Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 жовтня, 2014   ▪   Ольга Ворожбит   ▪   Версія для друку

Світ про вибори: перемога західних цінностей, поразка Путіна та небезпека третього Майдану

Західна преса майже одноголосно наголошує на тому, що попередні результати парламентських виборів в України зміцнили позиції проєвропейських сил, але застерігає, що українське суспільство стало менш терплячим і вимагає негайних реформ.
Світ про вибори: перемога західних цінностей, поразка Путіна та небезпека третього Майдану

Німецьке видання Die Zeit слідом за президентом Петром Порошенком наголошує на тому, проєвропейські сили та європейські перспективи утвердилися в Україні, завдяки результатам цих парламентських виборів.

Такої ж думки і інше німецьке видання Die Welt. «Парламентські вибори показують, наскільки переважна більшість українців прагнуть західних цінностей. Результати також нарешті розправилися із міфами російської пропаганди», - зазначає видання.

Як пише Die Welt, вибори в Україні ще ніколи не проходили за настільки драматичних умов.  І дуже показовим є те, що українці вирішили підтримати проєвропейські сили та їхній курс спрямований на реформи.

Також, на думку видання, на цих виборах найбільшого програшу зазнав російський президент Владімір Путін.

«Президент Росії Владімір Путін не міг залякати українців ані війною, ані економічним тиском. Навпаки він дав їм зрозуміти, що немає іншого шляху для їхньої країни, ніж європейська інтеграція», - зазначає Die Welt.

У своєму матеріалі напередодні парламентських виборів журналіст The New York Times  Дейвід Герзенгорн, перебуваючи у Кіровоградській області, де на одному із округів балотувався Олесь Довгий, пише, що «політичний безлад в Україні продовжується».

Читайте також: Прем’єр наш: як в штабі Народного фронту пройшов день виборів

Згадуючи про те, що ймовірна перемога Довгого зумовлена корупційними схемами, до яких вдавався колишній чиновник на цьому окрузі, журналіст констатує, що це дає можливість зрозуміти, наскільки безладною залишається українська політика за вісім місяців після того, як втік  Янукович.

«Для багатьох прихильників вуличних протестів, які скинули Януковича, вибори уособлювалися фінальним кроком у трансформуванні уряду від непрозорої клептократії, яка була зав’язана на президентові, його олігархах та Кремлі, до прозорої, зорієнтованої на реформи, прозахідної адміністрації із підзвітним народу парламентом. Вибори також важливі і для США та європейських партнерів, які зробили ставку величезним політичним та фінансовим капіталом на майбутнє Україні. Втім, події тут свідчать, що процес трансформації може тривати значно довше», - пише The New York Times.

Журналіст Spiegel Online Беньямін Біддер охарактеризував результати виборів як «гірку пілюлю» для президента, оскільки його сила набрала майже однаковий результат разом із силою прем’єра Яценюка «Народний Фронт».

Оглядач польської газети Rzeczpospolita Єнджей Бєлецький у своїй колонці пише, що за десять місяців після революції на Майдані очікування тих, хто боровся та гинув за нову Україну все ще зосталися невиконані.

«Немає сумнівів , що українська влада повинна будувати нову державу в надзвичайно складних умовах. Київ фактично залишилися один-на-один із російською військовою агресією, бо навіть США не захотіли підтримати його постачанням зброї. Але команда, що стане членами уряду після недільних виборів, буде останнім шансом, без права на помилку ", - зазначає оглядач.

Схожі думки щодо виборів в Україні висловлює і впливовий британський тижневик The Economist. «Нагальні реформи зайшли в тупик в українському парламенті, Верховній Раді, яка є пережитком старого режиму. Завданням виборів є консолідація влади президента Петра Порошенка і надання йому контролю над законодавчою владою», - пише видання.

Читайте також: Екс-регіонали тихо радіють результатам виборів

Видання також наголошує, що влада має показувати результати. «Найбільшою загрозою нині є не те, що закінчаться гроші, а те, що вичерпається терпіння тих, хто стояв на Майдані та бореться на війні», - зазначає The Economist і застерігає від ще одного Майдану, який може відбутися, якщо ті, хто нині воює, не побачать змін в країні. «Наступний Майдан буде більше схожим на Жовтневий переворот 1917 року. Більш ніж все інше, це має брати до уваги український уряд»,- зазначає видання.

Голова міжнародного відділу австрійського видання Die Presse Гелмар Думбс у своєму коментарі виглядає геть скептично і активно пропагує не лише кремлівську лексику, називаючи конфлікт на Донбасі громадянською війною, але й думки власне його представників, зокрема, Алєксєя Пушкова, голови комітету Держдуми у міжнародних справах. Зокрема, йому видається більш реалістичною оцінка виборів в Україні саме Пушковим, а не лідерами ЄС, який каже, що «ці вибори не призведуть до нової конфігурації влади, і ті, хто тепер отримає владу, не можуть дати нічого нового, бо не мають для цього фінансових ресурсів.

Швейцарське видання Neue Zürcher Zeitung має набагато позитив ніші прогнози, але наголошує,що президенту Порошенку необхідно буде шукати собі партнера по коаліції. Ним цілком може стати прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. Як зазначає видання, потреба коаліції є позитивним моментом, оскільки не дозволить одній силі чи людині керувати парламентом, як це було раніше.

Читайте також: Репортаж з Донбасу: Жити по-новому, голосувати по-старому

«Сили реформаторів мають очевидну більшість, і тепер від них залежить, чи вдасться скористатися унікальною можливістю, щоб економічно та політично відновити країну, яка є практично банкрутом», - зазначає видання.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як автоматизується полювання на відмивачів грошей
  19 листопада, The Economist
 • Експертиза, яка дає змогу вийти за межі лише виробництва культурного проекту й піднятися до рівня стратегування і, що головне, втілення тих стратегій у життя, — це дуже рідкісна річ в українському культурному середовищі. У наших реаліях навіть міністр культури має бути бодай трохи митцем, але чомусь не обов’язково професійним менеджером і політиком, здатним аналізувати статистичні дані, розуміти політичні наслідки слів та дій, а також передбачати ефективність інвестицій.
  18 листопада, Тетяна Філевська
 • На балконі нашого офісу Вася смачно затягується цигаркою, яку підкурює від іншої цигарки, і продовжує свій монолог у мій бік, але вже й не дивиться на мене: — Так, а ще мені треба, щоб ти начитав для радіо українські класні прислів’я, ще картинка, ще... — я вже й не слухаю. Усі його слова далі звучать як «бла-бла-бла», а в моїй голові народжується діалог для опонування.
  18 листопада, Тарас Білка
 • Івона Костина, заступниця керівника громадської організації «Побратими», яка займається психосоціальною адаптацією ветеранів, була координатором команди Іnvictus Games в Україні. У вересні в рамках цих ігор в Канаді вона відвідала дві тематичні конференції й поділилася отриманим досвідом.
  17 листопада, Ганна Чабарай
 • Кажуть, якщо довго й наполегливо про щось мріяти, мрія обов’язково здійсниться. Можливо, українські політики в це не вірять, але після Революції гідності вони справляли враження безнадійних, але наполегливих мрійників, бо використовували чи не кожну можливість, щоб публічно заявити про необхідність «плану Маршалла» для України.
  17 листопада, Любомир Шавалюк
 • Велика чистка в Саудівській Аравії: Мугаммад ібн Салман посуває конкурентів на владу
  17 листопада, The Economist
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.