українській владі бракує самокритики і готовності проводити реформи у верхах. Про це пише у своїй статті для видання Read Russia експерт з Росії, професор Нью-Йоркського університету Марк Галеотті.

«Україна має безліч проблем. Багато з них є результатом економічних, історичних чи геополітичних негараздів, але решта залежить від її відповідальності. Зокрема це ілюструє ситуація в Мукачевому - Правий сектор стверджує, що їх атакували корумповані копи - і для мене це особливо серйозне свідчення злочинності і корупції», - пише автор, додавши, що конфлікт на Закарпатті був, найімовірніше, протистоянням між Правим сектором та корумпованими чиновниками через контроль над контрабандними маршрутами.

Галеотті вважає, що правоохоронна реформа, яка розпочалася зі створення нової патрульної поліції, повинна принести результати зі зміною поколінь, однак «ефектні і видимі ​​реформи проводять в нижній частині системи, не зачіпаючи самої верхівки».

«Надто багато представників старої гвардії залишаються на ключових позиціях. Крім того, корупція – це більше вкорінений контроль за легальними і нелегальними комерційними підприємствами, а не химерне вимагання штрафів за несправжнє перевищення швидкості то тут, то там», - йдеться у публікації.

Автор наголошує, що, за даними міністра охорони здоров’я України, 30-40% минулорічного бюджету, призначеного на медицину, розікрали, а в Transparency International підрахували, що близько 50% всіх українців доводилося давати хабарі.

Разом з тим Галеотті зазначає, що, попри те, що РФ є реальним ворогом, українська влада зловживає так званим «російським сценарієм», перекладаючи на Кремль провину за всі свої невдачі.

«Жодних серйозних зусиль для боротьби з корупцією? Ну, це неможливо, під час війни з росіянами. Невдалі військові рішення? Ну, комсклад переповнений російськими агентами. Економіка в занепаді? Це російський тероризм та енергетична політика…», - пише автор, підкресливши, що владі в Україні бракує почуття відповідальності за свої дії, в той час як народ необхідно заохочувати до побудови нової країни.

Попри гучні заяви української влади питання про так звану де-олігархізацію країни викликають в прихильників уряду, опозиції та західних дипломатів щирий сміх. Про це пише британське видання The Guardian.

Автор публікації зазначає, що Україну можна називати «олігархією в істинному розумінні», а президент Петро Порошенко, який сам походить з олігархічного класу, за словами критиків, не зміг представити новий тип управління державою.

«Дехто вважає, що Україна потребує часу, щоб змінитися, враховуючи величезні проблеми і війна на Сході. За минулий рік відбулися деякі законодавчі реформи, а також низка публічних призначень, зокрема, колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі...Інший колишній грузинський чиновник, Ека Згуладзе, є заступником міністра внутрішніх справ. Вона щойно закінчила «ребрендинг» поліції Києва», - пише The Guardian.

Читайте також: Західні ЗМІ: Нові українські поліцейські виглядали б доречно навіть на вулицях Нью-Йорка

Разом з тим у публікації стверджують, що проблема полягає в конфлікті між справжніми реформами і використанням адміністративного тиску для досягнення цих цілей.

Цитуючи українських парламентарів, зокрема депутата від «Самопомочі» Вікторію Войціцьку, The Guardian зазначає, що олігархи, які процвітали за режиму Януковича, тепер змушені боротися за виживання. Разом з тим існує небезпека становлення нових кланів.

«Разом з тиском з боку Європи та власного парламенту, Порошенко стикається з більш радикальною опозицією у вигляді багатьох добровольчих батальйонів, які боролися з російськими та сепаратистськими силами на сході країни. Тоді як деякі з цих батальйонів фінансують олігархи, інші вимагають більш радикальних політичних змін», - йдеться в статті.

«Дехто вважає, що, закликаючи до якнайшвидшої де-олігархізації, західні лідери та ідеалісти просто не розуміють, наскільки вкоренилася нинішня система», - додає автор.

«Олігархи ніби стали кров’ю і органами нашої системи, і ми не маємо нічого, чим могли б замінити їх», - цитують у статті одного з українських політиків.

Читайте також: Путіна влаштує, якщо у Києві керуватимуть олігархи

ЄС повинен надати Україні підтримку при здійсненні політичних та економічних реформ і допомогти країні віднайти шлях до процвітання. Про це пишуть у своїй статті для вижання EurActive міністр Великої Британії з питань Європи Девід Лідінгтон та заступник міністра закордонних справ Польщі Конрад Павлік.

У своїй публікації дипломати порівнюють нинішню ситуацію в Україні з тією, в якій опинилася Польща на початку 1990-х років, зазначивши, що деякі відмінності варті особливої уваги.

«Є два додаткових вирішальних фактори, обидва з яких можуть стати важливим уроком для ЄС сьогодні», - йдеться у публікації.

Зокрема, автори згадують про «здатність країни обирати її власний, суверенний шлях, без невиправданого втручання з боку могутніх сусідів».

«Польща мала цю можливість в 1990-х роках. Україні, з іншого боку, не дали такого шансу», - пишуть Лідінгтон та Павлік.

«Уроком для ЄС тут є те, що ми повинні залишатися твердими в нашому переконанні відрадити Кремль від цього шляху», - додають автори.

Разом з тим у публікації згадують демократичні і ринкові реформи Польщі, її розвинені громадянське суспільство та засоби масової інформації, ринкову економіку і конкурентоспроможні підприємства.

«Демократичні перетворення в Україні займуть час. Ми всі знаємо з власного досвіду, що шлях реформ є довгим. Це зажадає терпіння і рішучості з боку українського народу і виборних посадових осіб. Не менш важливим є терпіння і рішучість з боку Європейського Союзу», - наголошують автори статті.

«Ми закликаємо наших партнерів в Європі підтвердити свою прихильність щодо зусиль, які докладають в Україні для впровадження економічних і політичних реформ», - резюмували дипломати.

Надія на вступ до НАТО є величезним стимулом для України при реформуванні її Збройних Сил. Про це пише видання Defence News.

У статті зазначають, що приєднання до Альянсу є довгостроковою перспективою, однак українська влада заявила про наміри реформувати армію відповідно до стандартів НАТО і до кінця поточного року обіцяють виконати 22 із 40 обов’язкових вимог.

«Українське військо в гіршому випадку вважали корумпованим і пошарпаним», - зазначають у статті, додавши, що в адміністрації Порошенка пообіцяли зробити його по-справжньому ефективним і орієнтованим на Захід.

Defence News наголошує, що США приділятиме значну увагу військовій освіті в Україні.

«24 липня адміністрація Обами оголосила про розширення програми підготовки кадрів Національної гвардії України. Це важливо, адже відзначає початок навчання американськими експертами бойових військових частин, які активно беруть участь у протистоянні з сепаратистами», - йдеться у публікації.

«Реформування армії і сектору національної безпеки є невід'ємною частиною послання всьому світу, що насправді Україна працює, цей уряд є ефективним і робить речі, на які попередня влада була не здатна», - резюмує Defence News.

Мінські домовленості не виправдали себе, а сподівання західних лідерів на те, що війна стихне, доки триватимуть переговори, виявилися марними. Про це пише німецьке видання Die Welt.

У публікації зазначають, що західні дипломати за час конфлікту в Україні зловживали прислів’ям, на яке Європа  звикла покладатися - «Доки тривають перемовини, зброя мовчить».

«Учасники переговорів - зокрема представники Німеччини, Франції та ОБСЄ – говорили, говорили й говорили, а протиборчі сторони стріляли, стріляли і стріляли», - пише Die Welt.

«Ще одним абсурдом цього «мирного процесу» є те, що Росія стверджує, що вона не є стороною - тому російські офіцери в складі міжнародної місії ОБСЄ рахують українські танки», - додає видання, зазначивши, що українці, які захищають свою територію, членами місії ОБСЄ бути не можуть.

Автор публікації наголошує, що поведінка РФ є типовим трюком, який раніше використовували «совєти», в 20-х роках дестабілізуючи Польщу, а в 30-х із дозволу Гітлера встановивши свої контингенти, а згодом – «народні республіки» в країнах Балтії.

Крім того, Die Welt стверджує, що тексти Мінських угод є нечіткими, деякі положення – ілюзорними, а «оптимізм» щодо перемир’я можна вважати натиском на «гачок пістолета».

Читайте також: Західні ЗМІ про події в Мукачевому: Правий сектор може очолити другу хвилю революції

Події, які останнім часом відбуваються довкола Правого сектору, чинна українська влада повинна сприймати як попередження. Про це йдеться у статті, опублікованій польським виданням Polityka.

«У Росії Правим сектором залякують людей, як дияволом. На Донбасі цю партію ненавидять. Коли розпочалася війна на Донбасі, добровольчі батальйони Правого сектору з ентузіазмом рушили на фронт, щоб боротися з сепаратистами та російськими агресорами, ворогами», - зазначає автор публікації, додавши, однак, що війна деморалізує людей, і воєнізовані групи схильні піддаватися впливу.

Видання також згадує віче Правого сектору, яке нещодавно відбулося у Києві.

«Лідери угруповання (Правого сектору – Ред.) називають владу зрадниками. Не проведені рішучі реформи, боротьба із корупцією, з посад не усунені підкупні судді і прокурори… Заклики Правого сектору зустрічають дружелюбно, бо громадяни України стомлені починаннями влади, а, передусім, виснажені війною, увесь час уявною, так званою, «антитерористичною операцією», - пише Polityka.

«У країні з такою хиткою ситуацією, якою сьогодні є Україна, соціальні настрої швидко змінюються. Це те, що сталося на вулицях Києва, партійну демонстрацію, влада повинна розглядати як попередження, і не ігнорувати його», - резюмували у статті.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
 • Запекла боротьба точиться навколо Укрзалізниці з моменту перетворення її на ПАТ у жовтні 2015-го. За цей час там п’ять разів міняли керівників, вона виводилася з підпорядкування Мінінфраструктури й повернулася назад. Усе це відбувається на тлі корупційних скандалів, реформаторських невдач і зростання збитковості. Проблеми УЗ виходять далеко за межі владних кабінетів і корпоративної бухгалтерії, оскільки вона забезпечує 50% усіх пасажирських і понад 80% вантажних перевезень країни. І якщо найближчим часом там не почнуться ґрунтовні реформи, вона може стати серйозною перешкодою для розвитку країни.
  17 листопада, Максим Віхров
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.